Προς το περιεχόμενο

Novation 61SL & Korg m3-m


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτα τα δύο (Novation 61SL & Korg m3-m )Αλλα αυτό που με προβληματίζει οσο αναφορά την αγορα είναι αν θα μπορέσω να εκμεταλευτώ πλήρως

της δυνατότητες του Novation 61SL, πάνω στο Korg m3-m ή θα ήταν καλύτερο να πάρω εξαρχής το Korg m3-61??

 

Και κάτι άλλο πολυ βασικό,πόσο έυκολη ειναι η σύνδεση του (ρυθμίσης) με το PC (πλέον εχω Mac επομένως μίλαμε για Mac).Γιατι με το Motif Es είναι σκέτος θάνατος ι κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kofi, πολύ καλή επιλογή αυτά τα δύο μηχανήματα.

Με το M3-61 θα είχες απλά ένα πολύ καλό workstation.

 

Με το M3-M + Novation ReMOTE SL είσαι καλυμμένος και από πλευράς live, και από πλευράς studio, μιας και το SL είναι ένα από τα καλύτερα DAW controllers.

Και επιπλέον δεν χάνεις και πολλά από το πλήκτρο του Μ3-61.

Το Μ3-Μ έχει όλα τα controllers του Μ3-61 (πλην joystick + 2 switches + ribbon) επάνω.

Επιπλέον, το SL έχει 8 faders, 16 knobs, ribbon και joystick, συν την τρομερή ενσωμάτωση σε οποιοδήποτε γνωστό DAW (Cubase, Sonar, Ableton Live, Logic κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι έκανα την αγορα τελικα αλλα  δεν πήρα το Novation 61SL πηρα απλα τον controller...επειδη δεν με βόλευε το keyboard του.

Το πρόβλημα μου είναι το πως μπορω να τα συνδέσω ολα αυτα (Korg m3-m, Novation Sl & Mac)

Το Mac το έχω κατα κύριο λόγο να διαχειρίζομαι το Korg και κατ'επεκταση το logic,b4 ...Etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ρωτησω , τι προβλημα ειχε το keyboard του Novation Remote 61 ; Δεν ειναι καλο ; Ειναι μηπως ερασιτεχνικο ; Δεν ειναι καλα ζυγισμενο ; Γιατι ενας φιλος μου ενδιαφερεται να κανει μια αγορα Novation Remote 61 . Εχεις μηπος καποιο αλλο καλο synthesizer με καλο πληκτρολογιο και το συγκρινες με το Novation Remote 61 ; Θα ηθελα πολυ την γνωμη σου γιατι οι κριτικες αυτη την στιγμη το λενε το καλυτερο πληκτρολογιο απο οτι διαβαζουμε τουλαχιστον γιατι και για αλλα διαβαζαμε οτι εχουν καλη  αισθηση κλαβιε και τελικα βγηκαν μαπα , καμια σχεση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ...Για έμενα δεν είναι κάλο, ειναι σκληρό σαν πλήκτρολογιο δεν έχει ωραία αισθηση εχω παίξει με αλλα που ειναι πολυ πιο αξιόλογα...Αυτο που περίμενω να δω είναι η καινούρια σείρα που εβγαλε τωρα,λένε ότι έχει κλαβίε της fatar.Εχω ενα πάλιο  midi keyboard της

evolution(m-audio) τουλάχιστον 8 χρονια το έχω και μπορω να πω οτι έχει λίγο καλύτερη αίσθηση...

Εγώ ψάχνω να έχει καλή αισθηση επειδη τοσο καίρο παίζω σε πίανο καί θέλω να εχω την ίδια αίσθηση , την ίδια άνεση γιατι με κάτι τέτοιο θα καταστρέψω τα δακτυλα μου, θα κουράζονται πολυ γρήγορα.Αυτο βέβαια είναι κάθαρα προσωπική αποψη , δεν σημαίνει οτι δεν είναι καλο κλαβίε για κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου