Προς το περιεχόμενο

Al Di Meola και ελληνικη τηλεοραση


ex-latinangelgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επροχθες εγινε ισως η καλυτερη κινηση της ελληνικης τηλεορασης εδω και πολλα χρονια! Απο την μια το ενα κρατικο καναλι εδειχνε τις μαλακιες της Eurovision και απο την αλλη το αλλο κρατικο μεσω της εκπομπης του Λευτερη Παπαδοπουλου και μεσω του Νταλαρα, ειχε αφιερωμα στον Al Di Meola. Απορω πως το παθανε????? Γκρεμιστηκε κανενας φουρνος (μικροκυματων) ??

 

Επιτελους ειδαμε και κατι το ποιοτικο και ταυτοχρονως σπανιο ( εαν δεν υπηρχε το internet). Ειδαμε τον Μεολα να μιλα για την τεχνη της κιθαρας για την ολη καριερα του μεχρι στιγμης, κα γενικα για τον τροπο που σκεφτεται για το οργανο.

 

Επιτελους δειξανε και εναν αξιολογο καλλιτεχνη..με ολη της σημασια της λεξης...Ισως ο καλυτερος jazz κιθαριστας του κοσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι γμτ. Εκεί κατάλαβα που χρειάζεται μια 2η τηλεόραση.Όταν σε "αναγκάζουν" να δεις τα πανηγύρια....

 

Ελπίζω σε επανάληψη.Αν και  θα ήταν καλύτερα χωρίς τον Νταλάρα.(προσωπική μου άποψη μη με βαρέσετε)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ο καλυτερος jazz κιθαριστας του κοσμου.

 

Πολυ ισως  ;D

Ελπίζω σε επανάληψη.Αν και  θα ήταν καλύτερα χωρίς τον Νταλάρα.(προσωπική μου άποψη μη με βαρέσετε)

 

+2112

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιερωμα στον Al Di Meola.

 

Α ναι?

Γιατί εγώ που δεν το είδα απο την αρχή νόμιζα ότι ήταν αφιέρωμα στον Νταράλα, γιατί όλο αυτός μίλαγε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τζαζ κιθαρίστας ήταν ο Wes, και αυτή είναι μία απόλυτα προσωπική και ταυτόχρονα 100% αντικειμενική άποψη! ;D

 

Πάντως κι εγώ (ρε γαμώτο) το 'χασα το αφιέρωμα στον Meola - που όπως και να το κάνουμε είναι τέρας και μάλιστα ιερό... Μήπως τελικά πρέπει να πάρω τηλεόραση; Όχι ε;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και εγώ παρ'όλο που έπεφτα κάτω από τη νύστα.

Είδα πάντως ένα πολύ ωραίο τύπο (Meola) με γνώση πέρα από τη μουσική.

Εχει πλήρη διαίσθηση του τι χρειάζεται για να "ζήσεις" τη μουσική και την ευτυχία της μελωδίας και του ρυθμού.

Επίσης ωραίος και ο Μπερμπεριάν. Πολύ χαμηλών τόνων και φοβερό αυτί !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τζαζ κιθαρίστας ήταν ο Wes, και αυτή είναι μία απόλυτα προσωπική και ταυτόχρονα 100% αντικειμενική άποψη! ;D

 

Πάντως κι εγώ (ρε γαμώτο) το 'χασα το αφιέρωμα στον Meola - που όπως και να το κάνουμε είναι τέρας και μάλιστα ιερό... Μήπως τελικά πρέπει να πάρω τηλεόραση; Όχι ε;

 

πες το ολόκληρο WES MONTGOMERY κυρίες και κύριοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζοντας μονο τον τιτλο και πριν ανοιξω το θεμα σκεφτομαι: θα γραψω για πλακα 'ο Νταλαρας πως κ δεν εμφανιστηκε?'  >:(  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακριβεια, ειναι ο καλυτερος κιθαριστας στον κοσμος στην ακουστικη κιθαρα!!! και με μ εγαλη διαφορα απο τον δευτερο...ακουστε το ciello e terra και μετα μου λετε!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου