Προς το περιεχόμενο

Πως να την κανω relic ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/view_play_list?p=9FD9F8038844CF79

 

Aυτος ο κυριος κανει καλη και "ρεαλιστικη" (οσο γινεται) δουλεια....Το αποτελεσμα παντως δεν το λες υπερβολικο και τα κανει ολα μεσα στο σπιτι...(οχι μπαλκονια και παραλιες  :) )

 

Εχει 15 βιντεο και δειχνει κομματι κομματι πως το κανει το relicing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAPAOFF-TOPIC:

 

Καλή ελευθερία Μάριε..! Καλό καλοκαίρι...! 8)

 

IN TOPIC:

 

Μια καλή μέθοδος είναι αυτή... ;)

 

Φχαριστώ ρε αλητεία, ό,τι επιθυμείς! 8)

 

Ο πυρογράφος μου φαίνεται καλή λύση, εκτός αν επηρρεάζει σε μεγάλο βαθμό την υφή του ξύλου στο συγκεκριμένο σημείο... ::)

Έχω κάψει headstock με πυρογράφο, αλλά ταστιέρα δεν έχω δοκιμάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη λυση για το μπατσο θα ηταν τριψιμο με ψιλο γυαλοχαρτο, σκονη μολυβιου στην παλαμη και... χαιδεμα  ;D

Πλακα πλακα, κατσε να το δοκιμασω σε ενα παλιομπρατσο και να σου πω.

 

kultura καλη λευτερια και απο μενα :). πως τα πηγες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν τριβεις (με σχεδον επιστημονικη ακριβεια) την ταστιερα (στα  σημεια που θες) με γυαλοχαρτο και μετα συρεις το χερι σου πανω στο καγκελο του μπαλκονιου σου και μετα παιξεις για κανα μισαωρο (δεν το εχω δοκιμασει και ισως φαινεται περιεργο ) αλλα τωρα σ'αυτο θα κολλησουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::) σκεφτομαι να την ξεβιδωσω και να την σειρω σε τραχια επιφανεια  :P να τρυψω το μπρατσο κ μετα με σκονη μολυβιου να το πασαλιψω χμμμ αυτο δεν θα ξεβαφει απτα χερια μου αργοτερα? πραγματικα η κιθαρα ειναι δυσκολο για ρελικ το σωμα της ειναι απο πολυ μαλακο ξυλο με αποτελεσμα καθε γρατζουνια να δειχνει λες και το χτυπισα με κομπρεσερ :-X

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρωτη μου ακουστικη (που την αγορασα στην τρομερη τιμη των 35Ε πριν απο 6-7 χρονια) το χρωμα της ταστιερας (γιατι ηταν βαμμενη μαυρη) εφυγε οταν μου δημιουργηθηκε η εντυπωση πως επαιζα καλα αν βαρουσα τις χορδες με την πενα (σκληρη) πανω στα 3-4 πρωτα ταστα.Οχι οτι εγινε κατι το εκπληκτικο αλλα δειχνει φυσικο και οτι εχει περασει δυσκολιες (συμπληρωματικα με τα χτυπηματακια στο σωμα). 

Παλι με σκληρη πενα αρχιζουν να δημιουργουνται γρατζουνιες (δεν το κανω επιτηδες αλλα αμα μαθαινεις μονος ολο και καποια χαζομαρα που την κανουν 5 χρονα θα σου μεινει) στο πανω μερος του σωματος της Squier που πηρα πριν απο 6 μηνες αλλα δεν νομιζω να φυγει ποτε χρωμα και απλα θα φαινεται σαν γρατζουνισμενο αυτοκινητο.

Τωρα σε Maple 1000 φορες πιο περιποιημενο απο το μπρατσο της δικιας μου δεν ξερω τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου