Προς το περιεχόμενο

Κοστολογηση μεταχειρισμενης κιθαρας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα φιλοι. Ειμαι ντραμερ αλλα εχω μια κιθαρα που θελω να ξεφορτωθω λογω αναγκης. Πως θα βαλω τιμη; με ποια κριτηρια; πλιζ χελπ! Sf ακους; χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα φιλοι. Ειμαι ντραμερ αλλα εχω μια κιθαρα που θελω να ξεφορτωθω λογω αναγκης. Πως θα βαλω τιμη; με ποια κριτηρια; πλιζ χελπ! Sf ακους; χαχα!

 

Θα ξεκινούσα με ένα 40% κάτω αν είναι σε άψογη κατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάρκα? Μοντέλο? Χρονολογία? Κατάσταση? Χωρίς αυτές τις πληροφορίες είναι αδύνατο να σε βοηθήσουμε. Σε γενικές γραμμές, μια 'λογική' τιμή είναι συνήθως -30% από την χαμηλότερη τιμή καινούργιου οργάνου (εκτός εαν μιλάμε για vintage όργανα), και ίσως χαμηλότερα εαν δεν είναι σε άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια προσωπική άποψη,όταν με το καλό βρεις πωλητή,σ'ότι κατάσταση και αν είναι η κιθάρα σου,άλλαξε χορδές (αν ξέρεις να σετάρεις και στο κούρδισμα που θέλει πριν την δοκιμάσει πιστεύω την έχεις σίγουρη την πώληση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια Jackson Kelly Ρro. Εχει saymour dunkan μαγνήτες, floyd rose και κλειδωμα χορδων! Τη δινω μαζι με σκληρη θηκη. Δε ξερω αν εχει σημασια οτι εχει να παιχτει 3 χρονια περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια προσωπική άποψη,όταν με το καλό βρεις πωλητή,σ'ότι κατάσταση και αν είναι η κιθάρα σου,άλλαξε χορδές (αν ξέρεις να σετάρεις και στο κούρδισμα που θέλει πριν την δοκιμάσει πιστεύω την έχεις σίγουρη την πώληση)

+1

Αν του κάνει εξαρχής καλή εντύπωση, γλιτώνεις και το παζάρι ;)

Έχω πουλήσει κιθάρα που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη περισσότερο από όσο την είχα

πάρει. Την είχα πάρει βρώμικη, με λακουβίτσες στα τάστα, σκουριασμένες βιδούλες,

κακό σετάρισμα και την έδωσα άψογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Αν του κάνει εξαρχής καλή εντύπωση, γλιτώνεις και το παζάρι ;)

Έχω πουλήσει κιθάρα που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη περισσότερο από όσο την είχα

πάρει. Την είχα πάρει βρώμικη, με λακουβίτσες στα τάστα, σκουριασμένες βιδούλες,

κακό σετάρισμα και την έδωσα άψογη.

 

;D ;D ;D Ωραιος.....

Συμπληρωματικα, ειναι 5ετιας, αλλα οπως προειπα, 2 χρονια μονο εχει παιχτει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινούσα με ένα 40% κάτω αν είναι σε άψογη κατάσταση

Δεν ισχυει παντα.

Μπορει να τη δωσει και πολυ πιο πανω απο οτι την αγορασε.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να την δωσεις οσο πιο "καλη" μπορεις! Αλλαξε χορδες που σου ειπαν και πιο πανω καθαρισε τα ταστα και προσεξε την τωρα που θα την δωσεις!

Ακομα θα σου ελεγα ενα 40% κατω δωστην γιατι δεν νομιζω πως μετα απο τοσο καιρο θες να εχεις και κερδος! οχι βεβαια πως δεν μπορεις!

Αρα βαλε μια τσιμπιμενη τιμη αρχικα και αν περασει καιρος και δεν ενδιαφερθει κανεις χαμηλωνε την λιγο-λιγο μεχρι να δεις πως ενδιαφερετε καποιος!

Θα σου ελεγα να μην την δωσεις κατω απο καθε τιμη που φανταζοσουν και χαραμισεις το οργανο σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

! Sf ακους; χαχα!

 

ακουω αλλα δεν καταλαβαινω.

 

εχεις ξεχασει καποιες....μικρες λεπτομερειες (οπως ας πουμε την μικρη λεπτομερεια του ΤΙ κιθαρα ΑΚΡΙΒΩΣ πουλας)

 

αν ειναι καμμια tele του 1966 παντως σου δινω 50 ευρω και χαρη σου κανω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου