Προς το περιεχόμενο

Gibson SG STANDARD ή Gibson LP STUDIO ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mιχάλη ίζι ον δε κεφαλαία, τα τελευταία σου μηνύματα είναι φουλ στα καπς. Κατά τα άλλα χαίρομαι που διαμόρφωσες την δικιά σου άποψη (μιας και η κιθάρα θα είναι καταδική σου και κανενός άλλου...) και που την ευχαριστήθηκες, αλλά πρέπει να σου πω ότι στην περίπτωση που βρίσκεις μια κιθάρα που σε ικανοποιεί εξωτερικά και παικτικά, ότι πρέπει να την αγοράζεις επιτόπου διότι ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι μια που δεν έχεις δει, αγγίξει και παίξει ποτέ θα είναι ίδια με αυτή που σε ενθουσίασε - ή θα απέχει λίγο και δεν θα το καταλάβεις, ή θα απέχει πολύ. Μπορεί να είναι και καλύτερη, μπορεί και χειρότερη. Προσωπικά άλλες δεσποινίδες κυνηγάω να μου κάτσουν, και όχι κιθάρες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

O tempora o mores!

Αρχισε να φτιαχνει και η Gibson δευτεραντζες...

 

Μηπως ειναι σημαδι της κρισης?

 

Τώρα άρχισε να βγάζει δευτεράντζες?  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για τα κεφαλαία απλά έχω μια μικρή ανασφάλεια με την ορθογραφία  και τους τόνους... αυτό για το οποίο κατηγορώ τον Κοσμά είναι πως θεωρώ απαράδεκτο , μια κιθάρα που κάνει 1090 € από Thomann να προσπαθεί να μου την πουλήσει 1480 με 1500 € τότε είναι που ένοιωσα ολίγον τι μ@λ@κ@ς. Επίσης πιστεύω πως είναι απαράδεκτο την ώρα που δοκιμάζεις κάτι, που υπάρχει προοπτική να το αγοράσεις, ο υπάλληλος - ιδιοκτήτης να κάθεται από πάνω σου και να σε παρακολουθεί (υπερβολικά ενοχλητικό) . Ακόμη δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση παρατήρηση του στίλ " πρόσεχε να μην την γραντζουνίσεις και να μην της κάνεις δαχτυλιές ".. έλεος δηλαδή.... 17 στα 18 είμαι... όχι κανένα τετράχρονο που δεν ξέρει τι σημαίνει Gibson...

 

Ακόμη...

 

bihla87 : σε ευχαριστώ πάρα πολύ ... πιο πολύ για μεσαίας κατηγορίας Epiphone LP θα την έκανα , παρα για Gibson.

 

bloody_sunday : έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λές , απλά..... δν νομίζω οτι μπορεί να σε απογοητεύσει ποτέ μια Gibson Standard... anyway..

 

harilatron : νομίζω ότι σε κάλυψα με τα παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ σε όλα τα υπόλοιπα έχεις τα δίκια σου, στο παρακάτω το έχεις εν μέρει μόνο:

 

έλεος δηλαδή.... 17 στα 18 είμαι... όχι κανένα τετράχρονο που δεν ξέρει τι σημαίνει Gibson...

Εντάξει, 17 στα 18 είσαι, δε νομίζω ότι αυτή η ηλικία σημαίνει αυτόματα εμπειρία και βαθιά γνώση!

Σαφώς και υπάρχουν 18άρηδες που τα έχουν και τα δύο αλλά φαντάζομαι συμφωνείς ότι είναι η εξαίρεση, όχι ο κανόνας. Οπότε θα ήταν καλό να μην βασίζεσαι σε αυτό. ;)

 

Πέραν αυτού, ο πελάτης είναι πελάτης και ο πωλητής πρέπει να του συμπεριφέρεται άψογα ανεξαρτήτως ηλικίας.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ναι... δεν ενούσα ότι έχω εμπειρία .. απλά ότι είμαι αρκετά ώριμος έτσι ώστε να μην γραντζουνίσω και να μην κάνω δαχτυλιές σε ένα αρκετά ακριβό προιόν . πιστεύω ότι εχω IQ ανθρώπου και μπορώ να καταλάβω πως γίνεται μια γραντζουνιά....  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ελεύθερη αγορά είμαστε, δικαίωμά του τύπου είναι να την πουλάει και 1500 και 5500 αν θέλει. Το ότι μπορεί και την δίνει σε αυτήν την τιμή σημαίνει ότι υπάρχουν άτομα που θα τα δώσουν. Όσο για την συμπεριφορά, αν ο υποψήφιος αγοραστής δείχνει μια κάποια σοβαρότητα, δεν νομίζω ότι ο μαγαζάτορας θα φερθεί μαλακισμένα. Όχι ότι δεν υπάρχουν και τρόμπες όμως.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρίνω απ'την σκόνη πανω της.. μαλον δεν 8α την πουλήσει εύκολα.. και μάλον αυτός ηταν τρόμπας , δεν νομίζω να είμαι τόσο παράξενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου