Προς το περιεχόμενο

Κιθαριστας Ρακιντζή? Τα σπαει..


nakis87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε τρέλα με τα λεπτά μπράτσα... το ίδιο είχε κάνει και σε Gibson Les Paul (σε κάποιους εδώ μέσα θα σηκώνεται η τρίχα τώρα), δεν αντέχει παχύ μπράτσο και βερνίκι...

 

Δεν θα ξεχάσω την ιστορία που μου 'χε πει για ταξίδι με Ρακιτζή που ανοίξατε το φορτηγό να πάρετε τα πράγματα σας και ένα ηχείο είχε σπάσει στη μέση την Puzzle Vandenberg του...

 

Ρε συ πριν τον Ρακιτζή τα group που είχε παίξει ήταν οι Divorce και οι Nasty Habits; Υπάρχει υλικό από αυτές τις μπάντες;

 

 

 

απο divorce υπαρχουν καποια κομματια στο youtube (διαθετω αν δεν κανω λαθος και καποιο δισκο τους )  , επαιξαν σε καποιες συναυλιες που διοργανωνε τοτε η 'μολων λαβε'  (ο κιθαριστας τους ηταν και ιδιοκτητης της αν δεν κανω λαθος ο οποιος ηταν Σερβος ? κατι τετοιο ) . Δεν θυμαμαι ομως να επαιζε ο κιθαριστας που συζητατε μαζι του . Επαιζαν μαζι με douglas (αλλη μια περιπτωση πολυ καλης ελληνικης μπαντας ) ,spitfire και λοιπους .

 

 

Το δειγμα που ακουσα απο αυτον μου φανηκε να εχει μεσα πολυ van hallen και Bill Leverty(firehouse ) .

 

Μακαρι να αποφασισει το υλικο που λετε οτι εχει , να το 'δημοσιοποιησει' .

 

Παντως και μονο οτι καποιοι συζητανε γιαυτον χωρις αυτον  ειναι δειγμα της αξιας του .

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι μονο κιθαρισταρα...αλλα και πολυ καλος δασκαλος σε ολα...ειτε σε παιξιμο...ειτε σε συζητησεις-συμβουλες για εξοπλισμο και ηχο...πολυ ψαγμενος στον ηχο του...

 

πραγματικα απο τους λιγους ανθρωπους που εχουν οχι μονο μεταδοτικοτητα αλλα σου δινουν εμπνευση και κινητρο να πας σπιτι και να λιωσεις στο παιξιμο...!!!

 

περαν της σχεσης μαθητη-δασκαλου αυτους τους λιγους μηνες που καναμε μαθηματα οι εντυπωσεις μου για τον ανθρωπο μανο μανουσελη ηταν και παραμενουν οι καλυτερες...εχουμε χασει επαφη χρονια τωρα και ελπιζω καποια προβληματα να εχουν πλεον ξεπεραστει.

 

την κιθαρα του την "ουρσουλα"μου την ειχε συστησει και εμενα.. :D

 

μου ειχε βαλει καποια κομματια του και οντως το παιξιμο και η μελωδια ηταν φοβερο...ανταξιο διασημων συναδελφων στο εξωτερικο...!!

 

να ειναι παντα καλα και τον ευχαριστω...για εμενα ηταν εξελιξη και εμπνευση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα απο τους λιγους ανθρωπους που εχουν οχι μονο μεταδοτικοτητα αλλα σου δινουν εμπνευση και κινητρο να πας σπιτι και να λιωσεις στο παιξιμο...!!!

 

+1000^^^

 

Το σώμα της "Ούρσουλας" μου είχε πει ήταν 2 piece swamp ash Warmoth που κάποτε ήταν μπλέ και μετά την ξέβαψε...

 

Ρε παιδιά κάποια στιγμή είχα βρεί ένα site που ανέβαζε ο Μάνος προσωπικά του instrumental κομμάτια με το nick name Pete Ross και το έχω χάσει...είχε καμιά δεκαριά κομμάτια του μέσα και όλα ήταν "φεύγα" σε όλα τα επίπεδα. Θυμάμαι μπορούσες να τα ακούσεις όλα και αν ήθελες να τα κατεβάσεις με ένα μικρό κόστος. Σας λέει κάτι το παραπάνω μπας και το ξαναβρούμε το site;;;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα πιο άσχετο αλλά τώρα που το βλέπω ο Ian ο Gillan δεν μοιάζει με τον Τάκη το Λεμονή; ;D ;D ;D

 

εδώ, χρειαζόμαστε τη γνώμη του ειδικού..

 

πού είναι ο Waterfall-K, να μας πει;  :P :P ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου