Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια στο στούντιο (κλοπής)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε βρες ΕΜΠΙΣΤΟ ασφαλιστη που να ξερει τη δουλεια και να αναλυει τις αναγκες σου

 

Χεχε... αν ηξερα τον τροπο να βρω ΕΜΠΙΣΤΟ ασφαλιστη, θα μπορουσα να βρω και μονος μου ΕΜΠΙΣΤΗ ασφαλιστικη εταιρια να κανω μονος μου την ασφαλιση. Υπάρχει τρόπος να ξεχωρισεις τον εμπιστο από τον μη ασφαλιστη; Μόνο αν τον γνωρίζεις προσωπικά...

 

Η μόνη μέθοδος είναι να πάρεις 100 γνώμες (ειδικά από παθόντες που είχαν αμεση εμπειρια με ασφαλιστικη) και αν η πλειοψηφια κλινει θετικα ή αρνητικά νομίζω θα είναι μια πολύ σαφής και σίγουρη ενδειξη για το ποιον της εταιριας.

 

Δυστυχως ομως αυτο δεν μπορει να γινει στο παρον φορουμ...

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και κάτι άλλο πολύ σημαντικο περι ασφαλειων...

 

ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ

 

έχει παρατηρηθει το φαινόμενο ότι γενικα δεν τους διαβαζουμε.

 

πχ όταν ξεκινησαν τα επενδυτικα προγραμματα ερχοταν ο μαναβης και σου ελεγε...θα βαλεις ''τοσα'' και σε 20 χρονια θα παρεις ''τοοοοοοοοοοοσα''. ο αφελης ασφαλιζομενος δεν διαβαζε μετα τους ορους του συμβολαιου γιατι εμπιστευοταν (κακως) τον μαναβη - ασφαλιστη της γειτονιας του.

 

Ελα μου ομως που αυτά τα προγραμματα πάνε βασει του πληθωρισμού...και αν ανεβει ο πληθωρισμος τοτε...πακετο...

 

Εθεσα ενα πολυ απλο παραδειγμα παλι και δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω περαιτερω

 

Η ουσια ειναι να διαβαζουμε τους ορους γιατι αν παρουμε κατι χαμπαρι που δεν παει καλα σε συντομο χρονικο διαστημα εναντιωνομαστε στην εταιρια και ακυρωνεται το συμβολαιο και παιρνουμε τα χρηματα μας πίσω

 

Ξαναλέω...

 

ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ-ΚΟΛΛΗΤΟΣ-ΜΑΝΑ-ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΣ

και αυτο γιατί όλοι ειμαστε ανθρωποι και μπορουμε να κανουμε ενα λαθακι το οποιο θα κοστισει αρκετα και θα κοστισει και στους 2...

ο ασφαλιστης θα χασει εναν πελατη και αν ο πελατης ειναι κοντινο προσωπο θα χαθει και η εμπιστοσυνη και σε προσωπικο επιπεδο

και ο ασφαλιζομενος θα χασει τα λεφτα του την περιουσια που εχει ασφαλισει και μπορει να μπει και σε καμια φυλακη αν του τη βιδωσει και σπάσει τα μουτρα του ασφαλιστη...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ασφαλιστική ειναι απολύτως ικανή να αμφισβητήσει οτι υπήρξε κλοπή της περιουσίας σου ,εαν δεν την συμφερει να σε αποζημιώσει. Έχω ακούσει πολλά αρνητικά ακομα και για ασφάλειες υγείας, ακομα και για ασημαντα ποσά.

Ενδεικτικά, είναι πιθανό να μην σε καλύψει η ασφαλεια εαν δεν εχεις τοποθετήσει πορτα ασφαλείας ή συναγερμο. Ιδιαίτερη προσοχή στα ψιλά γράμματα. Όχι οτι αλλαζει τιποτα απο εταιρεια σε εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ασφαλιστική ειναι απολύτως ικανή να αμφισβητήσει οτι υπήρξε κλοπή της περιουσίας σου ,εαν δεν την συμφερει να σε αποζημιώσει. Έχω ακούσει πολλά αρνητικά ακομα και για ασφάλειες υγείας, ακομα και για ασημαντα ποσά.

Ενδεικτικά, είναι πιθανό να μην σε καλύψει η ασφαλεια εαν δεν εχεις τοποθετήσει πορτα ασφαλείας ή συναγερμο. Ιδιαίτερη προσοχή στα ψιλά γράμματα. Όχι οτι αλλαζει τιποτα απο εταιρεια σε εταιρεία.

 

Αν δεν αναφερονται στους ορους του συμβολαιου αυτα που λες δε παιζει. Δεν γινεται να αμφισβητησει η ασφαλιστικη την αστυνομια. Για αυτο λεμε να πας σε εμπιστο ασφαλιστη και φερεγγυα ασφαλιστικη δεν ειναι ολες οι ασφαλιστικες ιδιες γιαυτο κλεινουν οι απατεωνες και μενουν οι λιγοτερο απατεωνες (γιατι υπαρχουν και αυτοι - καιρος να φυγουν) και οι φερεγγυες εταιριες.

 

Απο εταιρια σε εταιρια αλλαζουν αρκετα αναλογα με την κλασση της εταιριας...αλλο μια πολυεθνικη κολοσσος που θα σε καλυψει και θα πληρωνεις πχ 200 το χρονο και αλλο μια τοσοδουλα που σου λεει 50 το χρονο...

 

Προσωπικα εκει που δουλευα ειδα αποζημιωσεις εκατονταδων χιλιαδων ευρω κατα ατομο σε καρκινοπαθεις και καρδιοπαθεις που ειχαν κανει συμβολαια πριν αρρωστησουν...

Επειδη ειναι πολυ λεπτο θεμα και λεμε στον αερα ''ενας γνωστος μου δε πηρε τα λεφτα του ενω επρεπε'' κτλ κτλ κτλ Δεν ειναι ετσι.

 

Αν προβλεπεται στο συμβολαιο τα παιρνεις, αν δε προβλεπεται πακετο, αν δε προβλεπεται και δεν διαβασες το συμβολαιο...τα θελες και τα παθες...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προβλεπεται στο συμβολαιο τα παιρνεις, αν δε προβλεπεται πακετο, αν δε προβλεπεται και δεν διαβασες το συμβολαιο...τα θελες και τα παθες...

 

Κι όμως. Ενω οσα λες ειναι λογικά, υπάρχει η τακτική των ασφαλιστικών, να 'προκαλούν΄τον πελάτη να παρατήσει την διεκδίκηση των δικαιωμάτων του. Τουλάχιστον στον χώρο της ιδιωτική ασφάλισης και σε θέματα υγείας, βλέπω οργια και καταπατήσεις κανόνων συμβολαίου. Όχι οτι δε θα τα πάρεις, εφοσον σου το επιτρέπει το συμβόλαιο, αλλα θα σε κάνουν να κινηθείς δικαστικά και θα δοκιμάσουν την αντοχή σου. Δεν ξέρω σε ποιες συνθήκες ενεργοποιείται αυτη η τακτική, το ποσό της αποζημίωσης δεν παίζει μεγάλο ρόλο. Για κάποιο λόγο όμως συμβαίνουν τετοια παρατράγουδα. Ίσως στην ασφάλεια κλοπής εξοπλισμου επιχείρησης να παίζει καλύτερη μεταχείριση. Μια ασφαλιστική εταιρεία είναι μια επιχείρηση και το αφεντικό της την θέλει κερδοφόρα με κάθε τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μαν, δεν αμφιβαλλω

αυτα παντου γίνονται...διαφόρων κατηγοριών/τυπων επιχειρησεις ''ριχνουν'' τους πελατες τους...οι σοβαρες επιχειρησεις γενικα δε το κανουν...γιαυτο δεν πας και σε ελληνικη ασφαλιστικη...αλλα τα ειπα παραπανω ας μην επαναλαμβανομαι...τα ματια μας 14 στα συμβολαια μόνο...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου