Προς το περιεχόμενο

"ΧΡΥΣΗ ΦΥΛΑΚΗ" (song by spimav_z)


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου και από εμένα!Θα σου πω κι εγώ την γνώμη μου, αν και δεν ακούω αυτό το είδος μουσικής.Η φωνή του φίλου σου τονικά οκ μου φάνηκε αλλά δε μου ταίριαξε και πολύ για το τραγούδι αυτό.Η μουσική αξιοπρεπής.Ο στίχος τώρα, φίλε μου ο στίχος μου φάνηκε σε κάποια σημεία πολύ κοινός και χιλιοφορεμένος.Τι θελω να πω, προσωπικά θα απεφευγα να κάνω ρίμα με τις λέξεις σκοτάδια-βράδια και εσένα-εμένα. Εγώ καταλαβαίνω ότι ήθελες να απεικονίσεις κάτι που είχες μέσα σου αυτούσιο, το θέμα στίχος όμως είναι σημαντικό και αν δε το χεις είναι δύσκολο (δεν ξέρω αν το χεις ή αν όχι).Σημασία δεν έχει τόσο να περιγράψεις μια εικόνα όπως τη βλέπεις και την αισθάνεσαι εσύ αλλά να δώσεις το ερέθισμα και να αφήσεις ελεύθερη τη φαντασία του ακροατή να προσαρμόσει αυτό που ακούει στα δικά του "θέλω". Τελικά, επειδή εγώ έχω μια αντισκυλοκλαψιάρικη τάση γενικά (ο στίχος και η ερμηνεία μου θυμίζουν λίγο σκυλέ), και δε μου αρέσουν οι στίχοι που δεν με "πηγαίνουν αλλού" δε θα ξαναέβαζα το κομμάτι να το ακούσω.

Αυτή είναι λοιπόν η γνώμη η δική μου, που μπορεί κιόλας να μην έχει και πολύ σχέση με την πραγματικότητα.Μη σταματάς, όμως. Και ταλέντο να είσαι θέλει εξάσκηση.Μπορείς να ανεβάσεις ξανά δείγμα σου!

 

Φιλικά, Θοδωρής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου