Προς το περιεχόμενο

epiphone gothic explorer vs ibanez xp300


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως ανάμεσα στην explorer goth και την ibanez xp300, εγώ θα λεγά ibanez. Ωστόσο ανάμεσα στην xp300 και την epiphone futura, θα λεγα futura.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez και ξερο ψωμί...

 

Μέχρι πριν λίγες ημέρες θα σκεφτόμουνα τις ψεύτικες κιθάρες τις IBANEZ και θα γελούσα με αυτά που διαβάζω.....

Προχτές όμως απέκτησα στην ιλιγγιώδη τιμή των 100euro μια Ibanez RS530 Japan made 1984 αγρατζούνιστη.... και η κιθάρα παίζει "αλλιώς" έχει πατητά και τα δυο ποτενσιόμετρα για να σπλιττάρει τους Hums και έχει πολύ καλό FR. Μαν(ή)κι που σφυράει εξαιρετικά.......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε τώρα εσύ εννοείς ότι η Ibanez βγάζει ψεύτικες κιθάρες, ή αναφέρεσαι στις φθηνές ibanez?

 

Tέτοιες ερωτήσεις επίτηδες δεν τις απαντάω (για να ανάβουνε τα αίματα).....

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος! εγω θα ελεγα να πας για σεκτερ τις εχω μια αγαπη και με οσες εχω παιξει δεν μου αφισαν κακες αντιπωσεις ιδιαιτερα για τα λεφτα που ζτανε! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος! εγω θα ελεγα να πας για σεκτερ τις εχω μια αγαπη και με οσες εχω παιξει δεν μου αφισαν κακες αντιπωσεις ιδιαιτερα για τα λεφτα που ζτανε! ;D

Λοιπόν οι SCHECTER έχουν πολύ βαρύ ήχο... Δηλαδή είναι μπασσομεσαίες κιθάρες... Οι Ibanez νομίζω πως είναι λίγο καλύτερες στο note definition. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι χειρότερες κιθάρες από τις Ibanez. Απλώς δεν είναι και τόσο πασπαρτού. Μπορείς να πας να τις δοκιμάσεις για να ακούσεις και να κρίνεις αλλά το θέμα είναι να τις ακούσεις στις ίδιες ρυθμίσεις. (λογικά το κλασικό V στο eq... Όλη η death σκηνή έτσι είναι περίπου... Αν εξαιρέσουμε τους slayer που έχουν γυρίσει τα πρίμα με πένσα στο 12) Στα λεφτά σου είναι

http://www.thomann.de/gr/schecter_omen_6_bk.htm Η οποία δεν έχει τρέμολο και έτσι μάλλον θα σε περιορίζει στο είδος σου.. Έχω την αίσθηση πως αυτές οι κιθάρες είναι για πιο stoner πράγματα. Η Ibanez στα ίδια λεφτά έχει αυτό το μοντέλο που θα σε βολέψει κατά τη γνώμη μου.http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg370dxgp4bk.htm

Απο κει και πέρα μπορείς να κοιτάξεις και για Michael Kelly. (Με τους Rockfield πάνω σκοτώνουν)www.michaelkellyguitars.com

Στην Αθήνα της φέρνει ο Κουρμπής (στη Θεμιστοκλέους στα εξάρχεια) αν θέλεις να περάσεις να τις ακούσεις.

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου