Προς το περιεχόμενο

ενισχυτης και e-drums απορια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα θελω να ενόσω τα ηλεκτρονικα ντραμς μου με ενισχυτη και ηθελα να μαθω εαν θα κανει δουλεια ενας ενισχυτης 15watt κιθαρας ή θα εχω προβλημα?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Λογικά θα είναι ψιλοαπαράδεκτο το αποτέλεσμα λόγω ακαταλληλότητας των eq για το εύρος που θες, αναλόγως τη σχεδίαση του συγκεκριμένου ενισχυτή και του ποταπού 8" που θα έχει. Επειδή θα θες να ανεβείς και στα μπάσσα μάλλον θα σου τινάξει το μεγάφωνο.

 

Με απλά 2.1 ηχεία για pc λογικά θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα για να έχεις βαρβάτα μπάσα και ωραία πρίμα απ'τα 2 sattelites, εγώ αυτό κάνω τελευταία. Έβαλα το sub πίσω απ'τη μπότα και τα sattelites θα τα βάλω δίπλα στο crash και το ride.

 

 

*disclaimer: είμαι κιθαρίστας  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα θελω να ενόσω τα ηλεκτρονικα ντραμς μου με ενισχυτη και ηθελα να μαθω εαν θα κανει δουλεια ενας ενισχυτης 15watt κιθαρας ή θα εχω προβλημα?ευχαριστω

Η γνωμη μου ειναι ξεχνα το.Με ακουστικα της ταξεως των 40-50 ευρω(stanton,roland,κτλ) θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα.Χρειαζεσαι ενισχυτη πληκτρων στην χειροτερη,(κανα roland π.χ)να ακουσεις κατι καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου