Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με το pan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!Μου δημιουργηθηκε ενα προβλημα!Δουλευω το Qubase 2.2 και ανακαλυψα εχθες οτι τα midi οταν τα πηγαινω δεξια ή αριστερα αυτα παιζουν στη μεση!το εκανα και σε audio καναλια και το ιδιο αποτελεσμα!το κουφο ειναι οτι αυτο το κανει μονο στα μονιτορ!οταν βαζω τα ακουστικα τα μοιραζει αριστερα και δεξια!

 

Εχω την Delta audiophile 24/96 που την εχω συνδεση με μια 4 καναλη κονσολα soundcraft compaq 4 και τα ακουστικα τα εχω συνδεσει στην κονσολα!

Παντωσ μου φαινεται παραλογο αυτο που γινεται!

Οποιος μπορει ας βοηθησει!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχεις κάνει κάτι λάθος με τη συνδεσμολογία των ηχείων σου. Έχεις ενεργά ή παθητικά μονιτορ? Η έξοδος της κονσόλας που δίνει σήμα στα ηχεία σου είναι στερεοφωνική η μήπως τα έχεις συνδέσει κατά λάθος σε μονοφωνική? Απότι καταλαβαίνω, μέχρι την κονσόλα σου φτάνει στερεοφωνικό σήμα (αφού το ακούς από τα ακουστικά) άρα το πρόβλημα είναι απο εκεί και μετά, μέχρι τα ηχεία σου.

 

Formant.

P>Not everyone understands house music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΤΑ BERNIGER TA TRUTH!Η ΚΟΝΣΟΛΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΕΞΟΔΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ LEFT KAI RIGHT ΚΑΡΦΙ ΚΑΡΦΙ!ΤΙ ΚΑΛΩΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ?ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΑ Η ΣΤΕΡΕΟ!ΜΑΛΛΟ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το Manual της κονσόλας σου, και βρες ποιές είναι οι Stereo έξοδοι της. Μετά, σύνδεσε τα ηχεία σου με stereo balanced (TRS) καλώδια.

 

Formant.

P>Not everyone understands house music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου