Προς το περιεχόμενο

Portable Digital Recorders


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,έκανα ένα προχειρο search και δεν βρήκα κάποιο ανάλογο thread οπότε:

 

Χρειάζομαι ένα φορητό wav-mp3 recorder για ηχογράφηση εμού(όχι του πτηνού) και της κιθάρας μου (ηλεκτρασκουτική) καθώς και για backup κάποιων διαλέξεων σε αμφιθέατρο.

Το μάτι μου έχει πέσει στα:Zoom H-4 και του μικρότερου Zomm H-2 και M-Audio Microtrack II

 

Έχει κάποιος χρησιμοποιήσει κάποι/α από αυτά ώστε να μου πει καμιά γνώμη?

Βασικά προσανατολίζομαι ήδη προς τα Zoom αλλά με χάλασαν κάποια reviews που μιλάνε για θόρυβο στα ins και χαμηλά levels.

 

Αναμένω γνώμες  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx για τη γρήγορη απάντηση  :)

To 'χω τσεκάρει αλλά είναι 50Ε ακριβότερο και του λείπουν οι usb audio οδηγοί...βασικά αυτό το τελευταίο είναι και το μεγάλο ατού των Zoom  ;)

Anyway αν το έχεις χρησιμοποιήσει πες καμιά εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το dr1 μου φάνηκε ποιο ποιοτικό και το σύνδεσα usb και το χρησιμοποίησα και σαν εξωτερικό σκληρό ;D

δοκίμασε ότι μπορείς αλλά και πάλι μην περιμένεις καμιά κρυστάλλινη ποιότητα σε κανένα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,έκανα ένα προχειρο search και δεν βρήκα κάποιο ανάλογο thread οπότε:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154367.0

 

Όλο και κάτι θα βρείς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το H-2 και είναι εξαιρετικό από θέμα ποιότητας εγγραφής, τόσο από τα μικρόφωνα όσο και από line. Έχω γράψει συναυλίες, ομιλίες, θεατρικές παραστάσεις, από κασέτες και line in από κονσόλα. Γράφει WAV & MP3 σε διάφορες αναλύσεις, έχει compressor & auto gain, mono mix κλπ

 

Το μόνο -κατά κάποιο τρόπο- αρνητικό στοιχείο είναι τα κουμπιά του που είναι λίγο ασαφή στην αίσθηση και θέλουν προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου