Προς το περιεχόμενο

αγορα πεταλιου για μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θέλεις fuzz παρε το Bass Big Muff απο Electroharmonix, εγω αυτο που λες δεν το παω καθολου γιατι ακουγεται σαν να πριονιζεις κορμους ενω το ΒΒΜ ειναι αρκετα ευελικτο και σε πολυ καλη τιμη!!!

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις fuzz παρε το Bass Big Muff απο Electroharmonix, εγω αυτο που λες δεν το παω καθολου γιατι ακουγεται σαν να πριονιζεις κορμους ενω το ΒΒΜ ειναι αρκετα ευελικτο και σε πολυ καλη τιμη!!!

 

Αν θελει synthy ηχο fuzz ομως; Σαφως το BBM ειναι πολυ καλο πεταλι, αλλα δεν εχει καμια σχεση με το Blowtorch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφίζω υπέρ του BlowTorch, ειδικά για synthy fuzz ήχο. Το έχω το συγκεκριμένο πετάλι και έχω μείνει τέρμα ικανοποιημένος. Είναι μεν πιο ακριβό από το ΒΒΜ αλλά πιστεύω πως αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του. Τώρα για τους πριονιστούς κορμούς... Ας μην επεκταθούμε σε ασυνάφειες.

 

Daron, αξίζει. Υπάρχουν πολλές επιλογές αλλά όλες έχουν να κάνουν πρώτα απ' όλα με τον ήχο σου. Για τι κομμάτια πχ το θές το πετάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας φωτισες...  ;D

 

Ο Burton παντως με Muff επαιζε. Αν σου αρεσει ο ηχος του...

 

Με το απλο Big Muff πι , δεν επαιζε? (ένα παλιο τελοσπαντων που δεν βγαίνει σήμερα ???)

 

Ειχα διλημα αναμεσα σ αυτο και το BAss big muff

kαι είπα να παρω το bass... αλλα τώρα δεν ειν αμεσα

διαθεσιμο στο thomann, και σκεφτομαι ν αλλαξω μια

παραγγελια που χω κανει και να παρω το αμερικανικο big muff Π  :P

 

Εχει γνωση κανεις, των διαφορών τους, πανω κάτω?

για μπασο το θελω και γω το πεταλι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το απλο Big Muff πι , δεν επαιζε? (ένα παλιο τελοσπαντων που δεν βγαίνει σήμερα ???)

 

Ειχα διλημα αναμεσα σ αυτο και το BAss big muff

kαι είπα να παρω το bass... αλλα τώρα δεν ειν αμεσα

διαθεσιμο στο thomann, και σκεφτομαι ν αλλαξω μια

παραγγελια που χω κανει και να παρω το αμερικανικο big muff Π  :P

 

Εχει γνωση κανεις, των διαφορών τους, πανω κάτω?

για μπασο το θελω και γω το πεταλι

 

 

Δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να μην παρεις το BBM. Με το διακοπτακι στο "normal" ειναι παρα πολυ κοντα στο αυθεντικο, ενω στο "bass boost" και στο "dry" λυνει το μεγαλο προβλημα των αλλων muff οταν τα χρησιμοποιεις στο μπασο, που δεν ειναι αλλο απο το οτι δεν σου αφηνουν καθολου low end στον ηχο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου