Προς το περιεχόμενο

Διαφορές ανάμεσα σε 5 tubescreamers και άλλες προτάσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε ένα bad monkey της digitech.Την ίδια δουλειά κάνει την κάνει καλά,αντέχει και θα σου μείνουν και 5 φράγκα να πάρεις και κάτι άλλο.

Φτου σου ρε γμτ..Τσαμπα πεταμε τα λεφτα μας..

Τι τα θελουμε τα 150αρια για πεταλακια,παιρνουμε το Bad Monkey με 40 ευρω που κανει την ιδια δουλεια..Τι αφελεις που ειμεθα.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι τα θελουμε τα 150αρια για πεταλακια,παιρνουμε το Bad Monkey με 40 ευρω που κανει την ιδια δουλεια..Τι αφελεις που ειμεθα.

... ;D

Μήπως γιατί κάποια συγκεκριμένα είναι καλύτερα...μήπως γιατί το digitech κάνει κιμά το σήμα.....?... (..το ότι κάτι είναι boutique βεβαια δεν σημαίνει ότι είναι και καλό).

Το TS9 (+ True bypass mod γιατι αντι για buffer έχει κεφτέ πολίτικο με σάλτσα...) σου φτάνει,

θέλει λίγα λεπτά να το μάθεις ,καλά χέρια ,λάμπα και τιγκα ένταση για δώσει χαρά.

...ποιό μετά ψάξε για modες και πατέντες αφού πρώτα ζήσεις λίγο με tubescreamer...

...Ενοιωσα πλανητάρχης όταν πρωτόπαιξα με τετοιο πετάλι....το 808 δεν μου άρεσε....(...ναι είμαι τρελός)

 

:sorry για το offtopic παιδες

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γιατί κάποια συγκεκριμένα είναι καλύτερα...μήπως γιατί το digitech κάνει κιμά το σήμα.....?... (..το ότι κάτι είναι boutique βεβαια δεν σημαίνει ότι είναι και καλό)

 

αν καταλαβα καλα οταν λες boutique δε μιλας για το digitech ε? :-X

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου σου ρε γμτ..Τσαμπα πεταμε τα λεφτα μας..

Τι τα θελουμε τα 150αρια για πεταλακια,παιρνουμε το Bad Monkey με 40 ευρω που κανει την ιδια δουλεια..Τι αφελεις που ειμεθα.

 

το θέμα με τα λεφτά πάντως δε μπορείς πάντα να το αγνοείς. Και το μόνο σίγουρο είναι οτι το bad monkey είναι αξιοπρεπέστατο για τα λεφτά του, οπότε και εγώ θα πρόνεινα στο παιδί να πάει να το ακούσει και αν οι διαφορές που θα ακούσει σε σχέση με τις υπόλοιπες επιλογές δεν τον πείσουν να δώσει 4 φορες πιο πολλά λεφτά, ίσως και να τον κάνουν να το αγοράσει ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έτσι ακούγεται το Eternity. Είναι σταθερή αξία, όπως και τα Barber άλλωστε! Αλλά συμφωνώ με τον Ηρακλή. Το Keeley επίσης θα μπορέσει μάλλον να το βρει στο κέντρο της Αθήνας, στη Σόλωνος, απέναντι από το παλιό Χημείο νομίζω. Αξίζει να τα ακούσει ο ίδιος.

 

Άλλη σημείωση: o Κώστας 5150 εννοούσε αυτό...

http://www.analogman.com/ts9.htm#ts808

http://www.buyanalogman.com/Ibanez_TS_808_Reissue_p/am-ts-808-reissue.htm

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο tube screamer και για εμένα είναι analogman. ts9 silver,

για λίγο περισσότερο γκάζι το keeley baked. To Eternity τα σπάει και ειδικά

η PTP handwired Roadhouse έκδοση που έχω αλλά είναι πολλά περισσότερα

πράγματα από ένα απλό tube screamer.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε παιδιά, για ΑΡΧΑΡΙΟ μιλάμε. Kαταλάβετέ το. Να αρχίσω δηλαδή να προτείνω κι εγώ πχ. Moollon, Telenordia, Timmy, Μenatone, Zendrive, Klon και δε συμμαζεύεται; Ελπίζω να σας παρεξήγησα αλλά δεν κάνουμε επίδειξη της πείρας μας από μπουτίκες παρά προσπαθούμε να βοηθήσουμε έναν συνφορουμίτη που ζήτησε να του πούμε τις διαφορές που έχουν 5 συνηθισμένα TS...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάνουμε πόζα.  :P

 

Πούλησα το ts9 silver 120 ευρώ,

ένω βρίσκεις το ibanez stock έχει

γύρω στο 100αρικο και δεν

έφευγε για κανα χρόνο τι λέμε τώρα.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου σου ρε γμτ..Τσαμπα πεταμε τα λεφτα μας..

Τι τα θελουμε τα 150αρια για πεταλακια,παιρνουμε το Bad Monkey με 40 ευρω που κανει την ιδια δουλεια..Τι αφελεις που ειμεθα.

 

Εμ τι τα θες...είσαι αφελής όμως δεν μπορείς να πεις....

 

 

Τέσπα...δεν είπα οτί είναι καλύτερο.είπα οτι είναι είναι φτηνό και κάνει καλά τη δουλειά του.αν για σένα την κάνει άσχημα μπράβο σου πες οτι δεν σ'αρέσει οτι είναι τζάμπα λεφτά και τέλειωνε.Τώρα αυτό για το σήμα και κιμά προσωπικά δεν το έχω δει στο συγκεκριμμένο.εγώ που το χρησιμοποιώ μια χαρά είναι για τη δουλειά που το έχω αν και θα το αντικαταστήσω με το hardwire cm2 σε κάποια φάση(ρίχτο μια αυτιά θα σου αρέσει πολύ πιστέυω) .Στο bad monkey ,οπως και στο cm2, το low hi eq που έχει πάνω μια χαρά χρήσιμο είναι και δουλεύει ιδανικά ως boost.Υπάρχει και κόσμος παρεπιπτόντως σε διάφορα φόρουμ που διαβάζω που το προτιμάει απο το ts9 λόγο eq και λόγο σχέσης απόδοσης τιμής.Μέχρι και ο Gary Moore έπαιζε με αυτό για κάποια βράδια.Αν τα έχει τα λεφτά το παιδί ας πάρει το ts9 η όποιο να ναι,καρφί δεν μου καίγεται, απλά ας το ακούσει πρωτα με σωστές ρυθμίσεις να έχει τη γνώμη του.Αν του αρέσει θα γλυτώσει αρκετά λεφτά.Και αν είναι όντως αρχάριος διαφορές πολλές δεν θα βρει πιστεύω και αυτά με τις μετέπειτα μόντες μόνο θα τον ζαλίσουν.Για μένα είναι απο τα πιο έξυπνα 40 ευρώ που έδωσα και όσοι ξέρω που το έχουν,παράπονο δεν έχουν ίσα ίσα το αντίθετο.

 

έχω παίξει έστω και απο λίγο με αρκετά απο αυτά που προτείνονται και όλα καλά είναι το καθένα με τον τρόπο του.Προσωπικά από τα πιο κλασσικά το od3 μου αρέσει αρκετά.Μια άλλη πρόταση που θα έκανα είναι το mxr του wylde το οποίο είναι πολύ καλό.

 

 

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου