Προς το περιεχόμενο

6αχορδα μπασσα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον....Θα ηθελα να προτεινετε 6αχορδα μπασσα value for money και γενικοτερα καλα οργανακια...

Επειδη και εγω το σκεφτομαι να παρω ενα(λιγο μακριπροθεσμα βεβαια), ετσι ωστε να ξερω προς τα που να κινηθω , αλλα και σαν οδηγος προς αυτους που θα ηθελαν 6αχορδο μπασσο...Και μιλαω για 6αχορδα καθως ειναι αυτα τα οποια δεν πολυ πεζουν στο φορουμ....

 

Τελικά τι μουσική θα παίζεις με το 6χορδο? (#1 πληροφορία που θα πρεπει να δινει καποιος σε τετοιες ερωτήσεις)

Ξερεις οτι θα χρειαστείς εκ νέου εξάσκηση πάνω σε αυτο το όργανο? (δικη μου αθώα αποριούλα)

Υπόψιν οτι καποιοι που πήραν 6χορδο διοτι ...ηταν 6χορδο, προσπάθησαν να απαλλαχθουν απο αυτο βρχυπρόθεσμα διοτι ειναι αρκετα κουραστικο οργανο. Ετσι ακουσα να λενε!

 

 

 

offtopic: (προσπεράστε το. Απλα ήθελα να το πω :Ρ) (κατι δεν με εμπνεει σε ερωτήσεις που εμφανίζουν προβληματική ορθογραφία. Τουλάχιστον οταν ρωτάμε σε επίπεδο βαθύτερης γνώσης και θεωρίας, δεν 'λεει' να μην ξερουμε να γράφουμε. Π.χ. δε γίνεται να ρωτάς για θεωρία βιολοντσέλου ή για ανωτερα μηχανική του studio Mastering μέσω cubase (torrentιασμένο συνήθως) όταν δείχνεις οτι δεν εχεις καμια προδιαθεση να μαθεις ακομα και λιγη ορθογραφία. Κάπου δείχνεις οτι δε θα την πας μακρυα την βαλίτσα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, ενα βιντεακι εβαλα και πηγε για βρουβες το θεμα. Δε θα το ξανακανω παιδια. :P

 

Και καποιος να πει στον Anthony Jackson η να πιασει το 4χορδο η να κανει κατι να ασπρισει, σαν τον αλλον τον Jackson. Και να κοψει και τα ναρκωτικα.  ;D

 

Εγώ πάντως το γούσταρα κ το προώθησα σε απανταχού καμμένους Νιντεντάκηδες κ μπασίστες. Σοου θενκς φρομ μι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι μουσική θα παίζεις με το 6χορδο? (#1 πληροφορία που θα πρεπει να δινει καποιος σε τετοιες ερωτήσεις)

Ξερεις οτι θα χρειαστείς εκ νέου εξάσκηση πάνω σε αυτο το όργανο? (δικη μου αθώα αποριούλα)

Υπόψιν οτι καποιοι που πήραν 6χορδο διοτι ...ηταν 6χορδο, προσπάθησαν να απαλλαχθουν απο αυτο βρχυπρόθεσμα διοτι ειναι αρκετα κουραστικο οργανο. Ετσι ακουσα να λενε!

 

 

offtopic: (προσπεράστε το. Απλα ήθελα να το πω :Ρ) (κατι δεν με εμπνεει σε ερωτήσεις που εμφανίζουν προβληματική ορθογραφία. Τουλάχιστον οταν ρωτάμε σε επίπεδο βαθύτερης γνώσης και θεωρίας, δεν 'λεει' να μην ξερουμε να γράφουμε. Π.χ. δε γίνεται να ρωτάς για θεωρία βιολοντσέλου ή για ανωτερα μηχανική του studio Mastering μέσω cubase (torrentιασμένο συνήθως) όταν δείχνεις οτι δεν εχεις καμια προδιαθεση να μαθεις ακομα και λιγη ορθογραφία. Κάπου δείχνεις οτι δε θα την πας μακρυα την βαλίτσα.)

 

Κάπως έτσι την πάτησα κι εγώ με το υπερλεπτο μανίκι του Ibanez μου (blind buy - άντε βρες να δοκιμάσεις εδώ). Ότι σκέφτεσαι να πάρεις καλύτερα δοκίμασέ το αν σε βολεύει γιατί μετά θα ψάχνεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καστομ, πιο ακριβο απο τα μπασα των λινκ αλλα για την αξια του παμφθηνο

αταστο

http://www.noiz.gr/index.php?action=mgallery;sa=item;id=129

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε οντως μια διαφορετικη ''χροια'' το θρεντ 8) 8) 8)...Αλλα κανενα προβλημα...

 

Τελικά τι μουσική θα παίζεις με το 6χορδο? (#1 πληροφορία που θα πρεπει να δινει καποιος σε τετοιες ερωτήσεις)

Ξερεις οτι θα χρειαστείς εκ νέου εξάσκηση πάνω σε αυτο το όργανο? (δικη μου αθώα αποριούλα)

Υπόψιν οτι καποιοι που πήραν 6χορδο διοτι ...ηταν 6χορδο, προσπάθησαν να απαλλαχθουν απο αυτο βρχυπρόθεσμα διοτι ειναι αρκετα κουραστικο οργανο. Ετσι ακουσα να λενε!

 

 

 

Απλα θελω να πειραματιστω... ;D ;D ;D

 

 

Τωρα σε σχεση με την αντιπαραθεση περι του θεματος 6χορδο(του μπι ορ νοτ του μπι)να σας πω οτι καταλαβαινω και τις 2 αποψεις...Απο την μια ειναι η αποψη που λεει οτι τα ρασα δεν κανουν τον παπα που ειναι και σωστη (μεχρι ενος σημειου) , και απο την αλλη αυτη που λεει και γιατι οχι στο ''καινουριο''..???

Και οι δυο σωστες απλα λιγο ''δυνατα'' εκφρασμενες... ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου