Προς το περιεχόμενο

Audiophile 192 παράδοξα..


not_guilty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά δεν μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό και θα το ανοίξω το θέμα...

 

Ψάχνω εδω και καιρό και οι περισσότεροι θα έχετε ήδη σιχαθεί να θέτωα βλακίες, αλλά αμα δεν ρωτάς δεν μαθαίνεις και την παθαίνεις, οπότε όποιος πιστός ας προσέλθει...

 

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

ΤΟ γεγονός οτι η M-audio δεν φαίνεται πουθενά να υποστηρίζει ASIO 2.0 και αναγράφει παντού ASIO στην συγκεκριμένη κάρτα είναι τυπογραφικό λάθος.. (γιατι δεν μπορεί εδω της έχουν βγάλει 64bit drivers της δώσαν συμβατότητα με protools, έχουν GSIF 2.0 έτσι όταν άμα σκεφτείς να πάρεις και ένα gigastudio να μην την αλλάξεις την κάρτα και δεν δίνει ASIO 2.0.)

 

Απο την άλλη έχει καλούς converters και καλή εργονομία και παροχή I/O, και θα αποτελούσε μια σύντομη αγορά στο προσεχές διάστημα αλλά......;

 

Πρίν βέβαια έπαιζα με KX ASIO και όλα ήταν συμπαθητικά αλλά τώρα που πάω για κάτι πιο σοβαρό μήπως αυτην η λεπτομέρεια, για κάποιους μου στοιχίσει σε χρόνο, ποιότητα, cpu, και ότιδήποτε στην μουσική μου;

 

Ευχαριστώ

Not_guilty!

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σε ότι αφορά τους drivers η επίσιμη αντιπροσωπεία μας διαβεβαίωσε ότι είναι ASIO 2.0.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου