Προς το περιεχόμενο

Νέο site και πετάλια απο Crazy Tubes Circuits


zappa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω κι έναν αντίλογο... δεν μου άρεσε... και δεν μου θύμισε και καθόλου Qotsa (το πάθος μου στα εφφέ από το '92 σαν Kyuss). Ούτε το Black Magic ιδιαίτερα... το Ziggy πάντως εξαιρετικό. Το Time δεν το'χω παίξει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο κι από μένα στον Χρήστο!

 

Δοκίμασα το "απλό" Ziggy και ενώ με διπλούς μαγνήτες μου φάνηκε υπέροχο, με μονούς (στη strat μου) μου φάνηκε ότι του έλειπε κάτι...Ήθελε λίγο gain παραπάνω.

 

Με αυτό όμως που έπαθα ΠΛΑΚΑ χωρίς να το περιμένω, ήταν το Black Magic!!!

Φοβερό πετάλι με τόνους sustain και gain. Παρόλο που ήμουν διστακτικός πριν το χρησιμοποιήσω, μιας και δεν παίζω με πολύ gain, το πετάλι με ξετρέλανε.

Βέβαια, και πάλι εγώ το χρησιμοποιούσα έχοντας το gain στο 3/10 :)

Παρόλα αυτά, η χροιά του, ο όγκος και το sustain του ήταν out of this world!!!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το "απλό" Ziggy και ενώ με διπλούς μαγνήτες μου φάνηκε υπέροχο, με μονούς (στη strat μου) μου φάνηκε ότι του έλειπε κάτι...Ήθελε λίγο gain παραπάνω.

 

Γι'αυτό υπάρχει (δεν ξέρω για πόσο μιας και θα είναι μόνο 26 κομμάτια απ'όσο ξέρω) το ziggy ltd.

 

Να πω κι έναν αντίλογο... δεν μου άρεσε... και δεν μου θύμισε και καθόλου Qotsa (το πάθος μου στα εφφέ από το '92 σαν Kyuss). Ούτε το Black Magic ιδιαίτερα...

 

Θές να γίνεις λίγο πιό σαφής; Έχει σημασία νομίζω να ακούμε πιο εμπεριστατομένες

απόψεις, μπορεί να βγάλουμε κάποια καλύτερα συμπεράσματα (και ο Χρήστος).

 

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρόν θρεντ δεν έχει αυτό το σκοπό, Ζappa. Αν μου ζητηθεί η γνώμη μου από τον ίδιο ή από άλλους σε ανάλογο θρεντ, θα τη δώσω.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα στον Χρήστο!

 

Δοκίμασα το "απλό" Ziggy και ενώ με διπλούς μαγνήτες μου φάνηκε υπέροχο, με μονούς (στη strat μου) μου φάνηκε ότι του έλειπε κάτι...Ήθελε λίγο gain παραπάνω.

 

Με αυτό όμως που έπαθα ΠΛΑΚΑ χωρίς να το περιμένω, ήταν το Black Magic!!!

Φοβερό πετάλι με τόνους sustain και gain. Παρόλο που ήμουν διστακτικός πριν το χρησιμοποιήσω, μιας και δεν παίζω με πολύ gain, το πετάλι με ξετρέλανε.

Βέβαια, και πάλι εγώ το χρησιμοποιούσα έχοντας το gain στο 3/10 :)

Παρόλα αυτά, η χροιά του, ο όγκος και το sustain του ήταν out of this world!!!!!

 

:o

 

Έχοντας μια εικόνα για το τί παιξίματα γουστάρεις εσύ και τί εγώ, ξαναλέω:

 

:o

 

Το Black Magic, χωρίς να του λείπει απολύτως τίποτα - γι'άυτό που εγώ έχω στο νου μου ως high gain ήχο- δεν με κέρδισε όσο το Ziggy.

 

Για να το πω κι αλλιώς, αν ήμανε πεταλάκιας το Ziggy θα το είχα πάρει...πριν το ακούσω ( ;D). Το Black Magic θα ήταν λιγάκι πολυτέλεια.

Κρατάω πάντως μια μικρή πισινή γιατί δεν τα έχω ακούσει στο δικό μου setup. Στο οποίο, ένα prototype του Starlight τα πήγε πολύ καλά - άσχετα που δεν είμαι καθόλου του fuzz. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

....το black magic έχει κάποια διαφορά από την παλαιότερη εκδοχή του ? (το dr.boogee.....που καραγουστάρω :))

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρόν θρεντ δεν έχει αυτό το σκοπό, Ζappa. Αν μου ζητηθεί η γνώμη μου από τον ίδιο ή από άλλους σε ανάλογο θρεντ, θα τη δώσω.

 

Αν και δεν το καταλαβαίνω ο.k.

Όχι πως χρειαζόσουν την έγκρισή μου...

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ... Υπάρχουν πολλοί και καλοί κλώνοι Univibe στην αγορά.

Γιατί να φτιάξω άλλον έναν? :D

 

Όσο για το λαμπάτο πετάλι κάτι υπάρχει στα σκαριά...

 

Nα ρωτήσω και εγώ κάτι, το Time είναι ίδιο με το παλιό Echo Rush, ή υπάρχουν διαφορές/βελτιώσεις?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....το black magic έχει κάποια διαφορά από την παλαιότερη εκδοχή του ? (το dr.boogee.....που καραγουστάρω :))

 

To Black Magic είναι λίγο πιο smooth έχει αυξημένο εύρος σε κάποια control και συνεργάζεται με περισσότερους ενισχυτές απ'ότι η παλιότερη έκδοση Dr Boogey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω και εγώ κάτι, το Time είναι ίδιο με το παλιό Echo Rush, ή υπάρχουν διαφορές/βελτιώσεις?

 

Το design είναι ίδιο με το παλιό echo rush υπάρχουν μόνο μικρές αλλαγές στο voicing των επαναλήψεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου