Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο και καθυστέρηση....


mij

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε άμα τους λες συνέχεια να μην δηλώσουν την πραγματική αξία, για να κερδίσεις κανά φόρο, κινδυνεύοντας να την πατήσουν και αυτοί , σε συνδυασμό με νοοτροπίες του στυλ τελευταία στιγμή και ενώ έκλεισε η δημοπρασία να λέμε ότι αποσυρόμαστε και άλλα τέτοια γλυκά

 

αλλά εκτός Ελλάδας ισχύουν κανόνες στο εμπόριο, που οι ίδιοι οι συνδιαλασσόμενοι δεν είναι και τόσο πρόθυμοι να τους παραβούν. Δεν είναι όλοι Έλληνες κάγκουρες στις συναλλαγές τους  ;)

 

ολα αυτα πανε σε μενα??? γιατι τοτε απλως πλανασαι και παρεκτρεπεσαι ταυτοχρονως ...

αν οχι τοτε:

1) δν θα πιστεψεις ποσοι ΙΔΙΩΤΕΣ  ειναι διατεθιμενοι να "παρανομησουν" για να "διωξουν"την κιθαρα...αλλα δν φανταζεσαι, ΕΙΔΙΚΑ στα διαφορα φορα...

 

2)εχεις δει κανενα πολιτισμενο γουρουνι να τρωει με μαχαιροπηρουνο??? στην ελλαδα ζουμε, ή προσαρμοζεσαι ή δν τρως ετσι μπου**ελο που εχουμε γινει( μεγαλωσα εξω, ξερω τι θα πει να υπακους σε κανονες και να εισαι τυπικος αλλα εχω και επιγνωση του περιβαλοντα χωρου μου(βλ. μπανανια)) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1) Όχι δεν αναφερόμουν σε σένα

2) Μίλησα για power sellers και μαγαζιά. Αν αυτοί ξεκινήσουν άτυπο ban θα δεις πόσο ωραία ακολουθούν και άλλοι απλοί ιδιώτες.Μετά θα σου πω εγώ με τι μαχαιροπίρουνα θα τρως και τι προσαρμογή θα κάνεις  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θα ήθέλα να ρωτήσω το εξής: Έχει από τις 6 Μαρτίου ένα δέμα μου από Αμερική που κόλλησε στο Τελωνείο. Το USPS βγάζει τα ακόλουθα στοιχεία:

 

Into Foreign Customs, March 06, 2009, 9:05 am, GREECE

Arrived Abroad, March 06, 2009, 8:51 am, GREECE

International Dispatch, March 03, 2009, 12:45 pm, ISC SAN FRANCISCO (USPS)

Electronic Shipping Info Received, March 02, 2009

 

Υπάρχει και σε άλλους που αργούν τα δέματα τους τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που αργουν οταν υπαρχει?

 

Η υπαρχει οταν αργουν?

 

Επιπλεον καλο θα ηταν να ελεγες με ποιο ακριβως service της USPS σου εστειλαν το δεμα. Επισης αν διαβαζες λιγες σελιδες απο το τρεχον θεμα νομιζω και εσυ θα καταλαβαινες οτι η ερωτηση σου ειναι εν μερει ασκοπη. Τελος μπορεις να επικοινωνησεις με τα ΕΛΤΑ.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθέλα να ρωτήσω το εξής: Έχει από τις 6 Μαρτίου ένα δέμα μου από Αμερική που κόλλησε στο Τελωνείο. Το USPS βγάζει τα ακόλουθα στοιχεία:

 

Into Foreign Customs, March 06, 2009, 9:05 am, GREECE

Arrived Abroad, March 06, 2009, 8:51 am, GREECE

International Dispatch, March 03, 2009, 12:45 pm, ISC SAN FRANCISCO (USPS)

Electronic Shipping Info Received, March 02, 2009

 

Υπάρχει και σε άλλους που αργούν τα δέματα τους τελευταία;

 

 

Φίλε μου έχω κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

 

Περιμένω το δέμα μου από Αμερική με USPS Express mail international και το tracking μου βγάζει:

 

Into Foreign Customs, March 08, 2009, 3:09 am, GREECE

Arrived Abroad, March 08, 2009, 2:18 am, GREECE

International Dispatch, March 06, 2009, 11:16 am, ISC MIAMI FL (USPS)

 

Μετά από πολλά τηλέφωνα αυτή την εβδομάδα ρώτησα την τηλεφωνήτρια τι θα γίνει σε περίπτωση που έρθει κι εγώ λείπω. (βλέπετε δεν είχα υπολογίσει τόση καθυστέρηση και για επαγγελματικούς λόγους θα λείπω όλη την επόμενη εβδομάδα).

 

Η απάντηση της ήταν αφοπλιστική:

 

Μην ανησυχείτε κύριε, αποκλείετε να το έχετε την επόμενη εβδομάδα!

 

Απλά να σημειώσω πως δυο χρόνια νωρίτερα που είχα ξανακάνει αγορές από Αμερική δεν είχα ποτέ τόση καθυστέρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθέλα να ρωτήσω το εξής: Έχει από τις 6 Μαρτίου ένα δέμα μου από Αμερική που κόλλησε στο Τελωνείο. Το USPS βγάζει τα ακόλουθα στοιχεία:

 

Into Foreign Customs, March 06, 2009, 9:05 am, GREECE

Arrived Abroad, March 06, 2009, 8:51 am, GREECE

International Dispatch, March 03, 2009, 12:45 pm, ISC SAN FRANCISCO (USPS)

Electronic Shipping Info Received, March 02, 2009

 

Υπάρχει και σε άλλους που αργούν τα δέματα τους τελευταία;

 

απο προσωπικη εμπειρια αργει γυρω στις 10 μερες στο τελωνειο και εμενα μετα αργει στα ελτα αλλες δυο τρεις

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας koyote και mamonu! Δηλαδή είναι γενικό το κακό για καθυστερήσεις στο τελωνείο. Και νόμιζα εγώ θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα σχετικά με το δέμα μου. Το δέμα μου είναι ένα Asus EEE PC 1000HE και ήρθε από Αμερική με USPS Priority mail..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι καλύτερα να πάρω τηλέφωνο για να μάθω τι γίνεται με το δέμα μου που βρίσκεται στο τελωνείο; ΕΛΤΑ ή τελωνείο Ελ.Βενιζέλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι καλύτερα να πάρω τηλέφωνο για να μάθω τι γίνεται με το δέμα μου που βρίσκεται στο τελωνείο; ΕΛΤΑ ή τελωνείο Ελ.Βενιζέλος;

 

Στον ΘΕΟ! Το ίδιο κάνει! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου