Προς το περιεχόμενο

Καινούριος ενισχυτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα το θεμα παει ακομα πιο βαθεια κ αγγιζει ευσαισθητα σημεια οπως της εκφρασης της δημιουργιας κ της αντιληψης...

 

Εχω μια φιλη ψυχολογο ... σκεφτομαι να παω να κατσω στον καναπε της. ;) (εχω ακουσει οτι εχει και καλη προικα οποτε ισως με γιατρεψει με μικρα λαμπατα δωρακια)

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακριβως!

Μη νομιζεις αλλωστε οτι οι περισσοτεροι καλλιτεχνες καθονται και ασχολουνται και τοσο πολυ με το Gear τους (οι περισσοτεροι απλα παιζουν οτι τους βολευει και το 90% χρησιμοποιει απολυτως στοκ,"φυσιολογικα" μοντελλα της σειρας)

Αν εχεις κατι να πεις το λες με οτιδηποτε εργαλειο,δεν θα ξεχασω ποτε το φετινο καλοκαιρι που μαζι με 4-5 ακομα τυχερους ειδα live τον γιγαντα Morris Tepper (εχει παιξει με ZAPPA,CPT BEEFHEART,TOM WAITS,PJ HARVEY,PIXIES,COSTELLO κτλ) στο ΜΜΘ.

Ο τυπος σκαει μυτη με μια παναρχαια τελε ΧΩΡΙΣ ΘΗΚΗ τη βαζει στον τρισαθλιο τραντζιστορατο ενισχυτη του μαγαζιου (ο οποιος ειναι & ψιλοκαμμενος) και ως δια μαγειας ακουω εναν απο τους καλυτερους ηχους που εχω ακουσει ποτε!

Οταν αργοτερα επιασα στα χερια μου την κιθαρα ηταν ΕΝΤΕΛΩΣ αρυθμιστη (μαλιστα του ρυθμισα λιγο το μπρατσο & το intonation & εκανε σα μικρο παιδι απο τη χαρα του επειδη η κιθαρα "μαλακωσε" & πως να μη μαλακωσει αφου ειχε 1 ποντο ακτιον πριν μια και το μπρατσο ειχε γινει ..τοξο!!!) με χορδες τουλαχιστον 2 μηνων!!

Οταν τον ρωτησα ποσες κιθαρες εχει μου ειπε "τι εννοεις,αυτην εχω μονο!" & οταν παλι τον ρωτησα "γιατι βρε παιδι μου δεν την φροντιζεις ειναι αλλωστε του 55 & αξιζει τουλαχιστον 20.000 δολλαρια μου απαντησε "ε,εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να ασχολουμαι με την κιθαρα μου,αν και τωρα που μου το λες θα την προσεχω περισσοτερο!"

Τι τα θες...αν εχεις χερι & αποψη & με κατσαρολα με χορδες παιζεις....(το ιδιο ισχυει και για ΟΛΑ τα μουσικα οργανα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σκας και πολυ,υστερα απο χρονια αναζητησεων,χιλιαδες ευρω,χαμενο χρονο, "θεοποιηση" κατασκευαστων,ανθρωποθυσιες,ταματα στην Παναγια του Σουμελα & πολλα αλλα,κατεληξα οτι αν εχεις πραγματικα κατι να πεις (& να παιξεις) με εναν οποιονδηποτε λαμπατο ενισχυτη της προκοπης (το πολυ 50 βαττ) μια καλη κιθαρα & 2-3 πεταλακια εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ καλυμμενος .

Το προβλημα ειναι βεβαια να εχεις κατι να πεις (& να παιξεις).

Αν δεν μπορεις να παιξεις καλη μουσικη ,με καλο ηχο σε οποιονδηποτε ενισχυτη της προκοπης με οποιαδηποτε κιθαρα της προκοπης,μαλλον θα πρεπει να εντοπισεις το προβλημα αλλου και οχι στα μηχανησματα σου

 

Τι να πω? Είμαι βαθύτατα συγκινημένος, δεν έχω κάτι να προσθέσω ή να αφαιρέσω. Μέσα σε μια παράγραφο χώρεσε κάτι που post 500 σελίδων ποτέ δεν λύνουν. Welldone SUPER!!!! :wink:

Το μόνο αρνητικό είναι οτι κανένας μας δεν θα πιστέψει στα παραπάνω αν δεν κάψει τη γούνα του πρώτα.

Πλέον και εγώ αυτό θα απαντούσα..Όταν όμως παλιότερα άκουγα παρόμοιες απόψεις, από το ένα αυτί έμπαιναν και από το άλλο έβγαιναν.

Αφού λοιπόν πλήρωσα και ξαναπλήρωσα, άκουσα και ξαναάκουσα, κατέληξα, αλλά πέρασαν χρόνια. Αν αυτές οι ώρες ήταν μελέτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡΘΕ,ΗΡΘΕ!

 

Ήρθε σήμερα ο ενισχυτής μου από τον Θωμά! Έλειπα όμως, και μου άφησαν ειδοποίηση.

 

Τα γερμανικά ταχυδρομεία συνεργάζονται με την DHL ή μου φαίνεται;

Εγώ πώς θα πρέπει να μαντέψω από ένα χαρτί που γράφει πάνω Deutsche Post και Business Paket από που θα παραλάβω τα πακέτα μου;

 

Ξέρει κανείς, από προηγούμενη εμπειρία, να με βοηθήσει;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γερμανικα ταχυδρομεια ΑΝΗΚΟΥΝ στην DHL θα το παραλαβεις απο το ταχυδρομειο της γειτονιας σου (δεν το γραφει πανω η ειδοποιηση?).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γερμανικα ταχυδρομεια ΑΝΗΚΟΥΝ στην DHL θα το παραλαβεις απο το ταχυδρομειο της γειτονιας σου (δεν το γραφει πανω η ειδοποιηση?).

 

OXI! 8O

 

Δεν έχει ούτε λέξη στα ελληνικά! Και ούτε στα γερμανικά γράφει από που θα το παραλάβω!

Περίεργα πράγματα...Είναι ένα χαρτί απ' τα γερμανικά ταχυδρομεία που απλά γράφει τα στοιχεία αποστολέα και παραλήπτη και το identity number (όλα στα γερμανικά). Επίσης είναι γραμμένη με το χέρι η ημερομηνία άφιξης και ένας ακόμα κωδικός.

 

Μυστήρια πράγματα...Έψαξα και στο site των γερμανικών ταχυδρομείων την υπηρεσία "business paket" (έτσι λέει πάνω το χαρτί) και με παραπέμπει στην dhl...Μάλλον αύριο θα δοκιμάσω την τύχη μου στα ΕΛΤΑ...

 

:roll:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουφο!πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο,απο οτι ξερω ο Θωμας χρησιμοποιει τα ΕΛΤΑ,UPS & την εγχωρια μεταφορικη εταιρεια ΠΡΟΟΔΟΣ για πολυ μεγαλα δεματα (αυτοι ομως σε παιρνουν τηλ.)&για τηλεφωνησε στην DHL ,μηπως εχουν χρησιμοποιησει την υπηρεσια courier..

www.dhl.gr

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνουν ειδοποίηση (ΕΛΤΑ) και μένα δεν με βρήκαν στην διευθηνση, άφησαν ειδοποίηση, πήγα στο τοπικό ταχυδρομείο (γκισέ δεμάτων) το πήρα δείχνοντας ταυτότητα και ειδοποιητήριο (σχετικά μέτριο δέμα) και .... την έκανα από εκεί ευτυχισμένος ..... :D :D

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνουν ειδοποίηση (ΕΛΤΑ) και μένα δεν με βρήκαν στην διευθηνση' date=' άφησαν ειδοποίηση, πήγα στο τοπικό ταχυδρομείο (γκισέ δεμάτων) το πήρα δείχνοντας ταυτότητα και ειδοποιητήριο (σχετικά μέτριο δέμα) και .... την έκανα από εκεί ευτυχισμένος ..... :D :D[/quote']

 

 

εγω απο τα ελτα μου δωσαν το πακετο χωρις να κοιταξουν ταυτοτητα και τους την ειπα . καλα δεν εκανα? δηλαδη οποιος βρει πρωτος το ειδοποιητηριο παει και περνει τα πραματα? 2 φορες το ιδιο πραγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου