Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια! Συνδεσμολογία Seymour Duncan Hot rails se Tele Baja.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοήθεια, Χριστιανοί (και μη-Χριστιανοί)!

 

Αγόρασα τον Seymour Duncan Hot Rails για την Baja μου κι έχω πελαγώσει. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ως προς το ποιό καλώδιο πάει πού; Τί και πώς γειώνω τί;

 

Υ.Γ.: Superfunk και λοιποί παραδοσιακοί Telecasterάδες, συγγνώμη για την ιεροσυλία, αλλά μου αρέσει να πειραματίζομαι. ;)

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγάζω άκρη ο βλαξ. Σε ποιά κατηγορία ανήκω (όσον αφορά την συνδεσμολογία, όχι την βλακεία);

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο, τα ποτενσιόμετρά σου πόσα KΩ είναι;

Έχε υπ' όψιν σου ότι αν είναι 250άρια (συνίστανται για μονούς μαγνήτες, και μάλλον τέτοια θα είναι) οι διπλοί θα ακούγονται πιο μουντοί απ' ότι ακούγονται με τα 500άρια, τα οποία βάζουμε συνήθως σε κιθάρες που φοράνε διπλούς μαγνήτες...

 

Αν δεν σ' αρέσει το αποτέλεσμα, μην βιαστείς να ξαναλλάξεις μαγήτες, δοκίμασε μεγαλύτερα ποτενσιόμετρα, όπως, άλλωστε δείχνει και ο μπαρμπα-Σέυμουρ στο διάγραμμα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και, όντως, είναι 250άρια.

 

Αναμενόμενο, αφού φορούσε μονούς...

 

Πάντως, αν δεν σ' αρέσει, δεν είναι ούτε δύκολο ούτε ακριβό να βρεις ποτενσιόμετρα στα... μέτρα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, παιδιά!

 

Τελικά, όλα καλά. Αναρωτιέμαι βέβαια με ποιόν μαγνήτη να αλλάξω τον neck μαγνήτη, καθώς μου ακούγεται κάπως ο συνδιασμός των μαγνητών που έχω τώρα έχοντας βάλει τον SD... Καμιά πρόταση;

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου