Προς το περιεχόμενο

Νέος έρωτας. Gibson Firebird III Custom Historic


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σπίτι μου είναι πάντα ανοικτό για φίλους (Τα μελομακάρονα τα φάγαμε όμως).

Πείτε μέρα να είμαι προετοιμασμένος κατάλληλα (με τα χάπια μου κλπ  ;D  ;D  ;D).

Tα Λ7 ηταν για να πάρω μία κιθάρα (του Μάκη).... αλλά μετά λέω δεν παίρνω 2......

tag η κιθάρα είναι καραμαμά 1976........

 

PLEASE!!!! ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ!!! Έχω επίσης μία του 70 ή 72, δεν την ακουμπάς καθόλου... ει δε μαγνήτες είναι εξαιρετικότατοι.... Μεταξύ μας συγχαρητήρια για μιά τέτοια αγορά!!! Μπράβο studio54gr !! Θα καταλάβεις ότι δεν πρέπει να της αλλάξεις τίποτα παίζοντας λίγο καιρό μαζί της χεχε... θα δείς ότι και άσκοπο είναι, και θα "πειράξεις" μια vintagia που έχει ήδη πολύ καλή αξία και οικονομική και παικτική... είναι κρίμα κατά την άποψή μου ... εννοείται ότι στα γράφω με την φιλικότερη διάθεση και αγάπη για το συγκεκριμμένο όργανο!!!

 

Άντεεεεεεεεεεεε ξαναμεγείες απ την καρδιά μου!!!!  :D :D :D :D :D :D :D :D

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

PLEASE!!!! ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ!!! Έχω επίσης μία του 70 ή 72, δεν την ακουμπάς καθόλου... ει δε μαγνήτες είναι εξαιρετικότατοι.... quote]

 

 

 

ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ  εαν δεν σου αρέσει την αγοράζω ΄ :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεννηθείτο το θέλημά σας (προσωρινά τουλάχιστον)........

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάκη μου ο έρωτας, ξεπερνιέται με άλλον έρωτα.....

Η Firebird είναι "άλλο" πράγμα.... αν δεν την παίξεις δεν θα καταλάβεις ούτε θα πιστέψεις ότι και να σου πω εγώ.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που δεν σου αρέσει η Deluxe.

Με τους ενισχυτές που έχεις πρέπει να σκίζει.

Περιμένουμε κλιπάκια  ;)

 

 

Δεν είπα ότι δεν μου αρέσει, ίσα ίσα που μου αρέσει πάρα πολύ, όμως έχω ακούσει τους Antiquity στη Firebird και έχω χάσει την μπάλα....

Μάκη μου η Deluxe παίζει χάρμα, είναι όμορφη και βολική κιθάρα, όμως έχω την Firebird που είναι άλλη κλάση, την ASAT Special Custom Shop Semihollow και μια Electra style ES335 που παίζουν καλύτερα όπως και να το κάνουμε.

Στα κλιπάκια υπάρχει πρόβλημα μιά που χρειάζομαι βοήθεια.... (ποιό εύκολα σηκώνω Video).

Aν βρώ τον Boody και με βοηθήσει όλα θα γίνουν

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να ξεκαθαρισουμε κατι.

 

ΑΛΛΟΙ οι minihumbuckers που φορουσαν οι Firebird & ΑΛΛΟΙ οι minihumbuckers που φορουσαν οι Les Paul,αν προσεξεις θα δεις οτι αυτοι της FB δεν εχουν "φανερα" polepieces.

 

Το ιδιο ισχυει και για τους SD Antiquities,υπαρχουν LP & FB μοντελλα,οι FB ειναι πιο twangy & lower output ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το έχω προσέξει (δεν ήξερα όμως χαρακτηριστικά - twangy & lower output κλπ).

Υποθέτω όμως διότι έχω Antiquity II και στην Firebird και στην Tele μου ότι θα έιναι β΄΄ημα προς τα πάνω....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου