Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για παραλία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι Far beyond the sun και φλωριες μου λετε....

 

Το προγραμμα θα ξεκινησει χαλαρα και μελωδικα με ενα τραγουδι σαν το Pull me Under

και οσο περναει η ωρα το προγραμμα θα εμπλουζεται με ολο περισσοτερα τραγουδια συγκροτηματων της σκανδιναβικης περιοχης!!!Και προσεξτε ειναι πολυ σημαντικο να τελειωσετε με Βurzum!!Γτ διαφορετικα δεν εξασφαλιζεται τπτ.. ;D ;D ;D

 

Τωρα πλακα τραγουδια για παραλια κατα την ταπεινη δικη μ γνωμη ειναι:

Τα ΑΠΑΝΤΑ απο Πυξ Λαξ

Μαχαιριτσας τα περισσοτερα

Να μ'αγαπας-Παυλος

Κακες Συνηθειες-Πασχαλιδης

Αλκινοος Ιωαννιδης

 

Και αμα τυχεις στην περιπτωση που η παρεα(για τα κοριτσια αναεφερομαστε παντα,για τους ψω******δες να μην σε νοιαζει  ;D ;D)δεν ειναι αυτης της σκηνης κατσε και μαθε τα παντα απο Χατζηγιαννη και Ονιραμα!!!! ;D ;D

 

Και φυσικα αμα ειναι μονο ενας ο κιθαριστας που μπορει να παιξει...και εσυ απλως μαθαινεις ακομα...Υπαρχει λυση και για σενα!!!!!!!

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..λεω να το γυρισω σε κιθαριστα παραλιας το αλλο δεν φερνει αποτελεσματα...  :'(

Eμ βέβαια, βλέπωντας όλα αυτά τα πετάλια που κουβαλάς, φοβούνται μην πάθουν ηλεκτοπληξία!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε εκτός κλίματος και εκτός θέματος. Σε λίγο θα αρχίσετε να γράφετε και greeklish. Βρε στην παραλία το βράδι παίζουμε Kafrillion!! Αμα υπάρχουν και γκόμενες ακόμα καλύτερα. Απελευθερώνονται χωρίς πολλά πολλά.

 

 

Απορώ ο Κωστας79 πως δεν το σκέφτηκε να σας το πει... Μαλλον έτοιμος θα ήταν και τωρα που τον πρόλαβα θα πει και αυτός  "απ'το στομα μου το πήρες..." :P ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως με μπλουζ κλιμακες μονος σου παιζεις στην παραλιαααα.....για αυτο σας λεωωωω

ΛΑ τα ματζορια καμηλιερικοοοοοο

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=JNrXkmHFrYM&feature=related

 

ΣΤΑΝΤΑΡ επιτυχια !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω την ακαταμάχητη ανάγκη να μοιράσω προφυλακτικά:

 

21C3YCHBSZL._SL75_SS50_.jpg21C3YCHBSZL._SL75_SS50_.jpg21C3YCHBSZL._SL75_SS50_.jpg21C3YCHBSZL._SL75_SS50_.jpg

;D

 

 

(πώς δεν έχει πεταχτεί ακόμη το θέμα είναι θαύμα!  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι ένα καλοκαίρι με δυο κιθάρες στην παραλία παίζαμε κανα δυό ώρες (τα πάντα όλα λέμε) αλλά τα κορίτσια ΝΚΤ...... με τα "μαύρα μάτια σου" του Μανώλα του Αγγελόπουλου έσκασαν καμμιά 10 μπύρες κερασμένες από διπλανή παρέα και 5-6 φρέσκιες και έγινε τελικά παιχνίδι.....

 

;D ;D ;D ;D ;D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 πράγματα που μου την δίνουν όταν βλέπω τυπάκια να παίζουν κιθάρα στην παραλία:

 

1) ΦαΣολΛαδες και πάλι ΦαΣολΛαδες

2) Πολλές φορές βγάζουν τότε το ''κομμάτι'' (δήθεν)

3) Να τραγουδάνε το ''..μου λειψες δεν ξέρεις πόσο μου λειψες...'' και να βγάζουν ένα πόνο.. Πω ρε φίλε τι συναίσθημα είναι τούτο..

4) Λόγια στιλ ''έχω και ηλεκτρική αλλά την έχω σπίτι, αλλιώς θα έπαιζα και κανα σόλο''

5) Όταν πιάνουν Gmaj και την τονική με αντίχειρα... Σιγά ρε Hendrix..

Ομηλώ για κιθαρίστες που έμαθαν κιθάρα λόγω του προ-εισαχθέντος βίντεο learn guitar to get laid.. Α πιάνουν και κανά sholdier of fortune ή dust in the wind αμα λάχει κι είναι δύσκολη η γκόμ..

 

5 Πράγματα που γουστάρω όταν βλέπω άτομα να παίζουν κιθάρα στην παραλία:

 

1) Είναι τύφλα και παίζουν κομμάτια που γουστάρουν

2) ΔΕΝ έχουν γκόμενες ή έστω γυναίκες μαζί τους

3) Παίζουν με τηλεκάρτα ή rizzla..

4) Ξέρουν τι πρέπει να παίξουν σε μια ακουστική και δεν προσπαθούν να παίξουν ένα arpeggio που μόλις έμαθαν στην ηλεκτρική..

5) Απλά ξέρουν κιθάρα..

 

Πάντως το θέμα παραλία και κιθάρα της παρέας είναι όντως δύσκολο... Επίσης και το κρασί της παρέας καλό είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου