Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια στο στούντιο (κλοπής)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Και επειδή δεν μιλάμε για τον Νικόδημο, αλλά το θέμα το ανοιξε ο Nikolas...ας μας πεί τι θα κάνει τελικά για να προστατεύσει το studio του

Να σας πώ, να σας πω. Να σας δώσω και τους κωδικούς αμά λάχει...

 

Το θρέντ το άρχισα για ενημέρωση, όχι για μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το θρέντ το άρχισα για ενημέρωση, όχι για μένα

Ναι αλλα ασφάλεια έχεις στο studio σου>? Είσαι και επαγγελματίας...ένα σκύλο τουλάχιστον...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Ως παθων σου λεω οτι η μονη λυση (ειδικα με την αστυνομια της πλακας που εχουμε) ειναι να ΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ τον χωρο σου (ειτε ειναι ΣΠΙΤΙ ειτε επαγγελματικος χωρος),το κοστος ειναι ΑΣΤΕΙΟ (προσωπικα με 100 περιπου ευρω το ΧΡΟΝΟ ειμαι καλυμμενος για 40.000 ευρω) και πρεπει να εισαι εντελως γεια σου αν δεν ασφαλιζεις το σπιτι σου για κλοπη.

 

+1000 μακραν η καλυτερη λυση. αλλα οταν προκειται για μουσικα οργανα καλο ειναι η ασφαλεια να εχει απο πριν αναλυτικες φωτογραφιες ολων των αντικειμενων, serial numbers κ.τ.λ.γιατι εχω δει κοσμο να βρισκεται προ δυσαρεστων εκπληξεων μετα την κλοπη (προβληματα με την ασφαλιστικη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφάλιστική κάλυψη είναι η καλύτερη λύση.Άλλα πότε δέχονται (η ασφαλιστική) να την κάνουν;

 

Κάποιος που έχει ένα υπόγειο στο πουθενά με 2 πόρτες θα το ασφαλίσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι αλλα ασφάλεια έχεις στο studio σου>? Είσαι και επαγγελματίας...ένα σκύλο τουλάχιστον...

Δε με έχεις ακούσει να γαυγίζω εεε; Με ξέρει όλη η γειτονιά... Δαγκώνω κι όλας αν χρειαστεί... Και σε στιγμές πάθους, όταν σκουπίζω για παράδειγμα... Λύμπα την έχω κάνει τη σκούπα...  :o

 

Γενικά η ασφαλιστικές είναι λίγο νύλα. Θέλει ψάξιμο και καλό είναι να έχεις λεπτομερείς αναλύσεις του τι έχεις και όχι απλά "μια πορτοκαλί κιθάρες (πόσες να υπάρχουν)". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με έχεις ακούσει να γαυγίζω εεε;

Γαυγίζεις εσύ προσωπικά ή έχεις samples Eastwest? ;D ;D ;D

 

Με έστειλες αδιάβαστο!!! ::) ::) ::) ::)

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και πολυ φτηνες λυσεις. Η nokia εχει μια καμερα που ανιχνευει την κινηση και σου στελνει φωτογραφια ή βιντεο αμεσα στο κινητο σου. Το εχω παρει πριν αρκετα χρονια οποτε λογικα τωρα θα εχουν βγει πολυ καλυτερα. Δε λεω οτι ειναι σουπερ μετρο προστασιας, αλλα ειναι μια αρχη, φτηνη και την τοποθετεις και μονος.

 

Δείτε το δωρεάν πρόγραμμα Yawcam:

http://www.yawcam.com/

 

Ακόμη και με μια απλή webcam μπορείς να παρακολουθείς online ένα χώρο.

Παρέχει και λειτουργία ανίχνευσης κίνησης, με την οποία σε ειδοποιεί με email όταν ανιχνεύσει κίνηση.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το πρόβλημα με την webcamera είναι το εξείς: (πάνω απο ένα.. χεχ...)

 

1. Θέλει και τον Η/Υ της. Άρα πρέπει να έχεις ένα υπολογιστή ανοιχτό κάθε βράδυ. Σπάει ο κλέφτης τον υπολογιστή bye bye το στοιχείο.

2. Γενικά δεν έχουν νυχτερινή όραση, και γενικά πρέπει να είναι με τα καλώδια κλπ, φανερά όλα. Άρα; εύκολο να αντιμετωπιστεί...

 

Θέλει κάτι πιο καλό απο μία webcam των 30 ευρώ, πολύ φοβάμαι.

 

(ο σκύλος θα σου φάει τα καλώδια, επι τι ευκαιρία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά έχω βάλει συναγερμο σε όλο το σπίτι και έχω κάνει και μια ασφάλεια κλοπής.

(Εχω καταγράψει όλα τα πράγματα αξίας με serial numbers κλπ)

Το όλο κόλπο δεν μου στοιχίζει πάνω από 220 Ευρώ το χρόνο.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ασφαλεια κλοπης ειναι οντως το καλυτερο που μπορει να κανει καποιος.

 

Ομως καμμια ασφαλιστικη δεν μπορει να αντικαταστησει 6 κιθαρες τις οποιες εχεις φτιαξει ακριβως στα μετρα σου μετα απο πολλους πειραματισμους και αφου εχεις ταιριαξει μανικια που σε βολευουν, με σωματα στους αγαπημενους σου χρωματικους συνδυασμους, με το hardware και τους μαγνητες της αρεσκειας σου, με μερικα customized πεταλια και ενισχυτες. Και μονο η διαδικασια του να ξαναφτιαξω τις κιθαρες και το σεταπ αυτο αγοραζοντας κομματι κομματι ολα αυτα, με κανει να σκεφτομαι οτι την αποφραδα μερα που θα συμβει κατι τετοιο, θα παψω να ασχολουμαι με την κιθαρα (η θα το γυρισω στις harley benton).

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου