Προς το περιεχόμενο

Alexander the Great Rock Opera - 2015 Promo


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μου θυμίζει πολύ Andrew Lloyd Webber στο Jesus Christ Superstar, μια όπερα που μου άλλαξε την αντίληψη περί μουσικής. Πολύ ενδιαφέρουσα οπτική και αισθητική, ελπίζω να μπορέσω να το δω Live.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιου ΜΑΣΤ μπι τζόκιν...

 

Το style ενορχήστρωσης εννοώ. Ξεκάθαρη επιρροή από Webber. Αυτό δε σημαίνει ούτε ότι είναι αντίστοιχου επιπέδου δουλειά, ούτε αντίστοιχου επιπέδου συνθέτες. Δεν καταλαβαίνω πού είναι το κακό στο να σου θυμίζει μια δουλειά έναν μεγάλο του είδους. Μάλλον φταίει ότι είμαι ξεκάθαρα κατά του "No touching" σε κλασικούς συνθέτες/καλλιτέχνες/κλπ.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειχε ανεβει παλαιοτερα  καπου προς Καβαλα επαιζε ενας φιλος μου πληκτρα.Ο Τικτοπουλος ειναι και γαμω τις Ροκ φωνες.Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι εφοσον θα ανεβει σε ελληνικο εδαφος γιατι ο στιχος ειναι αγγλικος.οταν ανεβαζεις ροκ οπερα-μιουζικαλ ,ποσο μαλλον οταν εχει Ελληνες συντελεστες οφειλεις να το κανεις στη γλωσσα του κοινου.Ειναι θεατρο πλεον οχι απλα μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δείχνει πολύ καλή δουλειά σε όλα τα επίπεδα... το σίγουρο είναι ότι "πείστηκα" να αναζητήσω ευκαιρία να την παρακολουθήσω (μια και η συνθετική προσέγγιση και οι φωνές είναι του γούστου μου), οπότε και να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη...

 

αυτό βέβαια που με χαροποιεί (πάντα κατά την γνώμη μου που στηρίζεται κυρίως στην ενεργή βιωματική μου αντίληψη τα τελευταία 35 χρόνια), είναι ότι (τηρουμένων των αναλογιών), ακόμα και αυτό το μικρό απόσπασμα, συνηγορεί στο μη γραμμικά εξελισσόμενο προς το καλύτερο καλλιτεχνικό επίπεδο των παιδιών στις τελευταίες γενιές, που έχει αφήσει αρκετά πίσω τις φτωχές πλην τίμιες (έως γραφικές κάποιες φόρες) προσπάθειες του παρελθόντος στο είδος...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου