Προς το περιεχόμενο

stereo ήχος από combo + καμπινα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να εχεις stereo ηχο πρεπει οπωσδηποτε να εχεις ΔΥΟ ενισχυτες και 2 καμπινες,δυστυχως αλλοιως δεν γινεται.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεις να εχεις και stereo ηχο με 1 ενισχυτη και μαι καμπινα, αλλα θες ενισχυτη ο οποιος δινει εξοδο για stereo (να ειναι πχ 2x25 η κατι τετοιο) και καμπινα 2x12 ή 4x12 που να μπορει να δουλεψει stero, οπως πχ οι koch καμπινες που εχουν δυο υποδοχες απο πισω για αυτη ακριβως τη δουλεια.

 

Αλλα βεβαια αυτο ειναι αρκετα ειδικη περιπτωση που αναφερω απλα για εμπλουτσιμο της συζητησης. Στην τρομακτικη πλειοψηφια δεν γινεται, πρεπει οπως ειπε και ο Νικος να εχεις 2 ενιχυτες και 2 καμπινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιο ευκολη λυση αν εχεις φραγκα... ειναι stereo amp.ενας μικρος.ισως ο mesa 20/20,και 2 καμπινες.(περιπου 1000 ευρο,700-800 στην καλλιτερη) αν απλα θες να ακουσεις το πεταλι στερεο χρειαζεσαι 2 amps.αν τωρα συνδεσεις τα ηχεια με πεταλι και πριν ο amp,θα ακουσεις ενα μπαμ και αυτο και παλι δεν θα ειναι στερεο...χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks παιδια, και γω καπως ετσι τα σκεφτομουν με τη στερεο φάση. Απλώς επειδή περιμένω τωρα το καινουργιο ενισχυτή και έχω πουλήσει ότι άλλο είχα απο ενίσχυση, σκέφτηκα μηπως υπήρχε τρόπος να τη βολέψω φθηνά και με μια καμπίνα (για στερεο που λεμε).

Αλλά δεν πειράζει.. έκει που θα ταν να δωσω 100-150 για μια καμπίνα θ αδώσω 250 και θα πάρω το τσαμπιονάκι! :)) που το έχω ακούσει και μου άρεσε αρκετά (στον fender super champ αναφέρομαι http://www.thomann.de/gr/fender_super_champ_xd.htm )

 

 

με τον blues deluxe σε στέρεο όμως, πιστεύεται θα ταιριάξει καλά?? θα προτείνατε κάτι διαφορετικό?  (μη το ξεκάνουμε στα φράγκα! μας τα φαγε όλα ο μπλουζακος  ;D ;D)

 

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο...μπλουζακος ειναι σαφως πολυ δυνατοτερος απο τον πρωταθλητακο,τον οποιο και εχω και παιζω στερεο μαζι με εναν cube30.

Αν ισοροπησεις τα volume των δυο λαμπατων θα βγει ενα συμπαθητικο αποτελεσμα.

Το ιδανικο ομως θα ηταν να εχεις στην... καρνταρομπα σου αλλο ενα μπλουζακο (κι εγω αλλοενα πρωταθλητακο)... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου