Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!!η νεα μου αγορα, ισως και να 'χει την γριπη των χοιρων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι οτι την γουστάρεις κ σε εξυπηρετεί... καλα χιλιόμετρα!!!  ;)

 

θενκ για φιλε μου!!!

 

Eμ, εμεις ειμαστε σπορτιφ τυποι βλεπεις  :P ;DΜε το tone στις 2, 4 και 6 χιλιαδες στροφες  ;)

 

φιλε, οι κινεζοι τα εχουν προβλεψει ολα! μεχρι και για τους true σπορτιφ τυπους εχουν βαλει απο πισω κοτσαδορο(ετσι γραφεται??) για να κουβαλανε τρεϊλερακι με χιονοπεδιλα, εξοπλισμο για καταδυσεις, ψαροτουφεκα και οτι βαλει ο νους σου...

μπορεις να τα κανεις αυτα με μια απριλια η με μια νιντζα? ;D ;D

 

Η μοτοσυκλέτα όμως (μιλάμε για σοβαρές μηχανές, όχι παπιά του θανατου) έχει κάτι που λέγεται "ενεργητικη ασφαλεια". Η γουρουνα όχι, συν του ότι οι άλλοι οδηγοι (που ειναι ο βασικος κινδυνος στην Ελλαδα) σε βλεπουν/υπολογιζουν όσο και μια μηχανη, δηλαδη κλάφτα :P. Αλλά όπως ξαναειπα δεν έχεις την επιταχυνση και τα φρενα για να τη σκαπουλαρεις. Προφανως και σου ευχομαι να τη χαρεις, αλλά μην την υπερεκτιμας, καθώς όπως είπες δεν έχεις και εμπειρία στο δρόμο...  ;)

 

μπα, δεν την υπερεκτιμω, καθ οτι ειμαι μεγαλη κοτα και παω πολυ φοβισμενος!

οσο να ναι, σε βλεπουν παραπανω απο μηχανακι, οπως και να το κανουμε. τωρα για το ποσο σε υπολογιζουν, δεν ξερω...

το καλο με την γουρουνα οσον αφορα την ενεργητικη ασφαλεια, ειναι πως επιταχυνει παρα πολυ γρηγορα, κατι που ειναι ιδιαιτερα βολικο.( σε αλλαγες λωριδας και τετοια!)

φρενα πραγματι δεν εχει η ατιμη...!

 

αυτο που βλεπω παντως μεχρι στιγμης, ειναι πως οι δυο πιο μεγαλες πληγες των δρομων ειναι οι μηχανακηδες(οπως τους ελεγε μια γρια γειτονισσα) και οι ταξιτζηδες!

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα. Να θυμάσαι πάντα με κράνος!

Άσχετο, δεν στρίβει σαν μηχανή, δεν επιταχύνει σαν μηχανή, είναι πιο επικίνδυνο από μηχανή και το αγοράζουν για την κίνηση ,το εύκολο πάρκινγκ και την πόλη γενικότερα.....μα γιατί δεν αγοράζουν ένα μεταχειρισμένο smart  να κάνουν δουλειά τους και να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο? ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το σμαρτ δεν εχει την αισθηση της μηχανης.

εμενα ας πουμε δεν μ αρεσει καθολου το αυτοκινητο, δεν το χω μεσα μου, πως το λενε... αλλα μια μηχανη παντα την ηθελα. και αν δεν την φοβομουν, θα ειχα ηδη παρει!

ε οπως και να το κανουμε, η γουρουνιτσα, ειναι πιο κοντα στην αισθηση στη μηχανη!

 

 

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα. Να θυμάσαι πάντα με κράνος!

 

 

ηδη αγορασα μια ωραιοτατη, παλιομοδητικη, vintageοειδη ΚΑΣΚΑ!!!

 

 

είναι πιο επικίνδυνο από μηχανή

 

 

αυτο ειλικρινα δεν νομιζω να ισχυει!

αμα παραβλεψουμε το θεμα, του οτι ειναι καπως περιεργο στις στροφες, κατα τα αλλα δεν ειναι καθολου επικινδυνο.ειναι πιο σταθερο, δεν αναπτυσει τοσο μεγαλες ταχυτητες και ακομα και λαδια να πατησεις που λεει ο λογος, θα μεινεις στα ποδια σου, δεν θα σαβουριαστεις!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alejandro, επειδη καταλαβαινω οτι γουσταρεις 'εναλλακτικες καταστασεις' ριξε ενα βλεφαρο σε αυτο

bombardier-can-am-spyder.jpg

top.jpg

Το καινουριο παιχνιδι της Bombardier, τεραστιας εταιριας που κατασκευαζει μεταξυ αλλων και snowmobiles.

V2 χιλιων κυβικων, 315 κιλα, ημιαυτοματο κιβωτιο με κουμπια +/- στο τιμονι, 2.66 μηκος 1.50 πλατος, ηλεκτρονικα

συστηματα ευσταθειας και 106 αλόγατα ;) Πραγματικη διασταυρωση μοτοσυκλετας και (σπορ) αυτοκινητου σε τιμη που

δυσκολευομαι να εκστομισω16.500 Σ' εφτιαξα μαγκα, ε?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xm.....

καλη φαση!!!

εγω, ακριβως οπως το πες, εξτασιαζομαι με κατι τετοιες παπαριτσες!!!

για πες μια τιμη! αν ειναι μεσα σε λογικα πλαισια, ισως και να ναι η επομενη αγορα, μολις τα φτυσει η γουρουνα!!!

 

μας χαλαει βεβαια το ημιαυτοματο κιβωτιο, γιατι εγω απο αυτουνα δεν σκαμπαζω...

και δεν εχει και χωρο για δευτερο ατομο... που θα βαζουμε τις γκομενες που θα χτυπαμε με αυτο το μπατμομπιλ???

και πιο σημαντικο απο ολα... που θα βαζω την κιθαρα και τα πεταλια????

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ημιαυτοματο ειναι πανευκολο, με το + ανεβαζεις με το - κατεβαζεις, δεν εχει συμπλεκτη και εχει και οπισθεν. Η σελα ειναι διπλη, εχει εναν αποθηκευτικο χωρο μπροστα αλλα πανω απο fender champ δεν το κοβω να χωραει, κιθαρα στην πλατη σου ή ακομα καλυτερα στης γκομενας  ;) Η τιμη ηταν οι τελιτσες του προηγουμενου ποστ, η οποια τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν ειναι παρα λιγο υψηλοτερη απο μιας 1000ρας superbike οι οποιες ετσι κι αλλιως δεν οδηγουνται, και ποοολυ χαμηλοτερη απο ενος πραγματικα σπορ αυτοκινητου. 4.5 δευτερολεπτα για τα 0-100 μονο σε supercars βρισκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!16500...!ουτε καν καταλαβα πως δεν ηταν τελιτσες!!!

νταξει, δεν ειναι και τρομερα φραγκα... αν δεν με απατα η μνημη μου, τοσο κανει και ενα αυτοματο c3 που κοιτουσα πριν κανα χρονο!!!

οταν χαλασει η γουρουνα με το...καλο, ισως παρουμε μια, για να ποσταρω φωτογραφιες εδω και να μου κανετε την καρδια...περιβολι!!!!! ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν χαλασει η γουρουνα με το...καλο, ισως παρουμε μια, για να ποσταρω φωτογραφιες εδω και να μου κανετε την καρδια...περιβολι!!!!! ;D ;D ;D

Εγω αποκλειεται, ισα ισα θα ερθω να κανουμε παντιλικια και να κυνηγησουμε suv στην πεντελη  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου