Προς το περιεχόμενο

Πόσο κοστίζουν τα ιδιαίτερα μαθηματα κιθάρας;


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου αυτά να τα μαθαίνεις από αυτούς που μπορούν να σου δώσουν και τις σωστές απαντήσεις. Από τους ίδιους δηλαδή εφ' όσον μιλάς για συγκεκριμμένους δασκάλους όπως τον Ι. Αναστασάκη που αναφέρεις. Πάρτον τηλέφωνο.

Εδώ να ρωτήσεις πόσο κοστιζουν τα ιδιαίτερα μαθήματα γενικά στην αγορά.

 

φιλε yameth ζητησα γενικα τη γνωμη σας , απλα ανεφερα ενα ονομα

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχην ευχαριστω απαντες για την ανταποκριση..

Το επιπεδο μου ειναι αρκετα καλο θελω να πιστευω μια που σε προσωπικο επιπεδο παιζω αυτα που γουσταρω πολυ καλα..

Αυτο που σκεφτομουν λοιπον ειναι μπας βρεθω με καποιον εμπειρο και μαγκα δασκαλο που παρατηρωντας τον τροπο που παιζω ειχε να διορθωσει κατι , βοηθωντας με ετσι να ανεβω level....

Δε ξερω μπορει να λεω και μπουρδες απλα ηθελα και την αποψη σας..

Κανεις λοιπον δεν μου προτεινε συγκεκριμενο ατομο που να εχει ο ιδιος πειρα..

Οσον αφορα το κομματι του internet και του υλικου που μπορει να βρει καποιος εκει εχω ιδια και μεγαλη πειρα μιας που δουλευω σε ιντερνετ καφε και εχω γενικα λιωσει..

Αυτα..

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω απαντες για την ανταποκριση..

Το επιπεδο μου ειναι αρκετα καλο θελω να πιστευω μια που σε προσωπικο επιπεδο παιζω αυτα που γουσταρω πολυ καλα..

Αυτο που σκεφτομουν λοιπον ειναι μπας βρεθω με καποιον εμπειρο και μαγκα δασκαλο που παρατηρωντας τον τροπο που παιζω ειχε να διορθωσει κατι , βοηθωντας με ετσι να ανεβω level....

Δε ξερω μπορει να λεω και μπουρδες απλα ηθελα και την αποψη σας..

Κανεις λοιπον δεν μου προτεινε συγκεκριμενο ατομο που να εχει ο ιδιος πειρα..

Οσον αφορα το κομματι του internet και του υλικου που μπορει να βρει καποιος εκει εχω ιδια και μεγαλη πειρα μιας που δουλευω σε ιντερνετ καφε και εχω γενικα λιωσει..

Αυτα..

 

θες να ανεβεις level στην τεχνικη σου? η στην μουσικη σου?

αυτο που εννοω ειναι οτι απλα θες να βελτιωσεις την εκφραση σου και την ταχυτητα σου πχ η θες να βελτιωθεις και ως προς τις ικανονοτητες σου στον αυτοσχεδιασμο?ρωταω γιατι το 2ο ειναι πολυ δυσκολοτερο απο το 1ο και θελει δασκαλο αρκετα εμπειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω και πιστευω πως η εκφραση και το συναισθημα ειναι κατι που δεν διδασκεται..

Αυτο που ψαχνω ειναι κατι ψυχρο και μαθηματικο θα ελεγα οπως πχ η αυξηση ταχυτητας, ο εμπλουτισμος με νεες τεχνικες κτλ..

Το πως αυτα θα τα ενταξω στο παιξιμο μου πιστευω οτι ειναι δικο μου θεμα και δε διδασκεται..

Ελπιζω να σε καλυψα

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε tasosSG,

το μονο που εχω να σου πω ειναι την προσωπικη μου εμπειρια!

ειχα κανει πριν πολλα πολλα χρονια σπουδες πανω στην κλασικη, την οποια ειχα παρατησει!

τα τελευταια χρονια το επιπεδο μου κιθαριστικα μιλωντας ηταν στασιμο, αλλα δεν με ενδιεφερε, γιατι οπως ειπες και εσυ ''επαιζα αυτα που γουσταρα'' και ολα ηταν οκ!

 

απο σεπτεμβρη ομως κανω μαθηματα ηλεκτρικης ( αν θες, στειλε pm να σου πω τι και πως) και βλεπω πως -χωρις να μελεταω και ιδιαιτερα- πολλα πραγματα εχουν αλλαξει!

 

μαλιστα, οχι μονο εχω δει αλλαγες στον τροπο που παιζω αυτα που επαιζα, αλλα επειδη πολλες φορες τα μαθηματα προσανατολιζονται σε μουσικες με τις οποιες δεν εχεισ και πολυ μεγαλη τριβη, ανοιγουν οι οριζοντες σου !

 

τωρα αυτη ειναι η γνωμη μου!

 

μην ξεχνας αλλωστε πως δεν ισχυουν τα ιδια πραγματα για τον καθε ανθρωπο!

αλλος μπορει μεσα απο το νετ και με πολυωρη μελετη να προχωρησει πολυ, ενω αλλος οχι!

 

αλλα ειμαι σιγουρος πως ενας καλος δασκαλος, θα σου δωσει πραγματα , εστω και μακρoπροθεσμα!

 

φιλικα, αλεξανδρος!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας δάσκαλος που να διδάσκει μόνο τεχνική (και όχι μουσική); Αν ναι, δεν είναι δάσκαλος... ::)

 

ΥΓ. "Λεφτά" από το "λεπτά", όχι "λευτά" από το "Λευτέρης".

 

ναι υπαρχει ο αναστασακης,ο ζιρας κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω και πιστευω πως η εκφραση και το συναισθημα ειναι κατι που δεν διδασκεται..

Αυτο που ψαχνω ειναι κατι ψυχρο και μαθηματικο θα ελεγα οπως πχ η αυξηση ταχυτητας, ο εμπλουτισμος με νεες τεχνικες κτλ..

Το πως αυτα θα τα ενταξω στο παιξιμο μου πιστευω οτι ειναι δικο μου θεμα και δε διδασκεται..

Ελπιζω να σε καλυψα

 

και ομως κατα ενα μεγαλο μερος διδασκεται γιατι μπορει να υπαρχουν πολλα πραγματα τα οποια μπορει να μη γνωριζεις ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να χτισεις τεχνικη και ταχυτητα,ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΕ ΔΑΣΚΑΛΟ!!Πεταμενα λ7,απλα βρες ασκησεις που σε ενδιαφερουν(ή φτιαξτες),παρε κι ενα μετρονομο και λιωσε!!!Αν θες να μαθεις μουσικη,πηγαινε οπωσδηποτε!Προσεξε ομως γιατι κυκλοφορουν πολλοι κομπογιαννιτες ειδικα στο διαδυκτιο.Καλο ειναι να βρεις δασκαλο που να ξερει περισσοτερα απο τη ματζορε,την πεντατονικη,τα ακορντα 5ης και τα sweep picking στα 7000bpm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω σε ολα οσα λενε οι προλαλησαντες.. οσο για την εκφραση θα σου πω ενα παραδειγμα το οποιο ψιλοαναφερεται και πιο πανω..

 

εγω μεχρι τωρα επαιζα ροκ κατα κυριο λογο.. ξανααρχησα μαθηματα απο το σεπτεμβρη με εναν δασκαλο πολυ καλο(με pm μπορω να σου πω λεπτομερειες) και μεταδοτικο ο οποιος μου παρεσυρε τα ακουσματα μου προς jazz μερια.. εχει αλλαξει δραματικα η εκφραση μου αλλα και το συναισθημα μου σε σχεση με πριν καθως δεν γνωριζα πολλα και θεωρια και τεχνικη. Και σε περιπτωση που μου πεις οτι δεν παιζεις jazz θα σου πω οτι ουτε εγω παιζω αλλα το παιξιμο μου εχει ανοιξει και εχει αλλο αερα πριν ηταν πιεσμενο μεσα σε συγκεκριμενα προτυπα..

 

αν οντως θες απλα ταχυτητα μην παρεις δασκαλο ειναι κοροιδια καθως το μονο που θα σου κανει ειναι να σου πει να παρεις ενα βιβλιο και εναν μετρονομο και να παιζεις ασκησεις ..μαλλον αυτο μπορεις να το κανεις και μονος σου. ;)

 

επισης θεωρω οτι καποιος σοβαρος δασκαλος δεν θα δεχτει κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου