Προς το περιεχόμενο

Άλλη μια Tele? Custom shop project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην μην ασχολεισαι με ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ οπως ο Ρομαν και φυσικα μη πιστευεις ΛΕΞΗ απο οσα λενε,τα LSR ειναι πλεον αυτα

 

http://www.stewmac.com/shop/Tuners/Guitar,_solid_peghead_tuners/Steinberger_Gearless_Tuners.html

 

και ειναι οντως φοβερα κλειδια (και σε...φοβερη τιμη ;D)

 

παντως μια και το εργαλειο ειναι μοντερνο εγω θα εβαζα Spertzel ή Schaller locking tuners. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To site το παρέθεσα απλά και μόνο επειδή έχει ενδεικτικές φωτογραφίες και όχι σαν μέρος για να τα προμηθευτείς. Συγκεκριμένα είχα δοκιμάσει πριν χρόοοονια μια τέλε με LSR tuners και μου άρεσε πολύ οπτικά. Πόσο λειτουργικά είναι δεν γνωρίζω (έπρεπε να το αναφέρω στο πρώτο ποστ).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μην ασχολεισαι με ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ οπως ο Ρομαν και φυσικα μη πιστευεις ΛΕΞΗ απο οσα λενε,τα LSR ειναι πλεον αυτα

 

http://www.stewmac.com/shop/Tuners/Guitar,_solid_peghead_tuners/Steinberger_Gearless_Tuners.html

 

και ειναι οντως φοβερα κλειδια (και σε...φοβερη τιμη ;D)

παντως μια και το εργαλειο ειναι μοντερνο εγω θα εβαζα Spertzel ή Schaller locking tuners.   

Είσαι...παλιάνθρωπος!!!! Δεν μπορούσες να μου το πείς πρίν παραγγείλω το διαφανές pickguard? Mε έβαλες στα αίματα τώρα!!!!

Με την ευκαιρία...γιατί μια Tele χρειάζεται locking tuners?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερη δουλεια!

εχω παθει πλακα!  :o :o

αλλα ρε σ οχι vintage μαγνητες......

εγω θα προτινα διπλους σε μεγεθος μονου μια που vintage τυπος δεν θα επαιζε με τετοια κιθαρα!

 

παντως μια και το εργαλειο ειναι μοντερνο εγω θα εβαζα Spertzel ή Schaller locking tuners.

 

+2112

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία...γιατί μια Tele χρειάζεται locking tuners?

 

για να αλλαζεις πολυ γρηγορα χορδες... :) :)

 

(με τα κανονικα vintage κανω 4 λεπτα με τα locking ...2... ;D ;D,ξερεις τι εξοικονομηση χρονου ειναι τα ...2 λεπτα?? ;D)

 

εξω απο την πλακα παντα οταν ειναι να βαλω μοντερνα κλειδια προτιμω τα locking γιατι μου φαινονται απαραδεκτα τα παραδοσιακα κλειδια με την τρυπα στο πλαϊ, κανω 10 λεπτα για να αλλαξω χορδες και παντα τρυπαω τα δακτυλα μου ;D ;D(εχω κακομαθει απο την εκπληκτικη λειτουργικοτητα των vintage Fender style tuners)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ρε σ οχι vintage μαγνητες......

εγω θα προτινα διπλους σε μεγεθος μονου μια που vintage τυπος δεν θα επαιζε με τετοια κιθαρα

Άμα θέλω διπλούς, έχω τη Gibson.

Άσε που μου έχει μείνει απωθυμένο, γιατί στην άλλη Τele έβαλα noiseless και δεν έχω αυτή τη "βλαχειά"...ελπίζω να με σώζει ο Fishman εάν είναι overdose βλαχειάς! ;) ;)

 

για να αλλαζεις πολυ γρηγορα χορδες... :) :)

 

(με τα κανονικα vintage κανω 4 λεπτα με τα locking ...2... ;D ;D,ξερεις τι εξοικονομηση χρονου ειναι τα ...2 λεπτα?? ;D) 

Έχω χρόνο για να αλλάζω χορδές...φαντάσου στη Gibson 2 χρόνια δεν έχω αλλάξει χορδές (αυτό είναι vintage ;D ;D). Αλλά τη ζημιά μου την έκανες με τον Stewart...μου αρέσει που δεν χρειάζεται βίδες. Το Moses είναι τόσο καλοφτιαγμένο που λυπάμαι να το τρυπήσω.

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.μου αρέσει που δεν χρειάζεται βίδες. Το Moses είναι τόσο καλοφτιαγμένο που λυπάμαι να το τρυπήσω.

 

βιδες δεν χρειαζονται ,αλλα οπως και τα Spertzel/Schaller χρειαζεται να τρυπισεις με ενα τρυπανακι για να μπει το aligment pin ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια! Θα συμφωνησω με τον alderbody και θα πω οτι η κιθαρα πιθανοτατα θα δειξει πιο πολυ με clear pickuard.

 

Αυτο ομως που με εκανε να μου τρεξουν τα σαλια ειναι το μανικι...και απο οτι βλεπω δε θα κοστιζει και τρομερα παραπανω απο ενα μανικι απο warmoth...αχ τι μας εκανες παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ομως που με εκανε να μου τρεξουν τα σαλια ειναι το μανικι...και απο οτι βλεπω δε θα κοστιζει και τρομερα παραπανω απο ενα μανικι απο warmoth...αχ τι μας εκανες παλι.

Όντως, με τα μεταφορικά μου κόστισε 300$ (καινούργιο από Ebay και το δολάριο στο 1,60!-το έψαχνα αρκετό καιρό), λιγότερο από Warmoth. Και είμαι περίεργος γιατί οι φήμες λενε ότι το truss το ρυθμίζεις μια φορά , τη φορά που το πρωτοβάζεις στο σώμα...και μετά το ξεχνάς! Είδομεν

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου