Προς το περιεχόμενο

Prs Κιθαρα και προτασεις!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ξεκαθαρισουμε κατι .... οι PRS SE ειναι επιπεδου squier, Gio, και γενικα φτηνη εκδοση της μαμας....

Δεν καταλαβαινω γιατι τις συγκρινεις με τις κινεζικες entry level και οχι με epiphone korea ή fender korea?

Aναμφιβολα απεχουν πολυ απο τις usa, φαινεται αλλωστε και απο την κατασκευη τους με τα επιπεδα 'καπακια' κλπ, αλλα οχι τοσο οσο μια squier απο μια usa fender. Προσωπικα τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ....

 

να ξεκαθαρισουμε κατι .... οι PRS SE ειναι επιπεδου squier, Gio, και γενικα φτηνη εκδοση της μαμας....

 

επειδη εχω PRS και εννοειται οτι ειχα και γω ψιλοψαρωσει με τις SE... οταν πηγα στο Ζοζεφ και την επιασα και βασικοτερα ακουσα την SE απλα ξενερωσα και αγορασα την custom με το αναλογο βεβαια αντιτιμο.

 

 

 

 

Η προταση μου ειναι να βρεις στα χρηματα που διαθετεις ενα καλο μεταχειρισμενο οργανο που σιγουρα υπαρχουν πολλα στα 600 ε.

 

Βασικοτερο ολων ειναι να σου κανει κλικ εσενα πρωτα απ ολα...να δοκιμασεις τις κιθαρες που σε ενδιαφερουν πριν αγορασεις !!!!! 

 

 

αυτα τα ολιγα

Βαγγελης

 

σε καμια περιπτωση δεν ειναι σε επιπεδο squie

οσο για την custom..ε ενταξει μιλαμε για μια διαφορα πανω απο 2000 ευρω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλύτερες κιθάρες που έχω ακούσει σε αυτή τη κατηγορία τιμής, και πάνω κάτω και στο ίδιο στύλ, είναι η Parker PM-20 (Parker Stinger μαγνήτες) και η Parker PM-20 PRO (SD μαγνήτες Jazz και JB).

 

Μου άρεσαν περισσότερο και από τις Epiphone Les Paul (έχω μια Custom) και από τις PRS SE. Πολύ ευέλικτα και ευκολόπαιχτα όργανα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη που εγραψα ειναι μετα απο χρηση και squier , Gio PRS SE. κατα την αποψη μου (χωρις να ειμαι κανας μαστερ γνωστης κατασκευης κιθαρας) +/- ειναι τα ιδια πραγματα τουλαχιστον στα αυτια και τα χερια μου...

 

Τωρα για κινες κορεες μπαγλαντες και αγιο δομενικο δεν ξερω και δε νομιζω οτι αυτο ειναι το νοημα... Μια αποψη ζητησε ο ανθρωπος και του εγραψα τι απο εμπειρια εχω παρατηρησει....

 

φιλικα

 

Βαγγελης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και η fender εχει εργοστασιο στην Κορεα και δεν ειναι και πολυ φτηνες οι κιθαρες απο εκεινο το εργοστασιο.

Αυτη με τα 24 εχει    ..............    2 ταστα παραπανω!  ;D

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτά που θες η PRS TREMONTI τα σπάει. 400 ευρώ από dv247, εδώ θα την βρεις από 600-700..

 

http://www.dv247.com/invt/39594/

 

Δυστυχώς πριν 3 μηνες που την πήρα εγώ την πήρα 300 ευρώ μόνο, τώρα ακρίβινε λιγο το dv247. Μιλάμε πάντα για απόδοση τιμή. Θα σου πρότεινα να την ακουσεις σε κάποιο μαγαζί γιατί για τις μπάντες που ανέφερες η tremonti ειναι η πιο κοντινή και οι prs θεωρούνται από πολλούς οι κατάλληλες για το είδος .

Επίσης ψάξε reviews στο ιντερνετ αν ειναι εφικτό όχι από ιδιώτες αλλά από επαγγελματίες και μπάντες. Τέλος τσέκαρε να βρεις ηχητικό sample και δείγματα..

 

Εδώ μπορείς να ακούσεις αυτήν που σου προτείνω, όχι την signature την ακριβή δηλαδή αλλά την SE..

 

http://www.youtube.com/watch?v=E16mIarHSeI&feature=related

 

Το ίδιο και εδώ.. Γενικώς ψάξε να ακουσεις, να διαβάσεις ,να δεις απόψεις αλλά αν γίνεται το καλύτερο ειναι ο ίδιος να διαλεξεις ακουγοντάς την από κοντα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου