Προς το περιεχόμενο

One Mans Band Jam Improvisation!


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο μου βιντεάκι! Είναι ένας αυτοσχεδιασμός, σε στυλ slow rock. Έχω παίξει όλα τα όργανα και έχω βάλει ξεχωριστό βίντεο για το καθένα σε παράθυρα. Προτείνω να το δείτε σε High Definition για καλύτερη ποιότητα.

 

[flash=200,200]

 

Ελπίζω να σας αρέσει. Κάθε σχόλιο δεκτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολλή καλή η ιδέα του βίντεο. Ο ακορντίστας στην κιθάρα ψιλοβαριέται όμως...

Παικτικά θέλει δέσιμο η μπάντα και περισσότερη προσοχή στη λεπτομέρεια. Να συμπίπτουν οι παύσεις, οι θέσεις, το strumming να μη μπερδεύει τα άλλα όργανα, κλπ.

Συνθετικά και σολιστικά δεν το κρίνω καθώς καταλαβαίνω ότι περνάς ωραία μαθαίνοντας ενορχήστρωση, πολλά όργανα, σκηνοθεσία και τα πάντα - όλα γύρω από τη διαδικασία. Καλή φάση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to video εχει πλακα :)

 

το κοματι δεν με τρελανε

προσεξε ομως το σολο σου εχεις προβλημα με το Pitch κ αρκετα σου Bends ειναι φαλτσα. επισης δωστα λιγο vibrato  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για το χρόνο σας!

 

Παικτικά θέλει δέσιμο η μπάντα και περισσότερη προσοχή στη λεπτομέρεια. Να συμπίπτουν οι παύσεις, οι θέσεις, το strumming να μη μπερδεύει τα άλλα όργανα, κλπ.

 

Δυστυχώς την έχω σκοτώσει την λεπτομέρεια εδώ και καιρό!  :) Πέρα απο το ρυθμικό πρόβλημα που έχω μόνιμα πλεον, τα παιξίματα ήταν one take για να έχει το καθένα ενιαίο video. Αυτή είναι και η ουσία του αυτοσχεδιασμού σωστά? όχι να παίξεις 10 αυτοσχεδιασμούς για να καταλήξεις στον καλύτερο.  ;)

 

Πολλή καλή η ιδέα του βίντεο. Ο ακορντίστας στην κιθάρα ψιλοβαριέται όμως...

 

Χοντροβαριέται και πονάει... Είχα πρηχτεί να παίζω τόση ώρα το ίδιο!  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός απο το οτι είναι κομματάρα το τραγούδι, τι να πω τώρα για τον Λάμπρο??λολ

Καταρχάς χειρίζεται με τεράστια άνεση όλα τα όργανα...τι να πω εγώ έχω μείνει άφωνος...

Αξίζει πολλά το βίντεάκι...

 

Μπράβο ρε Λάμπρο πραγματικα ΤΕΛΕΙΑ δουλειά με όλη τη σημασία της λέξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το When A Blind Man Cries δεν είναι το κομμάτι; Καλή επιλογή για impro (μου έρχεται στο νου ο Jeff Healey όποτε το ακούω αυτό το κομμάτι)

 

Όχι φίλε μου. Αυτοσχεδιασμός είναι σε ένα απλό chord progression. Άκουσα το κομμάτι που λες και δεν έχουν καμμία σχέση! Μόνο ο ρυθμός είναι ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου. Αυτοσχεδιασμός είναι σε ένα απλό chord progression. Άκουσα το κομμάτι που λες και δεν έχουν καμμία σχέση! Μόνο ο ρυθμός είναι ίδιος.

Ακολουθείς το ίδιο ή σχεδόν ίδιο chord progression νομίζω, απλώς στο δικό σου αλλάζουν σε διπλάσια μέτρα απ'αυτό που λέω...

Ή τουλάχιστον έτσι μου ακούγεται κάθε φορά που το ακούω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου