Προς το περιεχόμενο

Madonna Live 2008 - εξοπλισμός


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν συνεργάστηκε μ'αυτόν τον τύπο... ;D

 

williamorbit.jpg

 

Νομίζω το 1998 ήταν... :)

Εννοείς ένα album των Orbital με μια αταίριαστη φωνή; ;D ;D

 

Ναι, ναι, θυμήθηκα, ήταν τότε που είχα αγοράσει κολλητά μπλουζάκια, το έπαιζα "λίγο gay" και είχα μάθει all about Madonna. Δυστυχώς μετά πάχυνα λίγο και το στιλ δε μου πήγαινε. ;D

 

ΑΠΟΧΩΡΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συνεργάστηκε μ'αυτόν τον τύπο... ;D

 

williamorbit.jpg

 

Νομίζω το 1998 ήταν... :)

 

Αυτός με τρομάζει, τα μαλλιά του είναι πιό ξέπλεκα και από του evris.

Και ας μην μιλήσω για τα φρύδια του...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, αφού αποχώρησαν μερικοί που μετά βίας τους βάλαμε να γράψουν και μας έκαναν και τη χάρη....

 

ο τύπος στη φωτό είναι ο William Orbit, με τον οποίο έκανε η Madonna το άλμπουμ Ray of Light -- από τις μεγαλύτερες επιτυχίες της και απο πολλούς θεωρείται η καλύτερη δουλειά της. Και ναι στη φωτό αυτή είναι λίγο τρομαχτικός!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, αφού αποχώρησαν μερικοί που μετά βίας τους βάλαμε να γράψουν και μας έκαναν και τη χάρη....

 

ο τύπος στη φωτό είναι ο William Orbit, με τον οποίο έκανε η Madonna το άλμπουμ Ray of Light -- από τις μεγαλύτερες επιτυχίες της και απο πολλούς θεωρείται η καλύτερη δουλειά της. Και ναι στη φωτό αυτή είναι λίγο τρομαχτικός!

 

Ο τύπος τα σπάει...

 

Τι να λέμε τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τελευταίο σκουπίδι κι από μένα και ΑΠΟΧΩΡΩ.

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποια ακριβώς χρονιά έγινε επίσημα cool το να ακούς Madonna (ακόμα και αν συνήθως ακούς punk, industrial, προκλασική ή avant-garde); Ενενηντακάτι πρέπει να ήταν, αλλά ...ου γαρ έρχεται μόνον... ;D

 

Όταν βγήκε το βιντεοκλιπ του Frozen  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου αρέσει να μαθαίνω για το gear και τα rigs που κουβαλάνε τα "πρωτοκλασάτα" ονόματα της παγκόσμιας μουσικής όταν έρχονται για συναυλία. Όπως μου άρεσε το report του SF από Shakira και REM, εξίσου μου άρεσε και το εν λόγω θέμα.

ΟΚ, δεν μπορώ να πω ότι η μουσική της Madonna με ενδιαφέρει όσο αυτή των REM αλλά και πάλι υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορεί κανείς να κρατήσει από το gear setup μιας μεγάλης συναυλίας.

 

Πάντως ρε παιδιά... σκέτο μαυσωλείο είναι η ρουφιάνα (θα τα έχει πατήσει τα 85 νομίζω), τι τη θέλει τη φούξια SG; Κι επίσης, κάποιος πρέπει να της πει ότι το να αλλάζεις δύο ντουζίνες κιθάρες κατά τη διάρκεια μιας συναυλίας έχει πάψει να είναι cool εδώ και πολύ καιρό. Εκτός κι αν τις άλλαζε για να ταιριάζουν με τα εκάστοτε κοστούμια και το μπαλέτο!

 

Υ.Γ: Respect στον William Orbit, πανέξυπνος παραγωγός αλλά έκανε κι αυτός λάθη κάποτε. :P

Υ.Γ. 2: Wild_Rose, θα συνηθίσεις με τον καιρό στον ιδιότυπο τρόπο που εκφραζόμαστε εδώ. Δες το χαλαρά, θα με θυμηθείς!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να έβλεπες πόσες κιθάρες είχε στο Confessions Tour! Το κάθε τραγούδι είχε πολύ ιδιαίτερο ήχο και δεν ήταν όλα στο ίδιο στυλ, όπως συνήθως είναι σε ροκ/μέταλ συναυλίες. Γι'αυτό και ο κιθαρίστας είχε 8 κιθάρες και 2 μπάσα, ανάμεσά τους μια Les Paul Studio Baritone για το "Music"! ;D ;D ;D

 

είχε και τα άσπρα Orange που βγήκαν φέτος σε limited edition!

ctampsbig.th.jpg

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου