Προς το περιεχόμενο

Νεες Τσεχες ...κι ωραιες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως Marathon αν αυτός ο Γερμανός που λες έχει και άλλα μοντέλα αξίζει να τον επι(σκεφτούμε)!!! Αλλά από ότι είδα έχει μόνο tele,strat Και LP...

 

Eάν έχεις αποδεχθεί ότι ότι κάνει κάτι κάτω από 200 ευρώ είναι 100% κινέζικο, εάν θέλεις απλά να προσθέσεις άλλο ένα σχήμα οργάνου στη συλλογή σου, εάν είσαι σίγουρος ότι δεν θα πληρώσεις ούτε ένα ευρώ παραπάνω για αναβάθμιση...τότε ο οποιοσδήποτε Τσέχος Γερμανός, Αμερικάνος (μην ξεχνάμε και τις guitarfetish με τα 200$) είναι μονόδρομος.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eάν έχεις αποδεχθεί ότι ότι κάνει κάτι κάτω από 200 ευρώ είναι 100% κινέζικο, εάν θέλεις απλά να προσθέσεις άλλο ένα σχήμα οργάνου στη συλλογή σου, εάν είσαι σίγουρος ότι δεν θα πληρώσεις ούτε ένα ευρώ παραπάνω για αναβάθμιση...τότε ο οποιοσδήποτε Τσέχος Γερμανός, Αμερικάνος (μην ξεχνάμε και τις guitarfetish με τα 200$) είναι μονόδρομος.

Θα στο πω απλά... Και στην ΟΥΓΚΑΝΤΑ (που πέφτει αυτό?) να έχουν φτιαχτεί δεν με απασχολεί!!! Θέλω απλώς μία διαφοροποίηση στον ήχο και κάτι το οποίο δεν θα το πληρώσω χρυσάφι επειδή έτσι και αλλιώς θα το βαρεθώ κάποια στιγμή!!! Οπότε ναι και με 200 ευρώ κάνω ανανέωση...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Marathon αν αυτός ο Γερμανός που λες έχει και άλλα μοντέλα αξίζει να τον επι(σκεφτούμε)!!! Αλλά από ότι είδα έχει μόνο tele,strat Και LP...

 

έχει όσες είπες +  ibanezοειδές  + SG, πόσες άλλες να έχει, αν αυτά που έχει είναι αξιοπρεπή, καλύπτει 90% των γούστων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω απλώς μία διαφοροποίηση στον ήχο

Έχεις σκεφτεί το Guitar Rig? ;D

 

και κάτι το οποίο δεν θα το πληρώσω χρυσάφι επειδή έτσι και αλλιώς θα το βαρεθώ κάποια στιγμή!!!

Mια καλή κιθάρα δεν τη βαριέσαι ποτέ, μία των 200 ίσως, κάτι θα σου λείπει και θα ψάχνεις κάποια άλλη να το βρείς...

Πάντως (νομίζω) ότι για να είσαι πλήρης χρειάζεσαι

1) Μία με διπλούς

2) Μια με 3 μονούς

3) Μία ηλεκτρακουστική (με κατα προτίμηση Fishman)

4) Kαι μια με midi μαγνήτη, για να μην έχεις ανάγκη κανένα...

 

Όλες οι άλλες, σε συνδιασμό σχημάτων, μαγνητών κλπ είναι υποκατάστατα και καταναλωτική εξάρτηση!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγγέλω τον ρατσισμό απέναντι στους μπασίστες και μετά από τόσους μήνες στο noiz ήρθε η ώρα να πω και εγώ ΑΠΟΧΩΡΩ! Εγώ μιά χαρά ικανοποιημένος είμαι από την Ibanez μου!!! Μία tele θέλω μόνο για να είμαι ικανοποιημένος!!! Για μπάσσο ψάχνω!!!! Το πρόβλημά μου είναι ότι τα θέλω όλα!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marathon Bach κι εσυ? ;D

Aνόητε... :o :o :o 8)

...πρέπει να ομολογήσω ότι για μια στιγμή ο πειρασμός του γερμανού..να αποκτήσω μπάσο με 100 ευρώ...+ του ότι με τρώει ο μικρός μου ο γιός (και θέλω να ασχοληθεί), + του ότι μου χρειάζεται καμμιά φορά...ξαναλέω ό πειρασμός ήταν μεγάλος.

Όμως, όταν είδα ότι οι αλλαγές που ήθελα να του κάνω, έρχονταν (hardware και εργατικά) στα 500 ευρώ, και με τη συμβουλή του Audiokostas...+ ότι εγώ δεν ΒΑΡΙΕΜΑΙ  τα όργανα που έχω!!!!...

παρήγγειλα αυτό με τις προδιαγραφές που ήθελα

https://www.carvinworld.com/catalog/guitars/index.php?model=bk4a

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το εκλαμβάνω ως μικρή μικρή μικρήήήήήή μπιχτούλα???

 

Όχι, απλά πάρτο σαν ..."εάν φτιάξεις ένα όργανο όπως το φαντάζεσαι (και εάν η φαντασία σου έχει κάποια βάση και ξέρεις τι θέλεις), δεν το βαριέσαι"

Μια τσέχα δεν θα τη πάρεις γιατί είναι ωραίο όργανο αλλά γιατί θα σου γεμίσει το μάτι. Πραφανώς και θα τη βαρεθείς (όπως λές) γιατί δεν θα σου γεμίζει το αυτί.

Η γνώμη μου (θα την ξαναπώ γιατί έχω περάσει το στάδιο του φτηνού και εγώ...) είναι αυτοπειθαρχία, λίγο περισσότερη οικονομία... 3 τσέχες κάνουν ένα όργανο που δεν θα βαρεθείς...τέσσερεις τσέχες ένα όργανο που θα ζηλεύουν πολλοί!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου