Προς το περιεχόμενο

Heavy relic για τη κουκλα μου. Μέρος 2ο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνώμη φίλε μου, αλλά αυτό είναι υπερβολικό! Το relicing γίνεται για να φαίνεται πως η κιθάρα έχει φθαρεί "φυσικά" και με τον χρόνο και διάφορες κακοτοπιές, αλλά η δικιά σου είναι λες και σώθηκε (μετά βίας) από καιγόμενο κτίριο! Δεν είναι φυσική, και είναι υπερβολικά ομοιόμορφη (ακολουθεί το περίγραμμα της κιθάρας) και όχι τυχαία, ή στα σημεία που περιμένεις να φθαρεί μια κιθάρα (στο μέρος που ακουμπάει το χέρι, το γνωστό buckle rash στην πίσω πλευρά της, στο pickguard, στα ποτενσιόμετρα, κανένα γδάρσιμο στα κέρατα κλπ.).

 

Απ'την άλλη, αυτή είναι απλά η δική μου γνώμη. Αν σ'αρέσει εσένα, τότε μπράβο! Αυτό μετράει. Όπως και να'χει, να τη χαίρεσαι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην δευτερη και τριτη φωτο φαινεται καθαρα οτι ουτε το πατωμα δεν ξεφυγε απο το μανιωδες relicing... ;D ;D

 

xaxaxaxaxaxa

Σωστα...

Αν και πρεπει να διευκρινισω οτι δεν το εκανα το Reric εγω αλλα ενας φιλος...

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ο φιλος σου ειναι λιγακι πυρομανης ? δεν εχω ξαναδει τετοιου ειδους relicing , σιγουρα εχει την πρωτοτυπια του αλλα ρε φιλε δεν την λυπηθηκες ?

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το relicing γίνεται για να φαίνεται πως η κιθάρα έχει φθαρεί "φυσικά" και με τον χρόνο και διάφορες κακοτοπιές, αλλά η δικιά σου είναι λες και σώθηκε (μετά βίας) από καιγόμενο κτίριο!

ΧΑΧΑ ;D

Παντως πες στον φιλο σου μην ανοιξει κανενα ποστ πως κανουμε την κιθαρα relic ή κουrelic καλυτερα  ;D ;D ;D

Ασφαλως πλακα κανω,αν σου αρεσει γραψε μας κανονικοτατα.Παντως ειναι vintage!

Για καμια σφαιρα το σκεφτηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει.. ;) Και διαφωνώ κάπως με αυτά περί ''φυσικού relicing'' γιατί το πραγματικά φυσικό δεν μπορεί να αντιγραφεί έτσι κι αλλιώς.. Άλλο ''απαλό'' relicing και άλλο φυσικό relicing.. ;)

 

Να τη χαίρεσαι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει.. ;) Και διαφωνώ κάπως με αυτά περί ''φυσικού relicing'' γιατί το πραγματικά φυσικό δεν μπορεί να αντιγραφεί έτσι κι αλλιώς.. Άλλο ''απαλό'' relicing και άλλο φυσικό relicing.. ;)

 

Να τη χαίρεσαι! :)

 

H Fender πάντως βγάζει καλά λεφτά αντιγράφωντάς το.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου