Προς το περιεχόμενο

Fender Twin reverb overhaul stage 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερη δουλεια, περιμενω να τον απολαυσω και ακουστικα!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τσεκαρε τα Brass Bushing Adaptor στη μεση περιπου της σελιδας! Θα τα βρεις και αλλου...

Κυκλοφορουν τετοια adaptors. Ειχα παρει μια φορα αλουμινενια με 30 λεπτα το ενα και κανουν μια χαρα τη δουλεια τους χωρις να καταστρεφουν τα ποτς.

Θα ηθελα πολυ να δω τον Twin σου με Cream Knobs....  :D

....θα εχει και πιο vintage ηχο!  ;D

 

τα ξερω γιατι εχω ηδη στα ποτενσιομετρα της 335 μου, οπου οντας split shaft εγω τους εβαλα set-screw κουμπια.

Epi.jpg

 

Ε αν τα παρω απο Banzai θα βγει κανα 40αρι με σιππινγ (εχω ηδη αλλα 2, θελω αλλα 9), συν τα adapters...

 

αααααχχ... τωρα που τον βλεπω σαν να μου τα ζηταει...

 

θα δειξει...   (emoticon σχετικο με ψησιμο εχει?)  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ... ενα καλο μικροφωνο για να τον γραφω?

 

Shure SM57 ή Sennheiser e606 ?

 

στο dv εχει το SM57 με βαση και καλωδιο και shipping 130κατι. λετε?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Sennheiser γλυτωνεις τα εξοδα της βασης. Θα τσιμπησω και εγω ενα, μου το ειχε προτεινει και ο Sf παλιοτερα και μια φορα που το χρησιμοποιησα σε ενα jam με βολεψε μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Sennheiser γλυτωνεις τα εξοδα της βασης. Θα τσιμπησω και εγω ενα, μου το ειχε προτεινει και ο Sf παλιοτερα και μια φορα που το χρησιμοποιησα σε ενα jam με βολεψε μια χαρα.

 

γιατι γλιτωνω τη βαση? επειδη ειναι φτιαγμενο και καλα για να καθεται πανω στον ενισχυτη?  για πες...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι γλιτωνω τη βαση? επειδη ειναι φτιαγμενο και καλα για να καθεται πανω στον ενισχυτη?  για πες...

 

ΝΑΙ

 

56933556873e836b215e026d58aebc6780e21df4990f4a15a773bc3bc4a1006faa75cc79.jpg

 

;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θετικο αυτο...

 

στο dv εχει το SM57 μα βαση και καλωδιο και shipping €135,69 και το e606 σκετο με shipping στα €121,19.

 

Η διαφορα ειναι μικρη. Απο πλευρας ποιοτητας/αποτελεσματικοτητας ποιο ειναι προτιμητεο?

 

Αν κρεμασω το e606 οπως ο SF στο κεντρο θα πεφτει εκτος κονων, ενω αλλιως θα "πιανει" μονο το ενα ή το αλλο μεγαφωνο...  :-\

Μηπως το εν λογω με την εν λογω μεθοδο προτιμαται για καμπινες με ενα μεγαφωνο?  ::)  ???  :-[

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι να το κρεμασεις στο κεντρο? Κρεμασε το ετσι ωστε να βρισκεται ακριβως στο σημειο που θες, ακριβως πανω στον κωνο, off axis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου