Προς το περιεχόμενο

Ltd EC-256 AHB ή Epiphone Les Paul Standard;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το έχω. Οι ήχοι καλοί, αλλά λίγο δύσχρηστο, λόγω μεγέθους και λίγων ρυθμιστικών με συνδυασμένες εργασίες. Στην τιμή του δεν θα βρεις καλύτερο. Εγώ προσωπικά δεν θα συνιστούσα τη χρήση του με ενισχυτή κιθάρας όμως. Είτε ακουστικά, είτε σε pc και μόνιτορς.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω. Οι ήχοι καλοί, αλλά λίγο δύσχρηστο, λόγω μεγέθους και λίγων ρυθμιστικών με συνδυασμένες εργασίες. Στην τιμή του δεν θα βρεις καλύτερο. Εγώ προσωπικά δεν θα συνιστούσα τη χρήση του με ενισχυτή κιθάρας όμως. Είτε ακουστικά, είτε σε pc και μόνιτορς.

 

Μπορεις λιγο να το διευκρινισεις αυτο που λες??

Και γενικα τι πιστευεται ειναι καλυτερο ενα pocket pod ή ενα ενισχυτη spider III 15w??

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freddy γουσταρω πολυ πολυ τους EMG,τους εχει ο κολλητος μ στην Jackson και γαμανε...απλα θα ηθελα ενα πιο νορμαλ σχημα κιθαρας...αργοτερα ενα explorer θα αποκτηθει να εισαι σιγουρος... ;D

 

Τι να σου πω εμενα explorer ηταν η 2η μου κιθαρα αν και δεν ηξερα Χριστο τοτε ,ποτε δεν το μετανιωσα που την πηρα.

Δεν ξερω κατι εχει αυτο το σχημα δλδ ειναι τοσο παλιο και ακομα και τωρα κανενα παρομoιο σχημα X-plorer δεν ειναι τοσο ωραιο (βλ jackson kelly,Dean).

Και μακαρι η κιθαρα που θα αγορασω αν αξιοθει η telesound να την φερει να ηταν σε Xplorer.Ποτε δεν ημουν Fun των les paul,strat,tele,SG παντα μου φενονταν πολυ non-metal γιαυτο ποτε δεν πηρα καμια κιθαρα με κλασσικουρα σχημα αν εξαιρεσεις την πρωτη μου που δεν ηξερα και μετα απο κανα χρονο εφυγε πετωντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι προσφέρει πολλά εφέ και ποικιλία ήχων αλλά πρέπει να ξέρεις πολλούς συνδυασμούς κουμπιών απέξω για να δημιουργήσεις ακριβώς τον ήχο που θες. Τα presets τα βρίσκεις πιο εύκολα. Τον ενισχυτή δεν τον ξέρω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freddy και εμενα μ αρεουν οι explorer κιθαρες,απλα τωρα θελω πρωτα να εχω κατι λιγο διαφορετικο απο το σχημα της..για μενα οι explorer ειναι γαματες για live ειδιακα για καμια αμιγως rock/hard rock/metal band,απλα τωρα εγω θελω μια κιθαρα που να με καλυπτει και να ειναι μικρη και να μπορω να την κουβαλαω να πηγαινω να τζαμαρω σε κανα σπιτι φιλου μου ή σε κανα studio και στο ωδειο.

 

Τον ενισχυτη στον οποιο αναφερομαι ειναι αυτος..http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iii_15.htm

 

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freddy και εμενα μ αρεουν οι explorer κιθαρες,απλα τωρα θελω πρωτα να εχω κατι λιγο διαφορετικο απο το σχημα της..για μενα οι explorer ειναι γαματες για live ειδιακα για καμια αμιγως rock/hard rock/metal band,απλα τωρα εγω θελω μια κιθαρα που να με καλυπτει και να ειναι μικρη και να μπορω να την κουβαλαω να πηγαινω να τζαμαρω σε κανα σπιτι φιλου μου ή σε κανα studio και στο ωδειο.

 

Τον ενισχυτη στον οποιο αναφερομαι ειναι αυτος..http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iii_15.htm

 

 

Αυτος ο ενισχυτης ειναι μια χαρα μπορεις να τον κουβαλας κιολας ευκολα και τον εχω ακουσει και ειναι ανεκτος.Οσο για την Xplorer δεν ειπα να παρεις απλα λεω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου