Προς το περιεχόμενο

TONELAB LE συνδεσμολογια


ex-latinangelgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αρα το συμπερασμα απο ολα αυτα ειναι,

 

συνδεση με FX LOOP για "αληθινα" γκαζια

 

χτισιμο του ηχου εξ' αρχης χωρις ςπιλογη καμπινας ωστε ο ηχος να λαβει υποψη το ηχειο του εκαστοτε ενισχυτη ( εφοσον αυτος δεν ειναι πατατα :P)

 

Tωρα να υποθεσω, οτι οταν παιζουμε σπιτι ( χωρις ενισχυτη ) με ακουστικα η με συνδεση στον υπολογιστη και ηχεια PA να χρησιμοποιουμε ηχους που κανουν προσομοιωση καμπινας..σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tωρα να υποθεσω, οτι οταν παιζουμε σπιτι ( χωρις ενισχυτη ) με ακουστικα η με συνδεση στον υπολογιστη και ηχεια PA να χρησιμοποιουμε ηχους που κανουν προσομοιωση καμπινας..σωστα?

 

ναι.. σε αυτη τη περιπτωση ειναι αναγκαιο..!!

 

Γενικα οπως τα γραφεις ειναι απλα ισως και ζεστα γκαζια να βγαζεις κ απ το input αλλα εμενα δε μου εχει κατσει... χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι δεν ακουγονται κιολας!!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεπιπτοντως, την πενταλιερα την συνδεουμε με υπολογιστη και ηχεια μεσω της εξοδου phones, σωστα? εγω εχω μια απλη καρτα on board

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ MANUAL,αν το ειχες διαβασει δεν θα εκανες αυτη την ερωτηση (και ΟΧΙ δεν την συνδεουμε μεσω της εξοδου phones)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεσα την πεταλιερα με υπολογιστη απο την εξοδο L/Mono. Ομως πλεον η κιθαρα ακουγεται μονο απο το ενα ηχειο του υπολογιστη. Υπαρχει καποιο κολπακι για να ακουγεται και απο τα δυο? κσερω θα μου πειτε, παρε εναν ανταπτορα απο 2 σε  1 και βαλε το καρφι εκει..αλλος τροπος υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτείνω και το εξής.

Copyright από fenderiarh από παλαιότερο thread.  ;)

 

κιθαρα--->input ενισχυτη

        fx send ενισχυτη--->input πεταλιερας

        output πεταλιερας--->fx return ενισχυτη

 

Δοκίμασε να συνδέσεις την πεταλιέρα και με αυτόν τον τρόπο. Έτσι, θα έχεις τους ήχους του ενισχυτή σου σε προτεραιότητα..Μπορεί και να σου αρέσει. Σίγουρα τις απαντήσεις που ζητάς θα τις βρεις πειραματιζόμενος αλλά, ένα απάγκιο είναι καλό να το έχεις.

Εδώ είμαστε να ακούσουμε γνώμες... ;)

 

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Παρολα αυτα με αρκετο ψαξιμο στις ρυθμισεις μεσω συνδεσης input δε θα θυσιασεις τη προενισχυση του ενισχυτη σου (που σαφως αξιζει), κ μεσω ενος present που θα εχεις ΤΕΛΕΙΩΣ καθαρο-αδειο απο εφε, pedals,amps κτλ θα εχεις ανα πασα στιγμη τον καθαρο ηχο του ενισχυτη σου σαν να επαιζες σκετα καρφι...

 

 

 

Για να χρησιμοποιησω την προενισχυση του ενισχυτη μου αυτο σημαινει οτι (οταν παιζω με παραμορφωση) να εχω επιλεγμενο το βρωμικο καναλι του ενισχυτη. Οταν ομως ενα κομματι έχει εναλλαγες απο καθαρα σε βρωμικα, αυτο δεν θα σημαινει οτι θα πρεπει να κλικαρω και να ξεκλικαρω το κουμπι του ενισχυτη? Μαλλον κατι εγω δεν καταλαβα καλα...μπορεις να μου δωσεις περαιτερω ανάλυση? :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου