Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο και καθυστέρηση....


mij

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΧΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ...

 

ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΙΟ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ Κ ΜΕ ΠΛΟΙΟ (!!!!!!) ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ... ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΨΙΛΟΗΣΥΧΑΖΕΙΣ...

 

ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΗΛΑΔΗ...

 

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑ...

 

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΞΩ Η ΕΥΡΩΠΗ ... ΕΕ FOR EVER :p

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1.Μη ΦΩΝΑΖΕΙΣ!

 

2.Ψωνιζω συνεχεια απο ΗΠΑ & στην Αθηνα τους τελευταιους 2 μηνες τουλαχιστον τα δεματα ερχονται σε 3-4 ημερες (αν εχουν σταλει με EMS USPS) η το πολυ σε 10-14 ημερες αν ειναι με απλο ταχυδρομειο,στας ....επαρχιας δεν ξερω τι γινεται..... ;D

 

παντως σιγουρα δε φταιει η...Αμερικη αν το δεμα σου εχει καθυστερησει στο τελωνειο (ΟΛΑ τα δεματα περνανε απο το τελωνειο μην ακους τις βλακειες που σου ειπαν στο ταχυδρομειο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους τελευταιους 2 μηνες τουλαχιστον τα δεματα ερχονται σε 3-4 ημερες (αν εχουν σταλει με EMS USPS)

 

A ρε Sf καταστρεφεις το anger management course που ακολουθω αυτο τον καιρο.Περιμενω να μου ρθει απο το USA ενα ebay bargain και δηλωνω πως μαλλον δεν εχω υπαρξει ποτε τοσο τσιτωμενος και ανυπομονος(κυριως γιατι θελω να το παραλαβω προτου φυγω διακοπες).Το δεμα εχει κολλησει στα τελωνει 2 βδομαδες και ουτε ΕΜS το εσωσε ουτε τιποτα.Anyway.....  >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

        Επικοινωνω σημερα με τα ανθρωποειδη που εργαζονται στο τελωνειο αερολιμενος ελ βενιζελου,για να ενημερωθω οτι λογω φορτου εργασιας  :P :P κ καλοκαιρινων διακοπων των εργαζομενων,τα ΕΜS shipments (σε οσα μπαινουν δασμοι κ φοροι) που εκτελωνιζονται τωρα ειναι αυτα που εφτασαν στo τελωνειο στα μεσα Ιουνιου.Στην ειρωνικη μου ερωτηση αν τα μη express σταλμενα που εκτελωνιζονται ειναι απο το 2006 η απαντηση που περνω ειναι χασκογελα.

    Απλα επειδη φετος οι συγκεκριμενοι τυποι με εχουν σκασει(αναλογες περιπετειες ειχα κ τα χριστουγεννα),θα αποφευγω απο εδω και στο εξης τις εκτος ΕΕ αγορες μεχρι να ενημερωθω οτι αλλαξε η κατασταση.Στο κατω κατω ας τα περναγαν ετσι,αν ο δημοσιος τομεας ενος κρατους εκτελωνιζει τα "γρηγορα" στους 2 μηνες,αυτο το κρατος δεν εχει δικαιωμα να εισπραττει φορους κ δασμους.

      Φανταζομαι το οτι να μπω σε διαδικασιες καταγγελιων σε υπουργεια,αμερικανους,cia,mossad θα ειναι ασκοπο αφου ο ρωμεικος δημοσιος τομεας δεν μασαει απο τιποτα.............

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου σταματάει η λογική...(το υπόλοιπο συμπλήρωσέ το εσύ...)

 

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι αν έχεις κάποιον γνωστό σου που είναι εκτελωνιστής να τον έβαζες να το ψάξει το θέμα αυτός.Αν δεν έχεις,μάλλον θα πρέπει να βρείς κάποιον και θα δείς πως όλα ξαφνικά θα λυθούν...

 

Έχει δίκιο πάντως ο Superfunk,η Αμερική δεν έχει καμμία απολύτως σχέση.Ψωνίζω συνεχώς από Αμερική και όλα πήγαιναν ρολόι με την USPS.(3-5 μέρες με Global Mail Express με tracking number.)

 

SF

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μου η κιθαρα

ειναι μεσα απο 10/6....

και μου ζητησαν αποδεικτικο για την αγορα απ το ιντερνετ

το οποιο εστειλα στο 210 3538288  φαξ

και ... περιμενω.... ???

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ,μαλλον μπαινω και εγω στο.."κλαμπ"...

Δηλαδη με το δικο μου πακετο που ειναι μεγαλο,βαρυ,κανει $250 συν 237 αποστολη,συν 20 ασφαλεια (ειπα οτι θα'ναι θετικο αυτο)...με USPS...

ειναι ομως μεταχειρισμενο (η αυτο δεν μετραει?) και απο ιδιωτη,τι γινεται? ??? ? 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ρε παίδες, από Carvin, ήρθε την ημέρα που είπαν οι Αμερικάνοι, με πήραν από Fedex ότι είναι τελωνείο (τους έσκασα 150) και σε 2 ημέρες το εκτελώνισαν...λαδάκι θέλει η μηχανή για να δουλέψει...

Αύριο λογικά το παραλαμβάνω...Yann τι κάνεις το καλοκαίρι?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yann το γεγονός οτι το πακέτο που περιμένεις είναι μεγάλο,είναι καλό διότι έτσι ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες να χαθεί.

 

Το μόνο που βλέπουν οι τελωνειακοί είναι τη δηλωμένη αξία και τα έξοδα μεταφοράς και μ'έναν τυφλοσούρτη βγάζουν το ποσό που πρέπει να πληρώσεις.Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να είσαι τυχερός και να μην πληρώσεις τίποτα.(πολύ πιθανό στη δικιά σου περίπτωση).Το αν είναι μεταχειρισμένο ή όχι δεν τους ενδιαφέρει.Το οτι είναι από ιδιώτη επίσης.

 

Από τη δικιά μου εμπειρία όλα πήγαιναν μια χαρά με την USPS κάθε φορά που τη χρησιμοποιούσα.

 

SF

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου