Προς το περιεχόμενο

Τεχνικη ''ΑΠΛΗΣΤΙΑ''


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ειπα στην αρχη,δε μπορω να εφρασω ακριβως αυτο που σκεφτομαι...

Ειπωθηκαν πολλα με τα οποια συμφωνω και το ακρως αντιθετο,διαφωνω τελειως..

Δεν θα απαντησω στο καθε ενα απο αυτα..

Απλα απο ολα αυτα θελω να διευκρινησω οτι λεγοντας ''τεχνικη'' εννοουσα το συνολικο πακετο που ανεφεραν πολλοι εδω(οπως και ο Ψινακης στο X-factor  ;D ;D ;D)..

Ουτε κολλημενος με τη ταχυτητα ειμαι ουτε με τη πολυωρη μελετη(δεν την εχω κανει ποτε) ουτε με ''τεχνικους'' κιθαριστες τυπου Petrucci τον οποιο απεχθανομαι..

Τα γουστα μου γερνουν περισσοτερο σε Slash και SRV παρα σε malmsteen και ''μπουρμπουλιθρες''..

Προτιμαω αλητεια και συναισθημα και ποιο ''βρωμικο'' παιξιμο , παρα το αντιθετο..

Απλα τελικα το λαθος μου ισως ειναι οτι και την αλητεια και το συναισθημα κτλ τα συμπεριλαμβανω στον γενικοτερο ορο ΤΕΧΝΙΚΗ..

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συμφωνώ superfunk, αλλά δεν μπορώ να βλέπω να αντιμετωπίζουν τέτοια ονόματα με τέτοια ασοβαρότητα..καταλαβαίνω ότι δεν αρέσουν όλα σε όλους, αλλά ο χαρακτηρισμός <άτεχνος> ταιριάζει μόνο σε μπάμπη στόκα και λοιπούς.. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι είναι απαισιο και τι δεν ειναι ας μην το συζητησουμε.....

 

ΑΥΤΟ λεω και εγω για αυτο αλλωστε λεω "για εμενα" ,για εσενα μπορει ο Ινγκι να ειναι The best thing since sliced bread & πολυ καλα κανει κεχαγιας στο γουστο σου θα γινω? ;D

 

λιγη περισσοτερη προσοχη οταν διαβαζουμε τα ποστ τριτων και λιγοτερη βιασυνη να πουμε το "δικο" μας ωστε να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις δεν θα βλαψει κανεναν εδω μεσα ;)

 

 

αλλά ο χαρακτηρισμός <άτεχνος> ταιριάζει μόνο σε μπάμπη στόκα και λοιπούς.

 

και εδω εκφραζεις προσωπικη γνωμη ,για το ονομα ας πουμε που αναφερεις θα συναντησεις τεραστια αντιδραση απο 103.000 φοιτητριες της ....φιλοσοφικης που λειωνουν για την παρτη τους.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κουβέντα ξέφυγε τελειώς και προφανώς δεν έχω αγαπημένο κιθαρίστα τον Malmsteen (δες το nickname...) Απλά τον προτιμώ από την ιδιοφυία που λέγεται Cobain.. Tόσο απλά.. Προσωπικά, στο συγκεκριμένο topic ήμουν ξεκάθαρος και όποιος το έχει διαβάσει από την αρχή σίγουρα κατάλαβε τις απόψεις μου... Δεν συνεχίζω άλλο.. Ας ακούσει ο καθένας ότι θέλει και ας θεωρεί μουσικάρα  όποιον θέλει.. Δικαιωμά του είναι ...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνεχίζω άλλο.. Ας ακούσει ο καθένας ότι θέλει και ας θεωρεί μουσικάρα  όποιον θέλει.. Δικαιωμά του είναι ...

 

ετσι μπραβο... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδω εκφραζεις προσωπικη γνωμη ,για το ονομα ας πουμε που αναφερεις θα συναντησεις τεραστια αντιδραση απο 103.000 φοιτητριες της ....φιλοσοφικης που λειωνουν για την παρτη τους.... ;D ;D

χα, χα δίκιο έχεις..και φιλοσοφικής μάλιστα..απλά μωρε, είμαστε σε ένα σαιτ μουσικής τεχνολογίας και μουσικής και όχι στο φεισμπουκ..εκτός αν τα φοιτητριάκια αρχίσουν να προτιμούν παιχταράδες και έρθουν και γραφτούν εδώ.. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα είναι να μην χρησιμοποιουμε εκφρασεις του τυπου ατεχνος, απαισιος, κουλος, μπουρμπουληθρας και αλλα τετοια τα οποια ειναι ισοπεδωτικα.Ο καθε κιθαριστας που αναφερουμε εφαγε μια ζωη για να κανει κατι και εμεις παμε να το ισοπεδωσουμε.Στο κατω κατω δεν πιστευω ολοι εμεις που τα χωνουμε να εχουμε καταφερει κατι αναλογο με αυτους.Δεν λεω οτι πρεπει να ερεσουν ολοι σε ολους αλλα τουλαχιστο να μην τους απαξιωνουμε.Αλλο δεν μου αρεσει κατι και αλλο δεν ειναι ωραιο κατι.Εχουν εντελως αλλη ενοια.Πολες φορες για να μην πω τις περισσοτερες αυτο που δεν μπορουμε να καταφερουμε το χλευαζουμε για να νιωθουμε καλυτερα και να καλυψουμε αδυναμιες μας????

Ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το γκομενάκι μάλλον πιο 'ουσιαστικό' θα ήταν μια Mercedes και μπουκαλάκι στον ..Βέρτη (δεν θα ξαναγράψω λαλ@κία.....δεν θα ξαναγράψω λαλ@κία...) παρά ένα 8 finger tapping..

 

Άλλο αυτό... ;D

 

Και μπουρμπουλήθρες να γράψεις για να ακουστεί ωραίο πάλι θες μια καλή μουσική πειθαρχία και αντίληψη!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου