Προς το περιεχόμενο

Ποια εφε???


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εγω ρωτισα αν υπαρχουν π.χ κομπρεσορες που ειναι φτιαγμενοι με βαση π.χ την φωνη ή ολοι ειναι φτιαγμενοι για γενικη χρηση. Τωρα εγω δεν σας ζητω τιποτα αλλο , ουτε να μου πειτε τι ρυθμισεις ουτε τι να κανω , ουτε ποιο να βαλω και δεν καταλαμβαινω προς τι η ειρωνια???

Μηπος εβρισα κανενα????

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω ρωτισα αν υπαρχουν π.χ κομπρεσορες που ειναι φτιαγμενοι με βαση π.χ την φωνη ή ολοι ειναι φτιαγμενοι για γενικη χρηση.

 

οχι δεν υπαρχουν comps ειδικα για κατι,ολοι την ιδια δουλεια κανουν πανω κατω & ....περιμενουν τον καταλληλο χρηστη για να αποδωσουν ...τα  μαλα... ;D,πριν το daw recording (την εποχη των τυρρανοσαυρων δηλ. ;D) ολοι εμεις οι...αρχαιοι καναμε δουλεια μας με τα hardware εφε που μπορουσαμε να αγορασουμε  (καποιοι σαν και εμενα τηρουν αυτη τη.... κακια συνηθεια ακομα και στο daw περιβαλλον.... ;D ;D),& πιστεψε με τα καταφερναμε μια χαρα με 4-5 εφε,αρα μια και εχεις μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ και ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σουϊτα εφε,ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εφε της κανει για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εφαρμογη,απλα the sky is the limit μια και τα waves  απλα ειναι ανεξαντλητα &...εξωφρενικα καλα ;).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο SF, υποκειμενικα:

 

Στις φωνες προτιμω τον RComp. Ειναι αρκετα γλυκος και δεν τις πνιγει οσο αλλοι κομπρεσορες. Επισης μερικες φορες μου αρεσει να τον συνδυαζω με τον SSL Compressor με ηπια settings για 1-2 db gain reduction. Πολυ καλος επισης ειναι και ο V-Comp(αν και λιγο θορυβωδης με το αναλογικο emulation ενεργο).

 

Σε overheads τυμπανων μου αρεσει ο API και ο SSL παλι.

 

Προσωπικα γουστα παντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και πολλά εφφέ διαφορετικής κατηγορίας αν έχεις, πρέπει να ξέρεις τί κάνει στο σήμα το καθένα, και πώς επιδρούν οι παράμετροι στο interface τους, για να μπορέσεις να κρίνεις με super αυτιά, ηχητικό εξοπλισμό και χώρο τις διαφορές μεταξύ τους.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου