Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο και καθυστέρηση....


mij

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που είναι καλύτερα να πάρω τηλέφωνο για να μάθω τι γίνεται με το δέμα μου που βρίσκεται στο τελωνείο; ΕΛΤΑ ή τελωνείο Ελ.Βενιζέλος;

 

τωρα τα επιασες τα λεφτα σου...... :) :)

 

μονο αν στο ειχαν στειλει με EMS θα μπορουσες να παρεις τηλ.τις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ οπου απλα θα σου ελεγαν....οτι δεν ξερουν ποτε θα βγει απο το τελωνειο... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Που είναι καλύτερα να πάρω τηλέφωνο για να μάθω τι γίνεται με το δέμα μου που βρίσκεται στο τελωνείο; ΕΛΤΑ ή τελωνείο Ελ.Βενιζέλος;

 

Να σαι καλα βρε αδερφέ....... Με έκανες και γέλασα...........

 

Πιο έγκυρες η χαρτορίχτρες.

 

17 και μετράμε ακόμα. Με express πάντα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ με άλλα λόγια τώρα περιμένω στα τυφλά πότε θα έρθει.. Και με την μόνη ενημέρωση την σελίδα της USPS που αν κάποτε ενημερωθεί με το καλό. Πρώτη φορά την παθαίνω έτσι. Να δούμε τι μας περιμένει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H USPS δεν πρόκειται να δώσει άλλες πληροφορίες. Το δέμα απο USPS όταν είναι πάνω απο 40 - 50 USD πηγαίνει στις αποθήκες των ΕΛΤΑ για εκτελωνισμό και αργουν σχετικά.

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τα ΕΛΤΑ 8001182000 και να ζητήσεις το τηλέφωνο στις αποθήκες τους στο αεροδρόμιο και θα σου δώσουν περίπου πρόβλεψη εκτελώνισμού. Εάν έχεις γνωστό εκτελωνιστή ή ξέρεις κάποιον που έχει,μπορεί να παρακάμψει την καθυστέρηση και να το πάρεις σε 1 ή 2 το πολύ ημέρες χωρίς κανένα εξτρα κόστος.

Εαν δεν ξέρεις κάποιον και καίγεσαι, τότε θα πρεπει να πληρώσεις κάποιον εκτελωνιστή.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολή Τετάρτη από USA εχθές ήταν σπίτι μου!

 

 

Εεεεεμ, Αθήνα μου θέλετε!  :P :P :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πήρατε το μύνημα, δηλώνετε πλέον αποστολή στον fleamail για να εκτελωνιστούν τσακ-μπαμ και σας τα προωθεί  ;D

 

Να'σαι καλά βρε fleamail, επιτέλους μπορώ να παραγγείλω εκείνο το πιάνο με ουρά που δεν ήθελα να κάθεται στα τελωνεία να τρώει υγρασίες  :D :D :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα!

 

Βέβαια η ταχύτητα παράδοσης μετά τον εκτελωνισμό εξαρτάται από το περιεχόμενο του πακέτου... ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία να πώ και εγώ οτι μέσω ebay πήρα κιθάρα, αλλά καμία καθυστέρηση στο τελωνείο. Μέσω usps priority international, έφυγε 26/27 Μαρτίου και Πρωταπριλιά ήταν στα χέρια μου.Value set at 50$ βεβαίως... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δηλαδη ο μονος τροπο για να επισπευθει η διαδικασια εκτελωνισμου ειναι μονο μεσω γνωστου η λαδώματος?Το ενδεχομενο να πας εσυ στο τελωνειο και να το εκτελωνισεις υπαρχει και αν ναι ποιο ειναι procedure?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχομενο να πας εσυ στο τελωνειο και να το εκτελωνισεις υπαρχει και αν ναι ποιο ειναι procedure

 

Πρωτα απο ολα ζεσταινεις νερο στο θερμοσιφωνα,μετα γεμιζεις την μπανιερα σου,στο μεταξυ εχεις ακονησει το ξυραφι σου καλα,μπαινεις στη μπανιερα,χαλαρωνεις και...... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου