Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!!η νεα μου αγορα, ισως και να 'χει την γριπη των χοιρων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hey!

ξερω πως δεν εχει καμια σχεση με το νοιζ το θεματακι, αλλα ειναι τοση η χαρα μου για την αγορα, που ειπα να την μοιραστω μαζι σας...εδω στο στεκι του περι ανεμων και υδατων!

(αλλωστε, τις τελευταιες μερες, περασαν απο δω αγγελιες πωλησης αυτοκινητων, οδηγιες για ασφαλεις και πληροφοριες για διακοπες....)

 

λοιποοον... την αγορασα πριν μια βδομαδα, δεν ειχα οδηγησει σχεδον ποτε, ουτε πατινι και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ικανοποιημενος!

 

την οδηγεις ειτε με διπλωμα αυτοκινητου, ειτε με μεγαλης μηχανης, ειναι πολυ ευκολη στον χειρισμο(οπως θα ελεγε και ο σουπερφανκ, ακομα και εναν μπαμπουινος με γαντια του μποξ μπορει να το κανει) και παρα τα προφανη αρνητικα της, εχει και μερικα πολυ πολυ βολικα θετικα!

δυο ατομα πανε καπου ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ οπου θελουν και ειδικα για τον πισω ειναι τελεια.

 

τελος, εχω παει ηδη για προβα, βαζοντας πανω εναν ενισχυτη 60αρη, δυο βαλιτσουλες με πεταλια, μια ηλεκτρικη και μια κλασικη...!!!

 

αυτα!

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βαλε και 2 ηχειακια στην μπαγκαζιερα συνδεδεμενα με ενα mp3οφωνο και θα εισαι σουπερ..Αθηνα μενεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hm....

thank you πρωτα απο ολα!

απο εκει και περα...

 

...ιπποδυναμη, ροπη, βαρος, τελικη, πλευρικη επιταχυνση

Με το τσιγκελι θα σ' τα βγαζουμε?

Μεγειες!

 

ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...

 

ξερω πως ειναι περιπου 300 κιλα, στο κοντερ πανω γραφει 90 χιλιομετρα ανα ωρα, αλλα ακομα ειμαι ποοολυ ψαρομενος για να δω αν ειναι αληθεια. εχω πιασει μεχρι ενα 65αρι στην συγγρου και αυτο με τα χιλια ζορια.

 

την κατασκευαζει μια κινεζικη εταιρια, linhai λεγεται, δεν ξερω καν αν το γραφω σωστα...!η μηχανη ομως ειναι κατασκευασμενη στο εργοστασιο της χοντα στην ταυβαν. τουλαχιστον ετσι ειπε ο τυπος απο το μαγαζι που την πουλησε και ετσι λεει και η αδεια!

 

την αγορασα λιγο λιγοτερο απο πεντε χιλιαρικα!

 

τι ειναι η πλευρικη επιταχυνση?

τι ειναι η ροπη?

πως μπορω να μαθω την ιπποδυναμη???

(οπως βλεπεις το εχω μεσα μου το θεμα με τα αυτοκινητα!!!)

 

αααα!!! και το βασικοτερο της καλο, ειναι πως καιει ΕΛΑΧΙΣΤΗ βενζινη!

ακομα, μπαινει κανονικα στην λεωφορειολωριδα οπως και τα μηχανακια, και δεν υπαγεται στον δακτυλιο, που παει να πει πως την κυκλοφορεις καθε μερα στο κεντρο χωρις κανενα προβλημα!!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε και 2 ηχειακια στην μπαγκαζιερα συνδεδεμενα με ενα mp3οφωνο και θα εισαι σουπερ..Αθηνα μενεις???

 

πλακα πλακα το εχω σκεφτει!

αλλα ακομα ειναι νωρις και δεν θελω να αποσπαται η προσοχη μου!!!!

αθηνα μενω ναι!

γιατι? σε ψηνει βολτα?? ??

;D ;D ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αγορασα λιγο λιγοτερο απο πεντε χιλιαρικα!

:-X Nιωθω σαν να εφαγα κλωτσια στο θωρακα! 5000 για ενα κινεζικο οχημα που δεν παει βημα, δεν στριβει, δεν ελισσεται σαν μοτοσυκλετα, δεν προστατευει σαν αυτοκινητο και χρησιμευει μονο για μικρες μετακινησεις μεσα στην πολη αντε και καμια μ@λ@κιουλα σε βουνο (αν ποτε θα κανεις)? It' s a hell lot of money for a toy  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-X Nιωθω σαν να εφαγα κλωτσια στο θωρακα! 5000 για ενα κινεζικο οχημα που δεν παει βημα, δεν στριβει, δεν ελισσεται σαν μοτοσυκλετα, δεν προστατευει σαν αυτοκινητο και χρησιμευει μονο για μικρες μετακινησεις μεσα στην πολη αντε και καμια μ@λ@κιουλα σε βουνο (αν ποτε θα κανεις)? It' s a hell lot of money for a toy  :-\

 

xaxa!!!!

ποτε δεν ειναι πολλα τα χρηματα για ενα παιχνιδι!

δεν καταλαβαινω πως οριζεις το δεν κανει βημα, αλλα ετσι οπως το βλεπω εγω, 80 χιλιομετρακια ειναι μια χαρα για μεσα στην πολη, ειναι πιο ασφαλες απο μοτοσυκλετα, τις οποιες γουσταρω σαν τρελος, αλλα τις τρεμω με τον ιδιο τροπο, στριβει μια χαρα, αρκει να εισαι λιιιγο προσεκτικος, με κανει πιο ανεξαρτητο και πιο αυτονομο και με βοηθαει να κινουμαι πιο ξεκουραστα απο οτι τοσο καιρο που βασιζομουν μονο σε λεωφορεια, σε μετρο και σε ταξι και μεχρι στιγμης με ικανοποιει απολυτα. τωρα... απο χειμωνα βλεπουμε!!!

 

και το οτι δεν πηρα αυτοκινητο, δεν ηταν οικονομικο ζητημα,απλα ποτε δεν μου αρεσαν, ενω την γουρουνα, απο οταν την ειδα ξετρελαθηκα.

για αλλη μια φορα, τα παντα τελικα ειναι ζητημα προσωπικου γουστου!!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλα δεν μπορω να καταλαβω την κοστολογηση και την πρακτικη αξια των atv (οπως και των scooter), απεναντι στις 'κανονικες' μοτοσυκλετες. Οπως και να το κανουμε, ειδικα τα atv, ειναι προιοντα πολυ χαμηλης τεχνολογιας σε σχεση με τις μοτοσυκλετες, με παρωχημενα μηχανικα μερη και πολυ μικρο κοστος δοκιμων και εξελιξης. Δεν σου παρεχουν ουτε τις επιδοσεις μιας μοτοσυκλετας στον ανοιχτο δρομο ουτε την ευελιξια στα αστικα κεντρα. Προσωπικα τα βλεπω σαν εργαλεια δουλειας σε εξειδικευμενες περιπτωσεις (κουβαληματα κλπ, κατι σαν μεγαλο παπι) επι καθημερινης βασης ή σαν παιχνιδια για τους εχοντες :).

But that's me... ή οπως θα ελεγε ο Superfunk, one man's dream is another man's nightmare  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με καλυψες... ελα να σε παω βολτα!!!

Αν κατεβω καθολου το καλοκαιρι Αθηνα, μεσα! Αλλα να οργωσουμε και καμια αλανα, να το ευχαριστηθουμε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου