Προς το περιεχόμενο

Madonna Live 2008 - εξοπλισμός


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπα πλακα κανουν τα παιδια ;)

 

α,και μια διορθωση ντραμς SABIAN δεν υπαρχουν,πιατινια μαλλον εννοουσες ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κανονίστε μαντράχαλοι, μια κοπέλλα ήρθε στο forum...να αρχίσετε τα βρωμόλογα και να φύγει...καλώς ήρθες κορίτσι μου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα tech oriented forum εδώ.

 

Υπάρχει ένα gear-oriented-forum, αλλά ακόμη και στις πιο low στιγμές του μέχρι σήμερα δεν διαννοήθηκε να διαχωρίσει το gear από τη μουσική που παράγει αυτό το gear, σίγουρα όχι για να δώσει βάρος στα χρώματα του εξοπλισμού (λες και μιλάμε για μπαλόνια).

 

Αλλά ακόμη και αν έχεις δίκηο, δεν βλέπω γιατί αισθάνεσαι την ανάγκη να μου απαντήσεις - μόνο τη γνώμη μου λέω: είναι σταθερή, συγκεκριμένη και απόλυτη. Περιμένει απαντήσεις, αν υπάρχουν βέβαια, π.χ. βγες εσύ και πες ότι "το σόλο ήταν εκπληκτικό, μου άνοιξε τα μάτια" ή πες "τα φωνητικά ήταν θαυμάσια" ή πες "όχι, δεν είναι αθλιότητα να κρατά μία μαλακισμένη μία Gibson όταν δεν ξέρει να την παίζει και την χαμηλώνουν να μην ακούγεται".

 

Πες κάτι όμως, όχι τίποτα.

 

Κάτσε βρε Eye! Aυτό που έγραψα δεν ήταν μπηχτή προς εσένα!! Ήταν απλά μια διατύπωση άποψης όσο πιο ουδέτερα γινόταν. Αν τα λέγαμε κατ'ιδίαν δεν θα είχες τέτοια εντυπωση!!

 

Aπο οτι βλεπω διαχωριζεις τα tech και gear, και μάλλον σωστά πράττεις γιατί το gear λειτουργει με το υποβαθρο του tech, και επισης για να το προαγει. Αλλα εχω την αισθηση (ή μπορει και ψευδαίσθηση) οτι το Νόιζ είναι και για τα μεν, και για τα δε, και για τομεις μουσικης, και επισης για χαλαρωση. Ορισμενες φορες παρασυρεται απο διαφορους σε τρικουβερτα γλεντια που καταληγουν στην Ανακυκλωση, και αναγνωριζω το υπερτατο σπασιμο που αυτο συνεπαγεται. Και βεβαιως, κανοντας και την αυτοκριτικη μας, ΔΕΝ φταινε μονο καινουργιοι που βλεπουν φως και μπαινουν, μπαχαλευουν λιγο και γεια σας... αλλά και παλιοτερα μελη που ποσταρουν ακαταλληλα σε σημεια που δεν πρεπει. Ειναι μια δυσκολη ισορροπια αναμεσα στην σοβαροφανεια και στην σοβαροτητα (πικαντικη με τα inside jokes του φορουμ). Στο χερι μας ειναι να την κατευθυνουμε εκει που πρεπει, αν και η πλαστιγγα γερνει πολλες φορες υπερ του καφενέ.

 

Τωρα η γνωμη μου για την Μαντονα δεν εχει σημασια και θεση σε ενα θρεντ που ασχολειται με τον εξοπλισμο της ιδιας και της μπαντας της... σε ενα αλλο που θα ειχε τιτλο πχ. "μα τι παίζει αυτή η πατσόλα" θα μπορουσα να εκφραστω αναλογα. Παρεπιπτόντως, της αναγνωριζω πολλα θετικα και τον ακρατο επαγγελματισμο της, οπως και πολλα αρνητικα και την σταθερη πτωση της ποιοτητας της μουσικης της τα τελευταια χρονια, όπως επισης και το αιωνιο φλερτ της με το σελεμπριτοτσίρκο (και πάλι άσχετο σε ένα θρεντ για gear).

 

Kώστα χαλάρωσε λίγο επιτέλους, σε παρακαλώ. Είμαι σίγουρος ότι με καταλαβαίνεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α,και μια διορθωση ντραμς SABIAN δεν υπαρχουν,πιατινια μαλλον εννοουσες ;)

ναι sorry, μού ξέφυγε

 

και ιδού τα SABIAN πιατίνια του Brian Fraser-Moore για το show

 

18″x22″ Tama Starclassic Bubinga Bass Drum

5.5×10″ Tama Starclassic Bubinga Snare

5.5″x14″ Tama Starclassic Bubinga Snare

Multi Trigger Pad DRUMKAT Turbo

6″x10″ Tama Starclassic Bubinga Tom

6″x12″ Tama Starclassic Bubinga Tom

13″x15″ Tama Starclassic Bubinga Tom

12″x14″ Tama Starclassic Bubinga Tom

Timbale-High Tama Starclassic Bubinga (5 x 10)

4 Pin-Tech Dingbat Trigger

 

και τα τύμπανα είναι της TAMA.

 

18"x20" Bass Drum (BB2018)

18"x22" Bass Drum (BB2218)

5.5"x14" Bubinga Snare Drum (BS1455)

6"x8" Tom Tom (BT0806)

6"x10" Tom Tom*

6"x12" Tom Tom*

12"x14" Tom Tom (BT1412)

13"x15" Tom Tom (BT1513)

12" Bubinga Tymp Tom *

10" Bubinga Tymp Tom *

14"x20" Bubinga Gong Bass Drum (BG20R)

13"x13" Floor Tom *

5.5"x10" Bubinga Snare Drum *

6"x13" Bubinga Snare Drum *

 

* ειδικό μεγεθος

 

Hardware

Iron Cobra Power Glide Single Pedal (HP900P)

Iron Cobra Lever Glide Hi-Hat Stand (HH905)

1st Chair Ergo-Rider Drum Throne (HT730)

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τελευταίο σκουπίδι κι από μένα και ΑΠΟΧΩΡΩ.

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποια ακριβώς χρονιά έγινε επίσημα cool το να ακούς Madonna (ακόμα και αν συνήθως ακούς punk, industrial, προκλασική ή avant-garde); Ενενηντακάτι πρέπει να ήταν, αλλά ...ου γαρ έρχεται μόνον... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τελευταίο σκουπίδι κι από μένα και ΑΠΟΧΩΡΩ.

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποια ακριβώς χρονιά έγινε επίσημα cool το να ακούς Madonna (ακόμα και αν συνήθως ακούς punk, industrial, προκλασική ή avant-garde); Ενενηντακάτι πρέπει να ήταν, αλλά ...ου γαρ έρχεται μόνον... ;D

 

Όταν συνεργάστηκε μ'αυτόν τον τύπο... ;D

 

williamorbit.jpg

 

Νομίζω το 1998 ήταν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου