Προς το περιεχόμενο

Experimental Souvenir - Cosmic Pill


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαστε οι Experimental Souvenir ένα συγκρότημα από την Θεσσαλονίκη το οποίο αποτελείτε από δυο άτομα (Κιθάρα κ Drums) με επιρροές κυρίως από την Progressive, Psychedelic και Kraut μουσική σκηνή των 60’s Και 70’s.Μόλις ηχογραφήσαμε το πρώτο μας E.P. το οποίο αποτελείται από έξι δικές μας συνθέσεις κ μπορείτε  να ακούσετε ένα μέρος τους στην σελίδα που έχουμε στο Myspasce 

www.myspace.com/experimentalsouvenir

 

Εάν θέλετε το CD μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο Mail

[email protected]

 

EXPER172.jpg

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα χουμε ξαναπεί θαρρώ ;D

 

Όλα τα κομμάτια γαμάνε, οι ιδέες είναι πανέξυπνες και ο ήχος τούμπανο. Τα ρέστα μου στον drummer που απογειώνει τη συνολική αισθητική. Τα ανατολίτικα στοιχεία είναι φεύγα τελείως.

 

Να τους ακούσετε παιδιά.

www.myspace.com/nechayevschina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

οι "κοπιες" ειναι ετοιμες! ;)

οποιος ενδιαφερετε να αποκτισει το CD ειτε σε ηλεκτρονικη μορφη(τζαμπανταν) ειτε στην κανονικη(10 euro μαζι με τα εξοδα αποστολης) του, εας επικοινωνήσει μαζί μας στο Mail

[email protected]

 

KEEP EXPERIMENTAL

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο!

 

Περισσοτερο μου αρεσε το Tert και το Neutralized man.

 

Αλλα και το rotten ειναι χασιμο.

 

θελουμε κι αλλα!

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα και τα έξι κομμάτια.

Μου άρεσαν πολύ, το στυλ σας είναι πολύ ωραίο....πειραματικό και prog..όσο πρέπει....

 

θέλω να τονίσω όμως, πως είναι αισθητή η έλειψη μπάσου, κάτι που στα αυτιά μου τουλάχιστον, μειώνει τα κομμάτια....

νομίζω πως ένα μπάσο θα τα ανέβαζε πολύ, εκτός κι αν η απουσία του είναι κάτι που επιδιώκετε στη μουσική σας.....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε πολυ παιδια για τα καλα σας λογια!  ;D

 

να πω μονο οτι το The Rotten Side Of Earth ειναι κομενο στο myspace!

δεν χωρουσαν κ τα 12 λεπτα του..... :(

 

θέλω να τονίσω όμως, πως είναι αισθητή η έλειψη μπάσου, κάτι που στα αυτιά μου τουλάχιστον, μειώνει τα κομμάτια....

νομίζω πως ένα μπάσο θα τα ανέβαζε πολύ, εκτός κι αν η απουσία του είναι κάτι που επιδιώκετε στη μουσική σας.....

 

το μπασο ενοειτε πως λειπει! απλος ο κολητος φιλος που θα επαιζε μας την εκανε για αλλη πολη. μετα οποιον δοκιμασε δεν μας αρεσε ακουγα κ πολυ VIALKA εκεινη την επριοδο οποτε καταλαβες....

ελπιζουμε σε καποια φαση να βρουμε οχι μονο μπασιστα αλλα κ αλλα οργανα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπασο ενοειτε πως λειπει! απλος ο κολητος φιλος που θα επαιζε μας την εκανε για αλλη πολη. μετα οποιον δοκιμασε δεν μας αρεσε ακουγα κ πολυ VIALKA εκεινη την επριοδο οποτε καταλαβες....

ελπιζουμε σε καποια φαση να βρουμε οχι μονο μπασιστα αλλα κ αλλα οργανα!

 

εγω θα' λεγα οτι με εντυπωσιασε ποσο "γεματα" ειναι τα κομματια με μονο δυο μουσικους... (οκ, εχει και overdubs)

 

Μου αρεσε το παιξιμο σου, και θα τολμησω να πω οτι εδω "του δινεις" πιο πολυ συγκριτικα με καποια blues κομματια σου που εχω ακουσει (οπου αν θυμασαι σου ελεγα οτι δεν το "πατας" πολυ).

 

Βεβαια εκεινα ειναι τυχαια κλιπακια κι εδω εχουμε να κανουμε με edited material, αλλα εχω την εντυπωση οτι εισαι πιο "μεσα" εδω... 

 

Αν και δεν ειμαι fan του συγκεκριμενου "ειδους", τα βρηκα ολα πολυ καλοφτιαγμενα.

Ο drummer σου κυριολεκτικα ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ στα κομματια.

 

και παλι μπραβο σας.  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks ξανα alder!  :)

 

οι δυο μεγαλες μου αγαπες ειναι το Blues κ το krautrock Κ λιγο Prog(king crimson rulez)

 

αλλα αυτον τον εαυτο μου ακομα δεν ειχα την ευκαιρια να σας τον δειξω  :P

ετσι με αυτο το group ειπαμε να προσπαθησουμε να παιξουμε κατι που αγαπαμε πολυ(μαζι με τον ντραμερ)

 

οσο αφορα τα "γεματα" καλα να ειναι ο ηχολυπτης που μας εκανε ολη την δουλεια.  ;D

 

ο ντραμερ στην συγκεκριμενη φαση κ με τον τροπο που παιζουμε ειναι ολο το Group.  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου