Προς το περιεχόμενο

Schecter PT ή Fender '72 tele?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες...

 

Ένα παλικάρι μου κίνησε την περιέργια για tele style με διπλούς κ έτσι έχω καταλήξει στις εξής κιθάρες:

 

http://www.proguitarshop.com/product.php?ProductID=1036

 

http://www.dv247.com/invt/40945/

 

 

Να τονίσω πως παίζω γενικά heavy αλλά με ενδιαφέρουν και τα καθαρά μιας tele. Εσείς ποια θα αγοράζατε κ γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για EMG δεν ψήνομαι κ πολύ...   :-\

 

Θα θέλα κάτι μεταξύ Gibson στα βρώμικα κ tele στα καθαρά. Ζηταω πολλά?

 

Ναι πολλα ζητας,δεν ειναι συμβατοι αυτοι οι ηχοι,δεν μπορεις να γυρνας ενα knob κ η κιθαρα απο smooth,ογκωδης  k sustainατη να γινεται σκαστη  κ πριματη.Κ τα τελε καθαρα θελουν τελε Bridge k bridge μαγνητη.

Παντως απο τις δυο προτιμω την schecter (χωρις καν να εχω ακουσει κατι για αυτη πριν δω αυτο το thread).Kai τα block inlays της πανε μια χαρα και το coil split της εχει κ το μονο που με χαλαει πανω της ειναι το headstock,αλλα ουτε το 70s headstock των deluxe ειναι και η πρωτη μουρη,αρα...schecter κατ εμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πολλα ζητας,δεν ειναι συμβατοι αυτοι οι ηχοι,δεν μπορεις να γυρνας ενα knob κ η κιθαρα απο smooth,ογκωδης  k sustainατη να γινεται σκαστη  κ πριματη.Κ τα τελε καθαρα θελουν τελε Bridge k bridge μαγνητη.

 

 

Γμτώ το περίμενα... :P

 

Με τους μαγνήτες τι παίζει μπορεί να μου πει κάποιος? Μπορώ να τους αλλάξω με κάποιους seymour duncan ή χρειάζεται να κάνω διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους μαγνήτες τι παίζει μπορεί να μου πει κάποιος? Μπορώ να τους αλλάξω με κάποιους seymour duncan ή χρειάζεται να κάνω διαδικασία?

 

έχω την εντύπωση οτι αφού οι SD είναι 4conductor μπορείς να τους αλλάξεις μια χαρά!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου