Προς το περιεχόμενο

19ος CGEmpire Μουσικός Διαγωνισμός


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

babelfish= το ψαρι της Βαβέλ?Το μωροψάρι?

To babe k to fish νταξ ειναι μωρο κ ψάρι αλλα το L?Loukritia,Loukia,loylou,ladokola,lamarinas,labrador,lalakis,larisa?Δεν βγαζω νόημα.

Φίλε Nikolas...κάτι τέτοιες στιγμές δεν νοσταλγείς την Αγγλία?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

ΩΧΗ ΡΑΙ ΠΕΔΕΙΑ πάλι. Αυτή η ορθογραφία θα μας φάει τελικά... Αλλά απ'την άλλη θα μπερδέψουμε τους ΚΟΙΝΑΙΖΟΥΣ, άρα ΜΑΙΣΑ! ΜΕΣΑ! ΜΑΣΑ! ΜΑΜ!

 

Και, ναί, τρίγγα, ΗΕΜΟ πίνω. Το καλύτερο! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ασχολήθηκα...

1) Γιατί ένα αξιόλογο μέλος και σοβαρός επαγγελματίας ζητάει τη συνδρομή μου (μας).

Έχοντας αυξημένη κλαδική συνείδηση, και ξέροντας ότι forums (όπως το CGEmpire, το Noiz και πολλά άλλα), έχουν ανάγκη από διαφημιστικά έσοδα (χορηγούς, banners κλπ) για να μπορούν κάτι σαν και εμένα να λένε ΔΩΡΕΑΝ το μακρύ και το κοντό τους, είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω.

2) Γιατί έχει πλάκα...κινέζικη μουσική!!! και δη ερωτική ιστορία!!!

3) Για τη συμμετοχή. Έτσι κι αλλιώς τα συγκεκριμένα δώρα μου είναι άχρηστα (δεν παίζουν στα Mac)

 

Πάμε στο κομμάτι τώρα...φίλε μου Nikolas είναι δύσκολο!

Επειδή (πριν αρχίσω) άκουσα αρκετά κινέζικα, μπορώ να πώ ότι σαν "Δυτικός" δεν μπορώ να σκεφτώ έτσι. Νομίζω λοιπόν ότι αυτό που έφτιαξα είναι πιο κοντά στο ντοκυμανταίρ.

Το κομμάτι είναι ένα αρκετά τελικό προσχέδιο. Το μεγαλύτερο μέρος γράφτηκε με το GR20 kαι στο ταπεινό Garageband. Θέλω να αλλάξω τα φωνητικά (δεν έχω βρεί ακόμα κινέζικα και για την αίσθηση έβαλα ινδικά!!), και να διορθώσω τα σόλο και τα pan του τέλους.

Περιμένω τα σχόλια του Nikolas (μην γίνουμε ρεζίλι και στους Κινέζους...για την Ελλάδα ρε γαμ@τ@!) αλλά και όλων των υπολοίπων

http://soundclick.com/share?songid=7395686

Έχει κανείς κινεζικά φωνητικά? Με σώζει από το ψάξιμο

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τα σχόλια του Nikolas (μην γίνουμε ρεζίλι και στους Κινέζους...για την Ελλάδα ρε γαμ@τ@!) αλλά και όλων των υπολοίπων

http://soundclick.com/share?songid=7395686

Έχει κανείς κινεζικά φωνητικά? Με σώζει από το ψάξιμο

 

και για να στο πω στα ...Κινεζικα, εκανες ke gamo to komataki...  ;D  ;D  ;D

 

 

ευγε! πολυ καλο!

 

ενιωσα σαν αλλος Bond στο You only live twice...    :o  ;D

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη δουλεια marathon! ειληκρινα!

ειναι πολυ ατμοσφαιρικο κ ερωτικο!

το ακουω κ φανταζομαι μια κινεζα να.... γκουχ γκουχ  :P

 

αλλα ενα μελωδικο slide ηθελε.... χαχαχαχα (πλακα κανω)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομίζω ότι είναι πολύ καλό! Δεν ήταν requirement του διαγωνισμού να είναι έθνικ, παρα μόνο ερωτικό, αλλα εσύ πέτυχες και τα δύο πάρα πολύ καλά, νομίζω. Δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο απο τεχνικής πλευράς και πραγματικά ακούγεται ερωτικό! :) (να βρείς ένα καλό όνομα και για το διαγωνισμό τα στέλνεις σε μένα και τα κάνω ποστ ανώνυμα στο CGEmpire).

 

Για τα άλλα που λές.

 

1. Ναι, έτσι είναι. Φυσικά και μόνο μα υπάρχει κάποιος να ποστάρει είναι κάτι, αλλά κάθε προσφορά είναι καλοδεχούμενη και καλή. Τα έξοδα είναι αρκετά (με το δικό μας server κλπ), και ακόμη περισσότερα τα έξοδα του χρόνου.

2. Μπα, μην το λές. Εγώ έχω μια αδυναμία στις Ασιάτισες (και όπως πάντα: Μην το μάθει η γυναίκα μου, έτσι; ;D)

3. Αυτό ακόμη καλύτερα! Το δώρα τα παίρνεις και είτε δηλώνεις και πάνε στον επόμενο (είναι και $532, δεν είναι λίγα), είτε διαλέγεις εσύ κάποιον με κάποιο "κριτήριο" (πχ. "Είναι εδω στην Φρανκφούρτη δίπλα μου και κλαίει να τα πάρει", ή "Το όνομά του αρχίζει απο Ν, από Γ, από Φ (Φοσκολός;;;;) κλπ. Έχει ξανατύχει να πάρουν μέρος άνθρωπου που είτε είχαν, είτε δεν τα θέλαν, και... δεν κέρδισαν. Αν κέρδισαν, είχα ΠΜ τους ότι θα τα δώσουν κλπ...

 

Πάντως το κομμάτι στέκει πολύ πολύ καλά, και είναι εξαιρετικό!

 

__________________________

 

Τώρα σοβαρότατα και με κάθε αυστηρώτητα:

 

Ώς διοργανωτής του διαγωνισμού έχω κάποιες ευθύνες και κάποια όρια που δε μπορω να ξεπεράσω:

 

Θέλώ οι διαγωνισμοί να είναι 100% δίκαιοι. Για αυτό οι συμμετοχές είναι ανώνυμες: Για αυτό ο διαγωνισμός κρίνεται απο τους διαγωνιζόμενους και τα μέλη του CGEmpire. Για αυτό και η ψηφοφορία είναι μυστική και ανώνυμη. Για αυτό κρατάω στοιχεία, και όποιος θέλει ας με καλέσει να αποδείξω την ορθότητα των ψήφων...

 

Θα είναι πρόβλημα να δω πλιάδα νοιζάδων ξαφνικά στο CGEmpire να ψηφίζουν όλοι marathon. Και θα έρθω σε πολύ δύσκολη θέση. Γιατι, αν ξέρω τον marathon προσωπικά, και μπορεί να του έχω αδυναμία κλπ, πιστέψτε με ξέρω ΠΟΛΥ κόσμο απο κει μέσα. Δεν μπορώ να κάνω κάποια διάκριση, και πολλοί ψήφοι έτσι απλά, θα με αναγκάσουν να μην τους μετρήσουν.

 

Εμπισεύομαι ΑΠΟΛΥΤΑ τους συνανθρώπους και συνφορουμίτες: Ο καθένας ας έρθει, και υπεύθυνα να ακούσει ΟΛΕΣ τις συμμετοχές, να κρίνει, και να αποφασίσει... Ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

 

Όλα αυτά με κάθε ταπινότητα και με το θάρρος που μου δίνεται απο την πολύ λεπτή μου θέση :)

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου