Προς το περιεχόμενο

Lux Interior R.I.P.


ZombieTone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά κρίμα... επί σκηνής κάθε μόριο του σώματός του ένα μικρό ηφαίστειο, εκτός σκηνής ένας από τους πιο καλοσυνάτους και έξυπνους ανθρώπους... ο μόνος που μπορούσε να τσαντίσει την Poison Ivy, όπως επίσης και ο μόνος που μπορούσε να την κάνει να χαμογελάσει επί σκηνής (εξαιρετικά σπάνιο θέαμα)...

 

 

(από την ιστορική συναυλία τους στο ψυχιατρείο της Νάπα στην Καλιφόρνια το '78 - κυκλοφορεί και σε dvd το οποίο έχω, αν το πετύχετε πάρτε το οπωσδήποτε)

 

 

"Rock 'n' roll is much too healthy these days..." και μόλις ξανάγινε...  :-[

 

Αντίο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν που εχουν απομεινει ελαχιστοι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ροκερς,εφυγε και ο Lux....το βλεπω να κλεινει τοπ μαγαζι... :'(

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τους είχα πρωτοδεί να παίζουν το Tear it Up στο 'URGH! A Music War'  ή αντίδρασή μου ήταν "τι ειν' αυτό ρε;".

Μετά από κάποια χρόνια στο Ρόδο (όταν πλέον ήξερα τι ήταν αυτό) ήταν απίστευτοι. Ο Lux είχε τρομερή ενέργεια (και η Ivy τροφοδοτούσε τις φαντασιώσεις μου για χρόνια... ;)). Από τα λίγα συγκροτήματα που κατάφεραν να χαστουκίσουν την εποχή τους.

Κρίμα...   

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου