Προς το περιεχόμενο

Tech 21 Sansamp Blonde Character clips


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγικο αναλογικο πεταλακι απο την tech21 που εξομειωνει σε μεγαλο βαθμο μοντελα ενισχυτων fender....(ακους λαμπα χωρις να τη βλεπεις) ;D

Θελει πολυ ψαξιμο...εχει απειρες παραμετρους ηχων....αφου οτι και αν πειραξεις απ τα ποντεσιομετρα αλλαζει τον ηχο....

εχει ενα level, mid,low,high,character (εκει επιλεγεις ενισχυτες) και το Overdrive....Το εχω μολις 3 μερες και ανεβαζω ενα κλιπακι με ηχους της αρεσκειας μου

απο παιξιμο χαλια  ::) αλλα μια ιδεα θα την παρετε...

http://www.box.net/shared/6bmxqm817x

Το πεταλι ειναι αυτο

http://www.tech21nyc.com/character_series.html

ps

H Κιθαρα ειναι μια squier strat korea Του 90 με μαγνητες fender 57/62

η ηχογραφηση εγινε κατ ευθειαν στην καρτα ηχου m audio audiophile 2496

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ μεγάλος fan αυτής της εταιρίας και πιστεύω πως στις προσομειώσεις ήχων τα αποτελέσματα που πετυχαίνει είναι θαυμάσια.

 

Δεν ξέρω για αυτό το προιόν αλλά αν κρίνω απο το PSA1.1 τότε σίγουρα θα έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ωραιο πεταλακι, το χω κι εγω. αν εβγαινε και σε εκδοση με δυο καναλια, ωστε να εχεις εξομοιωση καθαρο/drive, θα ηταν τελειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο πεταλακι, το χω κι εγω. αν εβγαινε και σε εκδοση με δυο καναλια, ωστε να εχεις εξομοιωση καθαρο/drive, θα ηταν τελειο..

 

Δυστυχως δεν εχω τον ενισχυτη μου εδω (Blues junior usa εχει μεινει στο χωριο...ειναι φωνακλας ;D) να ακουσω πως συμπεριφερεται το ξανθο μωρο....

εχεις δοκιμασει σε ενισχυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν το χω πολυψαξει σε ενισχυτη ηλεκτρικης. αλλα μερικες φορες συνδεω strat & πεταλιερα σε εναν aer (ενισχυτη ακουστικης) που εχω σπιτι, οποτε το χρησιμοποιω για να γινει πιο ηλεκτρικος-fender-καλυτερος ο ηχος. ειμαι γενικα της φιλοσοφιας του απλου: το eq του ενισχυτη μου φτανει. βεβαια σε ενισχυτη χωρις middle eq θα ηταν πολυ χρησιμο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αφτη η σειρα τησ τεκ 21 ειναι πολυ καλη...Μου ηρθε και εμενα προχτες το vt bass και ειναι παρα πολυ καλο....πολυ μεγαλο ευρος ηχων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου