Προς το περιεχόμενο

Κιθαριστας Ρακιντζή? Τα σπαει..


nakis87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα πιο άσχετο αλλά τώρα που το βλέπω ο Ian ο Gillan δεν μοιάζει με τον Τάκη το Λεμονή; ;D ;D ;D

 

Ναι !!!

Και ο Ρακιτζης στο Σαργκανη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...τουλάχιστον αυτοί είναι ειλικρινείς  ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=w_r7ZxigS0g

 

...και δεν αναφέρομαι στον "κιθαρίστα του Ρακιντζή"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Μπορει να μου εξηγήσει καποιος πως χωθηκε ο Τρυφωνας Σαμαρας στους Steel Panther και παιζει μπασο? Δες τε το βιντεακι του Astroman στο 1:50, πολυτάλαντος τελικά και οι περισσοτεροι τον περνουν στο ψιλο...ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπορει να μου εξηγήσει καποιος πως χωθηκε ο Τρυφωνας Σαμαρας στους Steel Panther και παιζει μπασο? Δες τε το βιντεακι του Astroman στο 1:50, πολυτάλαντος τελικά και οι περισσοτεροι τον περνουν στο ψιλο...ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!

 

Επειδή ακούω φανατικά Steel Panther,θα πω πως απλά ο Lexi είναι εξαιρετικός παίκτης και showman,όπως όλοι τους έτσι κι αλλιώς.

 

Απλώς είναι part of the act και επέλεξε να σατιρίσει τους τύπους των 80s που δεν καταλάβαινες αν ήταν άντρες ή γυναίκες!! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα για ποια περίοδο μιλάς.

 

Στην Αρχιτεκτονική θυμάμαι jmp1, rivera hammer poweramp, ενα rack eq και νομίζω άλλο ενα rack για εφέ, μια midi πεταλιέρα και ένα wah νομίζω dunlop, 4x12 peavey slant καμπίνα. Πάει καιρός και δεν είμαι 100% σίγουρος...

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα για ποια περίοδο μιλάς.

 

Στην Αρχιτεκτονική θυμάμαι jmp1, rivera hammer poweramp, ενα rack eq και νομίζω άλλο ενα rack για εφέ, μια midi πεταλιέρα και ένα wah νομίζω dunlop, 4x12 peavey slant καμπίνα. Πάει καιρός και δεν είμαι 100% σίγουρος...

Την περιοδο με τον Ρακιντζη,μου αρεσε πολυ η αρχη στο τραγουδι "το δαχτυλιδι"... :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι και εγω απο τους τυχερους που τον ειχα δει ζωντανα και μαλιστα αρκετες φορες στην αρχιτεκτονικη και μου κρεμασαν τα τσαουλια!"κοψε κιθαρα που εχει μαθει ο Τ.Τσουκαλας σχολιαζαμε με το παρεακι".Χαρακτηριστικο του η απιστευτη ανεση στο παιξιμο παπαδων...το κεφαλι δεν εστριβε αριστερα η δεξια...μονο κατω να κοιταει την ταστιερα και που και που κανενα χαμογελο προς ολους...φοβερη φυσιογνωμια....γεμιζε τη σκηνη με το παιξιμο του...αναμεσα σε πολυ καλους μουσικους....ηταν ο καλυτερος.Ελπιζω να ειναι καλα τωρα με την υγεια του γιατι καποιος ανεφερε οτι ειχε θεματα και ελπιζω καποτε να εχω την τιμη να τον ξαναδω να παιζει!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα παιδια.....δυστυχως δεν ειχα προλαβει να τον δω αρχιτεκτονικη....

και επειδη εχω ακουσει πολλα απο γυρω και εχω ακουσει και καποιες δουλειες του ,εχω φαγωθει να ψαχνω κατι απο τοτε που παιζαν αρχιτεκτονικη για καμια ιδεα,ηχο κτλ

υπαρχει καποιος που να χει υλικο επι εποχης "τα παιδϊα παιζει" στην αρχιτεκτονικη,να μου στειλει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για τα «φαν μπόις» του Μάνου  8)...

 

Παίζουμε* στις 27/10 στο Κύτταρο, οπότε για τους ενδιαφερόμενους θα έχει πολύ... Ibanez Parthenon Cream  ;D

 

*Με τον Μιχάλη

 

 

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου