Προς το περιεχόμενο

la grange cover by ignantios


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αστα ολα οπως ειναι.Εγω γουσταρα που το ακουσα.Μου αρεσε.Παιζε αυτα που γουσταρεις και ασε τον ηχο για μετα.Και εγω ετσι κανω.Εχω φτιαξει δυο τρια preset και τα μαγειρευω αναλογα με το τι θα παιξω.Συμφωνω οτι το θεμα ειναι να παιζουμε αυτα που γουσταρουμε και οτι βγει.Ενταξει εμεις τα πειραζουμε λιγο παραπανω απο εσενα με κοψε ραψε που και που αλλα ολα στο πραγραμμα ειναι.

Παλιοπραγματα αυτοι οι υπολογιστες βρε παιδακι μου. ;) ;) ;)

μακαρι να ηξερα και εγω καποιο προγραμμα και να ηχογραφω....αλλα δυστυχως....ενω εχω καρτα ηχουν δεν ξερω να δουλευω καθολου το προγραμμα......και να σου πω ζηλευω αυτους που το κανουν......

 

Που και που αγοραζουμε και κανενα σετ δαχτυλα για να παιζουν μονα τους.... ;D ;D ;D Ξερεις εσυ τι λεω τωρα..... ;) ;) ;) ;D ;D ;D

:P

 

 

 

οσο για τα δαχτυλα..........δεν ξερω απλα φιλοτιμηθηκε ο μαγνητης και επαιξε μονος του........αλλα τι να σου κανει ο hot rails αμα δεν το χεις??????????

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ειναι τιποτα δυσκολο να γραψεις.Εγω στο σπιτι γραφω με το tone port ux2 και προγραμμα το audition 3.Ειναι πολυ απλο.Γραφω σε καθε καναλι ξεχωριστα,μετα ρυθμιζω λιγο τις εντασεις και ειμαι κομπλε.Δεν λεω για πολυ προσεγμενα πραγματα γιατι αυτα τα εχω αναθεσει αλλου μιας και ουτε εγω ειμαι για παραπανω απο audition.Σε αυτα που ποσταρω εχει γινει δουλεια απο εναν φιλο που παω και με γραφει και μπανιζει πολυ.Τα μονταρω μονος μου στο σπιτι και μετα παω και με γραφει για καλυτερο αποτελεσμα.Φιλε παιζω 15 χρονια και τα τελευταια αξιωθηκα να καθησω να γραψω.Τα υπολοιπα σε αυτον τον τομεα πηγαν χαμενα και αυτο γιατι για πολλα χρονια επαιζα καθαρα για παρτη μου στο σπιτι.Ουτε για live δεν πηγαινα που με παρακαλαγανε γιατι φοβομουν οτι δεν θα τα παω καλα :-\ :-\ :-\

Ξερεις τι ειναι να παιζεις 10 ωρες την ημερα και να μην σε ακουει κανενας περα απο κανα δυο τρεις φιλους??? :'( :'(Αστα φιλε.Πονεμενη ιστορια.

Τουλαχιστο ξεκολησα τωρα και κατι κανω :D.

Αρα το συμπερασμα ειναι οτι κανουμε αυτο που γουσταρουμε αυθορμητα,παιζουμε αναλογα με τις δυνατοτητες μας περναμε καλα και προσπαθουμε για το καλυτερο χωρις να υποβαθμιζουμε τον εαυτο μας γιατι ολοι εχουμε δυνατοτητες για πολλα πραγματα.Οποτε μην κολλας και εσυ πουθενα ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Δεν λεω για πολυ προσεγμενα πραγματα γιατι αυτα τα εχω αναθεσει αλλου μιας και ουτε εγω ειμαι για παραπανω απο audition.Σε αυτα που ποσταρω εχει γινει δουλεια απο εναν φιλο που παω και με γραφει και μπανιζει πολυ.

..

 

 

εναν τετοιον φιλο ψαχνω και εγω .........αλλα οι δικοι μου φιλοι μονο για κανα καφε σκαμπαζουν και να χαζευουν λαχταριστα κοριτσουδια.......απο τετοια κιθαριστικα......μπα τιποτα .......αφου να φανταστεις τον μπασιστα τον αναφερουν παντα ως '' ποιος ειναι αυτος με την αλλη κιθαρα? :o ;D'' αστα τραγωδια

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

OFF: Ignatios ξέρεις τι είναι να είσαι 2α λυκείου (χρόνια πριν) να παίζεις ιούλιο-αύγουστο μήνα (και μηλάμε για πολύ ζέστα στ'Αγρίνιου) σε αυτοσχέδιο στούντιο με αυγοθήκες παντού, να τσακώνεσαι πιος θα βγάλει το πεταλάκι για να βάλουμε τον ανεμιστήρα (που εν τέλει κάηκε και αυτός μαζί με τον πρώτο μου ενισχυτή), να κουβαλάς ηχεία με στρόγγυλο πλατίνα και 'κει που ξεκινάει το πατιρντί, να ανοίγει η πόρτα να μπαίνουν 3 τύποι καλοντυμένοι, ψεκασμένοι με ζελέδες κι ιστορίες (οι άλλοι κολητοί) και να ξεκινάνε τα βρισίδια.

Τι ανώμαλοι είστε ρε;/Αυτοί ξεκαυλ****ν με τις κιθάρες ρε/είστε λούλιδες ρε/πάμε να φύγουμε απο τον αρχ**οκαμπο ρε και άλλα πολλά που μου διαφεύγουν τώρα...

Ωραίες εποχές όμως, πανελλήνιες και κιθάρα μαζί...

Σήμερα δεν έχει αλλάξει η κατάσταση βέβαια (εκτός απο την μπάντα που σπάσαμε). Λευκάδα πέρισυ το καλοκαίρι, αυτοί στα clubs και εμείς (όσοι μείναμε, 2 κιθάρες δλδ) στην παραλία με τα τζινάκια μας, τα bottleneck μας και τα ρέστα..

Ωραία, ωραία είναι!!! ::) ::)

 

ON: Ωραίο και πάλι το κλιπάκι σου... Αν και θα διαφωνισω με την γνώμη σου για τους διπλούς..(υπάρχει μεγαλύτερη καφρίλα-αλητεία να παίζεις με μονούς και gain τσίτα;;; ;))

Αν θες ανέβασε και κανα Gallagher (το million miles away κατα προτ.) έστω youtube μόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα γκαζια σου ηταν καπως πιο μοντερνα σε σχεση με τις απαιτησεις του κομματιου (και αυτο εξηγειται ευκολα αν αναλογιστει κανεις οτι χρησιμοποιησες τον HR). Το παιξιμο ηταν μια χαρα.

 

Απλα να σου επααλαβω οτι την επομενη φορα που θα ανεβασεις βιντεακι ημι-ξεβρακωτος θα χρειαστει να του βαλουμε και σημανση:

 

asLibRecords-17794shma05.gif

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα να σου επααλαβω οτι την επομενη φορα που θα ανεβασεις βιντεακι ημι-ξεβρακωτος θα χρειαστει να του βαλουμε και σημανση:

 

asLibRecords-17794shma05.gif

;D ;D ;D  μην ανησυχεις υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ξαναδεις τετοιο πραγμα καθολου......

εκοψα τον τενοντα του παραμεσου στο αριστερο μου χερι στη δουλεια και ο γιατρος ειπε οτι εχω παθει χοντρη ζημια....θελει 9 μηνες για αποκατασταση και δεν ειναι βεβαιο........

 

 

 

προσοχη στα χερια σας....εγω το επαθα στη δουλεια απο γδαρτη καλωδιων.......και τωρα ψυχολογια μηδεν  :'( :'(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D  μην ανησυχεις υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ξαναδεις τετοιο πραγμα καθολου......

εκοψα τον τενοντα του παραμεσου στο αριστερο μου χερι στη δουλεια και ο γιατρος ειπε οτι εχω παθει χοντρη ζημια....θελει 9 μηνες για αποκατασταση και δεν ειναι βεβαιο........

 

 

 

προσοχη στα χερια σας....εγω το επαθα στη δουλεια απο γδαρτη καλωδιων.......και τωρα ψυχολογια μηδεν  :'( :'(

 

Περαστικα σου ευχομαι φιλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε περαστικα αν και ξερω οτι αυτα με τους τενοντες ειναι μανουρα.

Τι να κανουμε που δεν πουλανε τελικα σετακια δαχτυλα (ξερεις εσυ) να παρεις να βαλεις ενα να τελειωνεις.

Προσεξε να κανεις καλη αποκατασταση για να μην εχεις προβλημα αργοτερα.

Ενας φιλος κιθαριστας εκοψε τον τενοντα και αυτος αλλα χρειαστηκε χειρουργειο.Το εκανε και τωρα παιζει κομπλε.

Ο πρωτος γιατρος που πηγε του ειπε ξεχνα το οργανο και ο φιλος επεσε σε μαυρα πανια.

Βρηκε ομως τον καταλληλο γιατρο και τον εφτιαξε κουφετο.Ψαξ'το καλα.

Τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε περαστικα αν και ξερω οτι αυτα με τους τενοντες ειναι μανουρα.

Τι να κανουμε που δεν πουλανε τελικα σετακια δαχτυλα (ξερεις εσυ) να παρεις να βαλεις ενα να τελειωνεις.

Προσεξε να κανεις καλη αποκατασταση για να μην εχεις προβλημα αργοτερα.

Ενας φιλος κιθαριστας εκοψε τον τενοντα και αυτος αλλα χρειαστηκε χειρουργειο.Το εκανε και τωρα παιζει κομπλε.

Ο πρωτος γιατρος που πηγε του ειπε ξεχνα το οργανο και ο φιλος επεσε σε μαυρα πανια.

Βρηκε ομως τον καταλληλο γιατρο και τον εφτιαξε κουφετο.Ψαξ'το καλα.

Τα λεμε.

 

να'σαι καλα φιλε DIM.....εκανα και εγω χειρουργειο.......θα δειξει ομως το αποτελεσμα......ειναι οντως δυσκολα τα πραγματα θα δουμε ομως

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου