Προς το περιεχόμενο

μουσική απο ikon


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, ζήλεψα απο τον deepcore και θέλω να σας βάλω και εγώ να ακούσετε κάτι... έπαιξε σε διαφήμιση παραδοσιακού μεσογειακού προϊόντος πριν απο κάτι μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας για καριέρα στο χώρο των διαφημιστικών jingles (και απ' ότι ακούω έχει καλή κονόμα). Μπράβο, πολύ ωραίο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καλή κονόμα...έχει τρελή κονόμα.. αλλά δεν νομίζω να το ακολουθήσω γιατί δεν το θεωρώ και πολύ "σωστό"... καταλαβαίνετε τι εννοώ..

 

Σας ευχαριστώ πάντως για τα καλά σας λόγια. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το θεωρώ και πολύ "σωστό"...
Χμμμ' date=' έχεις δίκιο, τα λεφτά είναι η αρχή του κακού σε αυτό το κόσμο... άρα προτείνω το εξής: να κάνεις τα jingles στον ελεύθερο χρόνο σου, να μου δίνεις εμένα τα λεφτά να παώ μαζί με τον whitenoise στη κόλαση, και εσύ να πήζεις μπροστά στην οθόνη αναρρωτόμενος αν θα πάρεις αύξηση στα επόμενα χριστούγεννα... ε, τι λες; :) :) :) :) :)

 

(σημ: στο έχω ξαναπεί ότι θες [i']επειγόντως[/i] διακοπές)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol:

Τα λεφτά είναι μια χαρά, αλλού είναι το θέμα.

Για να τα κονομήσεις και να το κάνεις επάγγελμα δεν φτάνει να γράφεις ωραία μουσική, πρέπει να νταραβερίζεσαι συνέχεια με τους πελάτες, με διαφημιστές με εταιρίες, να τους κυνηγάς συνέχεια απο πίσω, να συμβιβάζεσαι και να προσποιείσαι ότι μιλάς σοβαρά με όλους αυτούς τους άσχετους. Αυτά τα τυχοδιωκτικά δεν τα μπορώ γιατί είμαι εντελώς μισάνθρωπος και ακοινώνητος με όσους μου τη σπάνε. Είμαι στραβόξυλο βρε παιδί μου, τι να κάνουμε??? ¶σε που όταν δίνω κάποιο κομμάτι μου για κάποια διαφήμιση(σπάνια) ή συνήθως site, νιώθω σαν να πουλάω τα παιδιά μου...γι'αυτό μίλησα περί "σωστού"...Θα την ψάξω αλλιώς τη δουλειά...

 

ps: eye φεύγω τη δευτέρα για κεφαλλονιά..!! ο γιατρός είπε ότι θα μου κάνει καλό λίγη ξεκούραση.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επέστρεψα από Μήλο (μαυρισμένος & ανανεωμένος) και άκουσα το κομμάτι σου ikon!

M Π Ρ Α Β Ο!!!!

Μόνο αυτό έχω να πω...Με εντυπωσίασε ειλικρινά!

Αλήθεια, όλα τα όργανα εσύ τα παίζεις? Τους MIDI ήχους τους παίζεις μέσω Reason?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα προτείνω το εξής: να κάνεις τα jingles στον ελεύθερο χρόνο σου' date=' να μου δίνεις εμένα τα λεφτά να παώ μαζί με τον whitenoise στη κόλαση[/quote']

ετσι ετσι...χαχα 8) :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια' date=' όλα τα όργανα εσύ τα παίζεις? Τους MIDI ήχους τους παίζεις μέσω Reason?[/quote']

 

Σε ευχαριστώ πολύ elavd. :wink:

Το μόνο φυσικό όργανο που υπάρχει μέσα είναι η ακουστική. Τα υπόλοιπα είναι:

atmosphere

sampletank

ethnosphere

και λίγο reason

και όλα αυτά μέσα στο cubase.

Tα μισά γραμμένα με ενα midi κλαβιέ και τα άλλα μισά με το μολυβάκι του cubase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή δουλειά μπράβο, συνέχισε και δεν ξέρεις που μπορεί να σε βγάλει, κάθε αρχή και δύσκολη, μπορεί να έχεις και προτάσεις στο μέλον ακόμα πιο δημιουργικές.

&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου